Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 55 kW


Aischylos

Doporučené příspěvky

Kluci já jsem si myslela, že se tu něco dozvím a vy si tu ze mě děláte prču. No nechť.....ostatně co se má co ženská učit jednotlivé součástky motoru ne?? Jako ženské by mi mělo stačit, že vím, kam se leje benzín, olej a voda do ostřikovačů. :kol-41::kol-48:

 

Ale tak k tématu - takže když stojím dole pod motorem u auta na zvedáku a hledím na tu klikovku, tak to vidím co teda??? Spodní půlku ložiska??? A to druhý (ty tenký půlkulatý plíšky) to se teda jmenuje jak prosím??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc Stando. Já se učím rychle....ovšem většinou jen teoreticky. :kol-46:  Každopádně  budu ráda, když pak přijedu do servisu a budu vědět, o čem servisák mluví a budu to moct aspoň částečně kontrolovat, že mě nelakuje na růžovo. :kol-31: Takže když říkal servisman, že tu "novou" klikovku "přešáluje", tak to znamená, že na ní vymění ty plíšky. A když bude chtít vyměnit axiální ložiska a vymezit vůli, tak to znamená co??? :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší bude,když si stáhneš dílenskou příručku,je to tam popsané s obrázky.Odkazy jsou v sekci ostatní,příručky a učební pomůcky.Jinak,když to přešáluje,tak mění ty pánve,axiální ložisko vymezuje ax.vůli kliky,když jí bude měnit,tak tu vůli bude muset vymezit,nevím přesně,jak je to u tohoto motoru,ale většinou je několik různých tlouštěk toho ložiska.Při velké vůli klesá při vyšlápnutí spojky tlak oleje,při hodně velké vůli je tlak nedostatečný pořád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Ok. Díky moc. Na ty příručky mrknu....ale jestli se tam píšou takové věci, co tu zazněly o stránku dřív, že klikovku samotnou nelze měnit, tak to se toho moc nedozvím. Nicméně pro pojmenování součástek to určitě bude vhodný (za předpokladu) že neuslyším lidové názvy. :kol-28: Je to asi obdobný jako když volám do Elitu kvůli náhradním dílům - řeknu jim lidový název a oni neví o čem mluvím a jak to hledat v katalogu.  :kol-46: 

 

Každopádně blbá neumřu. :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se v jednom rozhovoru bavím s dvěma lidmi najednou v reálu, tak se otočím na toho, na koho konkrétně mluvím. Na fórech to jaksi nejde - proto jsem použila citaci, aby bylo zřejmé na co v rozhovoru reaguji. Ale jinak pardon za porušení pravidel.

Nepochopila...Protože se to týkalo dvou předchozích příspěvků, kde jsi prováděla přesně to, co jsem ti vytknul, a kde jsem ty citace odstranil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,ona to byla svolávačka po škodovácku,při servisu se u určitého kódu motoru a čísel od-do měnili šrouby ojničních ložisek.Několik motorů se podělalo,pak byla tahle prevence.Bohužel,na tohle auto,i když se ho to týkalo,nějak nedošlo a vyšlo to až na majitele, který ho koupil od leasingovky.Kulance samozřejmě vzhledem ke kilometrům neproběhla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...