Přejít na obsah

Fabia 1.4 TDI PD - motorový olej + filtr


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

mám Fabku 1 (1.4 TDI / 59 kw+chip na 77 kw) a na první výměnu jsem dal CASTROL EDGE TURBO DIESEL (5W40 - norma 505.01), najezdím cca 200 km po městě denně takže auto dostává zabrat a po těch 11 000 km co dělám výměny oleje tak nezmizla ani kapka (to co jsem u výměny nalil tak jsem taky vylil). Minulý týden jsem byl měnit olej opět po 11 000 km a vyzkoušel jsem VALVOLINE DURABLEND DIESEL (5W40 - norma 505.01). Olej pravidelně kontroluju a pohoda. Jinak na ten Castrol Magnatec jsem neslyšel moc dobrý řeči, třeba známej má novou Astru a málem se mu zadřel motor kdyby to nekontroloval. Jinak tady je odkaz na oleje s hodně slušnýma cenama (lepší jsem nenašel)

http://www.harkgroup.cz/eshop/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj moja rada znie az tam mas dpf tak by som tam dal 5W 40 505 01 ACEA C3-pre dpf. Ten 5W 30 507 00 by som tam uz ani nelial kedze ma v sebe vela aditiv ktore su do oleja pridavane prave kvoli DPF a prave tie motorovy olej dosieraju a to uz vobec nepisem o tom nechat tam ten olej 27 000 az 30 000km vrazda pre motor.

Az v aute nemas DPF tak dodrz normu 505 01 a olej kup bez ACEA C3. Moja volba je napr. toto

http://obchod.damoslovakia.sk/valvoline-durablend-diesel-5w-40-5l/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahojte,

 

chcel by som sa spýtať ešte pred tým ako začnem konať.

 

Chystám sa v najbližšie dobe meniť motorový olej aj filter. Koľko litrov oleja budme potrebovať na takúto výmenu? Či mi bude bohate stačiť 1l?

 

Ďalšiu otázku chcem smerovať na druh oleja. Mám vyhliadnutý SHELL HELIX HX7 DIESEL 10W-40

Bude tento olej podla Vás vhodný alebo aký by ste mi radšej odporučili.

10W je postačujúce či bude lepšie 5W alebo viac ako 10W?

 

Mám najazdených cca. 154 000km

 

Budem to robiť 1. krát takže sa pýtam.

 

Ďakujem Vám za Vaše reakcie.

 

Prajem pekný zvyšok dňa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nič v zlom patrik,ale daj to niekomu spraviť..lebo už tvoja otázka či ti bude bohate stačiť 1l oleja na výmenu ma utvrdzuje v tom,že o tom nemáš ani šajnu....

 

olej musí mať hlavne VW normu 505.01..kúp si 5l,ostane ti aj na prípadné dolievanie...výmena každých 15tkm alebo 1rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to bych tak jednoznačně netvrdil já bych s olejem moc nečachroval, protože by to nemuselo byt motoru prospěšné.. pokud se tam lilo 5W-40 tak tam nalij znova 5w-40 a dodrž normu.. jak se tam lije pokaždé jina viskozita tak si nemyslím že to tomu motoru zrovna dvarkat svědčí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zase Castrol moc nedoporučuju :) ...jinak do PD Fabií každopádně VW 505.01, optimálně 5W40 a pokud se jezdí město, nebo auto dostává zabrat, klidně ten olej měnit dříve než předepsaných 15.000km 

 

osobně liju Q8 Formula Excel 5W40 a plná spokojenost (za ty peníze člověku ani není líto ho měnit po 10tkm)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den chtěl bych poprosit o radu. Dnes jsem koupil toto auto ( r.v.2003) celou dobu ho jezdil můj strejda ( nájezd 124 000 km). Pravidelné servisní prohlídky atd. zjistil jsem, že snad už od začátku byl do něj lit olej se specifikací 10w40 (VW50500). V servisce je napsáno že je nevhodný a vyžadují jiný olej. A teď k dotazům. Jaký olej by tam měl přijít + doporučení. Může se změnou oleje motoru něco stát? Co z toho, že tam byl lit jiný olej než je předepsaný výrobcem mám vyvodit? Může být poškozený motor či jiné součásti motoru závislé na tomto oleji? Jsem laik tak poprosím nějákou polopatickou formou. Děkuji Všem přispivatelům za ochotu (Intervaly výměny byly 15 000 km v autorizovaném servisu, až na poslední faktuře mu napsali " zákazník upozorněn na nevhodnost doplňovaného oleje 10w-40). THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě měl tvůj strejda tu 10w-40 za dobrou cenu, proto ho tam dával. Osobně si myslím, že motoru nijak neublížil, přes to bych při další výměně dal 5w-40 splňující normu VW 50501.

Pokud byl olej opravdu měněnej po 15 tkm, tak v motoru nebudou žádný usazeniny a na tu VW50501 můžeš bez problémů přejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic by to nemělo udělat,ae známe jak to je. Počítej že kdyby něoc tak už se to stalo ;) Má být 5w/40 s normou VW50501 jak již psal Jarda-k , já osobně mám 5w/30 s touto normou od shellu(ten samý co prodávájí v origo servisu,jenže tam jsou trošku přehnané ceny :( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...