Přejít na obsah

Loziska kol...


Misubaro

Doporučené příspěvky

v unoru me skoncila dvourocka lol a vcera jsem jel do servisu se zavadou hlucnych lozisek v prednich kolech....

myslel jsem ze to bude jen jedno kolo a nakonec jsme zjistily ze je chycene i to druhe...

po dotazu na Skoda Mlada Boleslav jestli to jeste uznaji do dvourocni i kdyz uz nedavno skoncene, dvoulete zaruky nam bylo odpovezene, ze bohuzel ne :help: ........ale nabidla 70% slevu na material a 50% slevu na praci kol5 .... tak jsem rad, ze jsem dostal tuto slevu. Docela me prekvapili. Bohuzel pro me se zavada /huceni lozisek/ projevila v poslednich peti dnech.

Prv jsem si myslel, ze je to zimnima pneumatikama. Po prezuti vcera na letni, kdyz huceni neprestalo jsem si byl jisty, ze to je lozisko....jen me zarazi ze tak brzo, najeto 69.000 km. A samozrejme u me, kdyz neco odejde, tak to je vzdy do paru :):aggressive:

naraz dve dalkove svetla, naraz dve predni parkovacky a ted loziska v prednich kolech......mam to ja pech......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..nevim kolik maji vydrzet loziska :aggressive: .....myslim si vsak ze jiste vice nez mych 68.000 km a dle jednani v servisu, kde mi rekli, ze kdyz bych mel jeste zarucni, tak to vymeni bezproblemu aniz bych neco platil. Navic tomu nasvedcuje jednani Skodovky, ktera mi dala jak jsem uz psal uvedene slevy.....musim podotknout, ze jsem mel dosti aut a nikdu jsem nemel problem z loziskama a to meli najeto vice nez uvadenych 68.000....daleko vice nez 100.000

proste tato zavada se mi vyhybala jak cert krize.....proto jsem byl docela prekvapen, ze po tak kratke dobe se loziska ozvala....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se vrátil ze servisu a hučí to pořád. Vyměnili pravý přední ložisko, že bylo načnutý, udělali geometrii, mám přezout na letní a pak přijet... Tak nevím... Mám podezření, že to bude něco vážnějšího a myslím, že za tím je má drahá polovička, která jezdí jak čuně a že do něčeho brutálně vletěla (myšleno ďoura, je jich teď nějak moc).

Jo a nic jsem neplatil...

Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

huceni, svisteni. Proste takovej zvuk, kterej tam predtim nebyl. Navic to muze i trochu klepat jak se opotrebovanim stycnych ploch zvetsuji vule. Extemni pripad je "vysypani" loziska. to uz ale u dnecnich temer bez vyjimky zapouzdrenych dost dobre neni mozne. :p

Kdyz se ti pri jizde nezda, tak to hod na zvedak, nebo hever, zatoc kolem a ve svisle ose se pokus snim zahybat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se projevují ta hlučná ložiska? Klepáním, hučením, vibracemi...?

Jak píše nahoře Misubaro. A u mě bych to přirovnal k jemnému vrčení, které roste tak od 30km/h a víc do už hodně znatelného hučení. Klasická poučka, že v zatáčkách hučí vadné ložisko víc na zatížené straně se u mě nekonala, hučelo to téměř rovnoměrně. Žádné vibrace a chvění ve volantu. A že napoprvé neodhalili? To je jasný, mechoš odhadl stranu, rozdělal, ložisko bylo načnutý, vyměnil a myslel že je hotovo...

Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Dnes se mi stala zvláštní věc, asi to nebude ložisko, ale nechtěl jsem zakládat nové téma a nikde jsem to nenašel.

Takže k věci. Při rozjíždění jsem slyšel od předního levého kola zvuk, jako když praskne pružina nebo něco podobnýho

a od té doby když zatáčím doprava při větším rejdu ozývá se od kola takový plechový zvuk, jako kdyby se něco dřelo.

Nevíte, co by to mohlo být? Každopádně zítra pojedu do servisu, ale kdyby mi někdo z vás mohl poradit, co se mohlo stát.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív mě napadlo, jestli se tam nedostaly kamínky, ale zneklidňuje mě ten zvuk, který tomu předcházel. Potom mě

napadly ty ložiska, ale je divný ten zvuk, ten mi na ně moc nesedí a taky je to jenom při tom natočení kol. Zítra dám vědět,

jak jsem dopadl.

P.S. Navíc v neděli potřebuju jet do Brna.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...