Přejít na obsah

Loziska kol...


Misubaro

Doporučené příspěvky

pochybuju, ze by ta veelka pruzina perovani mohla nejak "preskocit", aby vydala takovej zvuk. Pokud me pamet neklame, tak vpredu zadny pruziny nejsou, takze to bude jen podobnej zvuk. eee oprava. myslim, ze na tyckach brzdice pruziny jsou, ale ty sou schovany, takze to asi taky nebude ono. Co prachovky na napravach. Jestli treba nepraskla sponka co ji drzi. Pak by setam mohl dostat nejaky bordel a drit.

A neni to takovej ten zvuk kaminku za krycim plechem u kotouce?

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Tak jak psal Blacky, byl to jenom kamínek mezi plechem a talířem. Ráno jsem sundal kolo, ale nemohl jsem ho vůbec

dostat ven. Zkoušel jsem, co se dalo a nic, byl zaseklý až skoro ve středu. Nakonec jsem ztratil trpělivost, hodil kolo zpátky

a jel do servisu. Asi se mi budete smát, že jsem jel s takovou prkotinou do servisu, ale už jsem nevěděl, co s tim. Tam

si s tim trochu pohráli a vyndali ho ven, vyčistili mi brzdy a nakonec jsem neplatil vůbec nic, takže veliká spokojenost. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mambo: No ja sa smiať nebudem, pretože ešte na FI som to zažil tiež - kamienok tam bol tak zašprajcovaný, že v servise museli rozobrať prednú brzdu, aby ho vedeli vybrať... Nemôžem si pomôcť, ale čo mám skúsenosti aj s inými značkami áut, tak podobné problémy s kamienkami som zaznamenal jedine u vozov VW koncernu :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne zacina na pravej strane ties cosi hucat, ale akoby nie pravidelne. Vypada to asi na lozisko. Neviete poradit, ci sa tam meni samotne lozisko alebo cely naboj aj so snimacom na ABS? V prirucke je totis napisane ze je to ako celok s nabojom a ze sa to aj ako celok meni.

Je to vela robotoy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny. Chtěl jsem se zeptat, jak identifikovat co mi hučí na přední nápravě. Nevím jestli to jsou pneumatiky nebo ložiska, nebo snad něco jiného. Hučí to zhruba od 60km až po 100km pak to ustává. Pneu mam Pirelli P ZERO NERO 205/45 16. Ještě takový zajímavý vněm, když jedu zhruba kolem 90 a šlánu na plyn tak se mi v záběru začne trošičku třást volant, když plyn pustím, vibrace hned ustanou. Nevím co s tím. Pneu mám už 3tí sezónu najeto asi 22tis km.

Tak nevím může to být pneumatikama nebo něčím jiným. Jaký byste radili postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se vrátil ze servisu a hučí to pořád. Vyměnili pravý přední ložisko, že bylo načnutý, udělali geometrii, mám přezout na letní a pak přijet... Tak nevím... Mám podezření, že to bude něco vážnějšího a myslím, že za tím je má drahá polovička, která jezdí jak čuně a že do něčeho brutálně vletěla (myšleno ďoura, je jich teď nějak moc).

Jo a nic jsem neplatil...

A kolik máš prosím tě najeto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v unoru me skoncila dvourocka lol a vcera jsem jel do servisu se zavadou hlucnych lozisek v prednich kolech....

myslel jsem ze to bude jen jedno kolo a nakonec jsme zjistily ze je chycene i to druhe...

po dotazu na Skoda Mlada Boleslav jestli to jeste uznaji do dvourocni i kdyz uz nedavno skoncene, dvoulete zaruky nam bylo odpovezene, ze bohuzel ne :help: ........ale nabidla 70% slevu na material a 50% slevu na praci kol5 .... tak jsem rad, ze jsem dostal tuto slevu. Docela me prekvapili. Bohuzel pro me se zavada /huceni lozisek/ projevila v poslednich peti dnech.

Prv jsem si myslel, ze je to zimnima pneumatikama. Po prezuti vcera na letni, kdyz huceni neprestalo jsem si byl jisty, ze to je lozisko....jen me zarazi ze tak brzo, najeto 69.000 km. A samozrejme u me, kdyz neco odejde, tak to je vzdy do paru :):aggressive:

naraz dve dalkove svetla, naraz dve predni parkovacky a ted loziska v prednich kolech......mam to ja pech......

Ahoj Misubaro, prosím tě tu slevu ti vyhádali v servise, nebo jsi někam volal ty sám, popřípadě přesně kam. Díky

Dneska jsem jel s jedním mechanikem a říkal že na 90% mi to hučí ložisko. Mám najeto 29 000km na 1,6 16V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to Jered....

Ahoj a pekny den ;) ......

ani nebylo treba se hadat....vse proslo v pohode......zadal se dotaz primo ze servisu kolik daji slevu a hned jsme meli odpoved.....delal to znami co ma nastarost garancky.....jeste mi rikal, ze kdybych mel najeto vice nez 75.000 km tak by to videl se slevou spatne.....preji hodne stesti a drzim palce :palec2:

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak najazdené 45 000 km a pravé predné ložisko skončilo, zajtra idem meniť.Škoda že trištvrte roka po záruke. Už hučí a šúcha pri záťaži takže musí preč. To teda moc nevydržalo i keď auto bude mať už v lete 3 roky, tak kilometricky dosť slabá výdrž. Nuž čo už. Forman mi drží ešte stále a to má už 200000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové tak se taky přidávám s hučícím ložiskem levé přední :aggressive: , no abych opravdu řekl čekal jsem větší výdrž a né že je budu muset nechat měnit po 48 000 km trochu mě to překvapilo že to vydrží tak málo , měl jsem před tím feldu 1,6 combi najeto 170000 km a tam jsem je měnil až po 100000 km tak přemýšlím jestli  jsem vůbec koupil dobře když je na fabče takováto životnost některých dílů  :( a uvažuji že příští auto asi Škoda nebude ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj..jdu si pro radu. Nějak se mi nezdá hluk od kol v autě. Mám Matadory letní(žádná sláva), ale dá se s tím jezdit. Nelenil jsem a dal auto na hever. Zadní kola v pohodě - ani hlásek a lehce se roztočila. Přední - to už jsem musel zabrat. U levého víc a u pravého méně a šel od obou takový zvuk jako by lehce dřely brzdové desky. Žádný velký hluk,ale bylo to slyšet a u obou. Vůle v kolek nebyla. Silnice jsou tady strašný - půl roku jezdí člověk po dírách a půl roku po zalepený vozovce. Mám najeto 17000km a nevím jestli to nejsou ložiska. Děkuji za každou odpověď... :palec2:

Editováno: , autor: linkin1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mna zacal trapit podobny problem s podivnymi zvukmi od prednej napravy. Mam najazdene cca 47 000 km (fabia II -pneu 205/45/R16) a vsimol som si ze pri rychlosti cca 100 km/h pri miernom zatoceni volantu do prava sa ozyva velmi jemny zvuk ako keby nieco suchalo. V momente ked vyrovnam volant vsetko je ok. Moze to byt lozisko? Mozno to s tym nesuvisi, ale napr pri jemnom brzdeni z vyzssich rychlosti mi jemne "mika" s volantom. Pri rychlosti okolo 60 km/h je vsetko ok.

Stretol sa niekto uz tymito problemami? Vdaka za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...