Přejít na obsah

spojkový váleček


Tazyy

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás pánové, potřeboval bych poradit... Asi 1/2 roku zpět jsem při jízdě šlápnul na spojkový pedál a ten mi zůstal dole. Nešlo vyřadit ani vůbec nic. Až motor chcipnul pak šlo normálně řadit. Takže jsem auto dotáhl na servisu a čekal co to bude. Přemýšlel jsem čím to mohlo být a vzpomněl jsem si na to, že jsem před nedávem dolíval destilku do baterky a lehce jsem to přelil (pár kapek vyteklo), tak mě napadlo, že směs kyseliny a destilky mi mohla prožrat váleček spojkového pedálu (nebo jak se tomu správě říká...). Nejdříve mi vyměnili komplet hadice, které tam vedou kapalinu a dali mi to s tím, že to je ok. Neujel jsem s tím ani 50 km a zase totéž... Takže jsem jim to hezky vrátil se s tejným problémem. Později přišli na to, že to vlatně je spojkový váleček, které je umístěn v motorém prostoru. Byl uplně prožrán kyselinou... Vyměnili ho a auto jezdilo jako dřív.... Asi dva dný zpátky se stalo totéž co minule. Takže auto opět putovalo do servisu a tam mi řekli, že se jedná o stejnou závadu jak minule. Chtěl jsem uplatit reklamaci, ale bylo mi zděleno, že chyba je v autě. Původně měl probíjet alternátor, který příšliš nabíjel baterii. Takže směs se příliš přihřívala a unikala nějakým vypouštěcím ventilem. Vyměnili váleček, vyčistili vše kolem toho. Nic méně stále nevěděli čím to je... Proměřili alternátor a baterii jenže na nic nepřišli... Všechno funguje tak jak má a neví si rady... Jeden známy ze servisu mi řekl, že se s tím ještě nesetkal a netuší, čím to je... Auto ted jezdí opět normálně, ale co když se mi něco takovéh stane zase za 100 km? Nechci vyhodi dalších 5000 jen tak. :aggressive: Takže se obracím na Vás :) Nevíte co by to mohlo být? Dík za rady :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...