Přejít na obsah

Směrovky naopak


juri_check

Doporučené příspěvky

zdravim vas ... neviem ci sa uz niekto stretol s takymto problemom ale na tomto fore som nic podobne nenasiel tak to skusam takto.

stala sa mi taka vec ze na nasej fabii z nicoho nic zacali smerovky blikat opacne :kuk: t.j. vyhodim smerovku do lava - na palubke blika smerovk do lava no vonku blika prava strana. na aute som montoval denne svieteni original pre skodovky a nedavno uni dialkove k centralu ktore ma vystup na smerovky to ten je cez diody. vsetko fungovalo v pohode az do teraz ked zacali blbnut tie smerovky. ak niekto viete kde by mohol byt problem alebo nejake riesenie prosim napiste co mozem robit :help:

dakujem za vsetky reakcie

Editováno: , autor: juri_check
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kable som nemohol prehodit lebo som robil obidve osobitne po sebe ... nemal som ich prerusene naraz. mylsim ze za 3 mesiace normalneho provozu by som si to vsimol, minimalne niekto z rodiny alebo ostatni vodici.

este jedna zaujimavost ... ked pri vypnutom motore aj svetlach necham vyhodenu smerovku svietia obrysovky na jednej strane ... myslim ze o tom asi vacsina vodicov vie... no ale ide o to ze pri tejto funkcii to funguje normalne ako ma....preto je to divne...keby vsetky funkcie smeroviek fungovali opacne tak je jasne ze nejaky kabel je vymeneny, ale ked pri odbocovani svietia opacne tak chyba bude asi niekde inde.

Editováno: , autor: juri_check
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyba bude zrejme v tom dorábanom centrále na DO a zapojenie smeroviek cez diódy. Výstup je jeden a rozdeľuje sa na dva na každú stranu blinkrov cez dve diódy zapojené v priepustnom smere. Ak sú tam poddimenzované diódy prúdovo, tak jedna z nich,alebo obidve vyskratovalo a preto blbnú smerovky. Diódy musia byť na záťaž min. 5A s rezervou radšej 10A. Skús premerať diódy v závernom aj priepustnom smere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diody su tam 6A a robil som to podla schemy ktoru tu zavesil profor a podla nej to ma zapojene dost ludi. uznavam som v elektrike laik ale prave kvoli tomu som to konroloval x-krat. ale zozeniem veci a skusim to premerat.

este ma napadlo jedno riesenie a to jednoducho vymenit piny vo svorkovnici na RJ ale to len ak sa nenajde pricina a riesenie.

a este nieco ... palubka ukazuje smerovku to tej strany ako je zadane packou "len" svetla blikaju opacne ... neviem ci to pomoze dokreslit situaciu :kol-32:

Editováno: , autor: juri_check
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svetla svietia normalne preto, lebo je to iny obvod - su ovladane prepinacom smeroviek, ale inymi kontaktami. Pristrojovka ukazuje preto normalne, lebo aj ta berie signal odinakial, nie z vystupu na smerovky. Ak by aj boli skratovane diody na dorabanom module CZ, tak by svietili vsetky smerovky naraz. Skus prehodit tie piny a malo by to byt OK. Pravdepodobne si cvakal kable, tak skontroluj, ci su jednotlive diody na rovnakych farbach - t.j. anoda a katoda diody musi byt na jednej farbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za objasnenie.

diody su urcite spravne na spravnych kabloch ... tym som si isty na 1000%

nebol som si celkom isty, ci ta vymena pinov nesposobi nejaky iny problem, ale kedze vsetko su ine obvody tak by to malo byt asi OK.

skusim...potom dam vediet

Este raz dik za objasnenie a rady :worthy:specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...