Přejít na obsah

Benzín Optimal 95 E


tomasch

Doporučené příspěvky

Ahoj,

jezdí na to někdo? Dnes jsem ho zahlédl na pumpě v Nehvizdech a byl jen o pár (30 - 40 ? hal.) dražší než obyč N95.

Dle www stránek Čepra se jedná o aditivovaný bezolovnatý automobilový benzin. Předpokládám že to je něco jako V-Power od Shellu, ale za příznivější cenu. Nevím, jestli je to novinka, nebo jak dlouho to prodávají, ael já to zaregistroval až dnes.

Takže pokud sním máte někdo zkušenost, tak sem stím. Já měl zrovna plno, takže zatím nic, ale příště ho skusím  :feve: .

Tom

PS: Jo a měli by dělat i diesel optimal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem koukal, že 98-čka je jen o 0.4 kč dražší jak 95-tka, aditiva nebo 98? Tak to radši 98 ... :palec2: Ale nakonec cena řeší stejně za nás, normál jezdim na 98-čce, ale kousek u Brna jsem měl u rezervy a 95-tka u No-name benzinky za necelých 23 kč, no neberte nádrž za 1000 kč ... :palec2::p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže si odpovím sám:

V pátek jsem vzal do téměř suché nádrže skušebně 10 lt a asi na tom něco bude ;) . Průjezd přes ucpanou Prahu po nábřeží letenským tunelem a přes letnou (téměř 1,5h) na Plzeň sa stejnou spotřebou jako po okrskách - měřeno dle tankování. Asi ho vemu zase někdy plnou, cenový rozdíl 30 hal. (25,20) lol . Pokud někdo jezdíte na Shell tak doporučuju porovnat.

EO - Nehvizdy, jen jeden stojan u budky.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... taky jsem nevěděl o co jde. Hledal jsem nejdřív na internetu a hodil dotaz sem lol . Moc toho o měn na stránkách Čepra nemají, ale za tu cenu do něj jdu i příště - jestli budu mít cestu kolem, zatím jediná pumpa, kde jsem jej viděl a to začínám koukat po EO i jinde.

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle www stránek Čepra se jedná o aditivovaný bezolovnatý automobilový benzin. Předpokládám že to je něco jako V-Power od Shellu, ale za příznivější cenu. Nevím, jestli je to novinka, nebo jak dlouho to prodávají, ael já to zaregistroval až dnes.

Aditivovaný je snad každý, ne???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Aditivovaný je snad každý, ne???

Tady je objasnění rozdílu mezi klasickým Naturalem 95, (který je stejný pro většinu ČS) a Optimalem 95 (pouze u EuroOil - Čepro a.s.)

Způsoby přidávání aditiv

Z hlediska způsobu přidávání aditiv do motorových paliv je možno rozlišovat:

· Výrobní aditivaci

Výrobní aditivace je prováděna přímo u výrobce – v rafinérii jako součást procesu mísení paliva. Přidavkem specielních přísad jsou upravovány vybrané kvalitativní parametry tak, aby konečný výrobek splňoval požadavky technické normy.

· Povýrobní/komerční aditivaci

Povýrobní/komerční aditivace je v dnešní době velmi rozšířeným marketingovým nástrojem na trhu, kdy významné distribuční firmy provádějí aditivaci v procesu distribuce a nabízejí v síti svých čerpacích stanic konečnému zákazníkovi paliva v nadstandardní kvalitě s některými vylepšenými parametry a užitnými vlastnostmi. Takto aditivovaná paliva jsou prodávána pod příslušnou obchodní značkou nebo ochrannou známkou. Skladba ovlivňovaných vlastností a parametrů se mezi jednotlivými firmami liší podle jejich strategie obchodní politiky a podmínek použití.

V síti čerpacích stanic EuroOil je nabízen aditivovaný automobilový benzin pod obchodním názvem „Optimal 95 E“ a aditivovanámotorová nafta pod obchodním názvem „Optimal DIESEL“ –podrobnosti naleznete v sekci „Čerpací stanice EuroOil“.

Z toho vyplývá, že EuroOil má svůj aditivovaný benzín pod obchodním názvem Optimal 95 E, stejně jako Shell svůj V-Power apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No spíš stanice EuroOil ingnoruju, takže neporadím.. když aditiva, tak já mám jasno - jedině Shell, ale zase zdražili :feve:
a prave ze ten eurooil je kvalitnejsi jak schell lol

Mi taky tanovali jen SHELL a pak ani nez. topení nchtělo nastartovat. Kámoš si zasral celej motor. Ale to byla SHELLka v Jihlavě a tam na ni nadával každej.

Je to o nájemci a ne o tom co má na štítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: v jihlavě sem VP tankoval pravidelně při cestě kolem, páč tam byl rozdíl až 2kč oproti Brnu.. už sem tam skro rok nebyl a ceny tam jsou již ted podobné/stejné, tak tam nejezdím a asi jsem udělal dobře.

PS: ten Optimal jsem taky zatím nějak víc nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak nevím ale nějak moc mi k sobě nejde aditiva a biopřísady.. podle mě si to lehce odporuje a proto tam asi není 1,6-2Kč rozdíl jako u aditivovaných benzínů u konkurence nýbrž jen pár desetníků (aspon v Brně je pouze o 40hal vyšší cena - tenkrát se mi to zdálo divný, ale auto na to jezdilo, takže..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 12 let později...

Oživím to tady a zeptám se.. Od doby co jsem si koupil moji fabii jsem tankoval pouze u benziny a to konkrétně Vervu 100, párkrát Efecta 95. No s dnešními cenami paliv jsem si vyhlídl EuroOil, natankoval jsem plnou Naturalu 95, v aplikaci se můžete podívat na informace o závozu, bylo tam 0% ethanolu, tak jsem natankoval a spokojenost za mě :) Ale zajímá mě ten jejich Optimal BA95. Je u nich dražší o 50 haléřů a měl by být aditivovaný (podobný Efetě u Benziny) tak přemýšlím nad ním, máte zkušnosti z poslední doby? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...