Přejít na obsah

Fabia - zadní bubnové brzdy


Radek B6

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...

zdarec , mam fabiu r.v. 2000 HATCHBACK (6Y2) 1.4 50 KW ,,,  zadna naprava, vodicova strana,

Problem bubon sa hreje ,tiez svieti kontrolka abs , ale ta uz aj pred tym ,,  bubny boli vymenene za nove minuly rok , problem z abs a zamrzanim jedneho bubna vzdy cez zimy ked  bolo vlhko a  mraz servis ignoroval , tiez otazky o vymene cidiel abs na kolach,, takze neviem ..

hlavny problem je ten hrejuci sa bubon a to tak ze je horucejsi ako kotucove brdy po prichode domov, druhy bubon je skoro uplne chladny pre porovnanie.

poradte ako to doma vyriesit,  moznost ist do servisu nieje, niesom na cz/sk

nemam problem to rozobrat , bezne male opravy si robim sam , naradie je

takze co tam moze byt zaseknute v bubne? otvorit vystriekat cistiacim sprejom a potom premazat vazelinou,,? ale bo je poskodeny nejaky diel v buubne?

skusit nove cidlo kupit na to jedno kolo kde je problem?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spoiler

 

Tak to rozoberiem, a uvidim v akom to je stave,  ?, no v servise len vymenili bubny a problem ostal, a to som ich ziadal nech aj vnutro ak je to tam v zlom stave,

vnutro menene asi este nebolo ,, z tym abs svietiacim to je asi do druheho fora otazka, ale co som pozeral tak na zadnej naprave  je to len ten ozubeny kruh co sa asi vklada ked sa davaju zadne loziska, co by bol problem menit, predne ktovie ci su chybne, ale svitiace abs moze byt aj ten klasicky problem u fabii co sa dal tusim cez pocitac vypnut nejako..to len kvoli technickej kontrole a ta nastastie zatial nehrozi,.  ale budem musiet najst sposob ako tu kontrolku vypnut..)) alebo spojazdnit abs celkovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar, takze bubon rozobrany, ziadne problemy pri tom , vypadlo hodne prachu,ci hrdze, system vnutri ,pakne boli  menene minuly rok aj z bubnom takze tam to bolo ok, vystriekal som to cisticom na brzdy,potom wd a jarovou vodou vyplachol, potom este papierom namocenym v cistici brzd pretrel tie brzdiac elementy aby boli zbavene mastnoty zbytkovej, pre istotu , bubon mierne prebehnuty jemnym smirkom , ani nebolo treba bol bez drazok ci ineho,aj brzdne elementy su hrube snad 4 mm..

piestiky vo valceku na oboch stranach som opatrne srobovakom  rozhybal tam aj spat aj ked tam nebolo vidno ziadnu oxidaciu ci nejaky spomaleny pohyb piestikov, vyzeralo to ok .. Lenze ) gumicky na piestiku tiez bez poskodenia 

Lenze problem nastal ked som nasuval bubon naspat, tak bolo vidno ze to na jednej strane proste priecilo a po nasunuti aj suchalo o brzdove pakne"  , tak som to dal dolesnazil sa cely vnutorny system akoze trochu snim zahybat , premazal som vsetky strunky cooper vazelinou, aj tam kde ide lanko rucnej bzrdy..

Nasadil naspat zas bubon ,dal istiaci srob a tocil, islo to velmi tazko v jednej casti otocenia, zhruba polka otocenia ok a potom velmi tazko,, tak som ostal hotovy co dalej , 

potom nastupilo kladivo na scenu, po par uderoch po bubne a napravnici akymsi zazrakom sa vsetko uvolnilo a bubon sa tocil ako po masle uplne lahucko. tak som nahodil koleso a isiel na jazdu skusobnu.

 

Lenze problem sa nevyriesil : dnes som po jazde aj skusil zatiahnut rucnu brzdu  a voala problem bol spat. prisiel som domov po par kilometroch po prichode domov buubon horuci, opat?   

inak rucna brzda funguje dobre, drzi a netreba ju tahat "hore" koleso na spolujazdcovej strane funguje skvele, ziadny problem.,

takze potrebujem rychlu radu co je vlastne zle? co sa zasekava v tom jednom bubne ked dam rucnu? ked nromalne jazdim brzdim tak to "nezasekne" aj ked viem ze brzdilo aj zadne lebo som skusal brzdit prudsie pred krizovatkou pre otestovanie, brzdove lanko vyzeralo ok ,,aj ked tam asi bude problem..??

nemozem trieskat po bubne zakazdym ked zatiahnem rucnu,,

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=21997

podobny problem, ,  tak neviem , vymienat oblozenie z mechanizmom alebo nastriekat silikon do lanka, to by mohlo ist  ale ako z ktorej strany zacat striekat olej do lanka? ked od bubna z vnuutra to asi moc daleko nedostrekne aj je to smerom hore, inak som cele vnutro nababral riadne cooper vazelionou strunky boli vsetky uplne obalene vazelinou aj tam kde je ten samo nastavovac na pakniach" ,  lenze ako sa dostanem k lanku z vnutra auta aby som z tej strany zacal tlacit striekat olej do neho?

Editováno: , autor: zoom999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://forum.skodahome.cz/topic/119021-samostavy-na-doraz-fabie/?page=3 no spanom bohom , ak je to tento problem tak koniec..... ja naozaj nemozem menit diely brzd a skusat ci sadne ferodo alebo ine.. fakt konstrukcny problem,,  v servise by ma stalo  tolko ako dalsia ojazdena fabia 1,  tu su ine hodinove tarify v servise (

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti môžem povedať k tomuto problému len toľko. Síce bubne veľa vydržia ale sú to oničom brzdy, ktoré mám dojem, že fungujú len keď sú nové.

 

Ale, mám objednané nové bubne pretože podľa troch mechanikov sú vajcaté keď v jednej časti pribrzďujú. Ložisko som menil tiež pretože hučalo a problém zostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este ma napadlo , lanko co vychadza hned za bubnom a ide po naprave a tam je taka uchytka na naprave, sa mi videla taka mierne tuknuta/vyhnuta alebo take nieco, o par dni budem menit olej a filtre tak  to koleso/bubon este rozoberiem,namazem este viac, a tiez skusim pozriet tie lanovody ci niekde niesu trosku spriecene po ceste na podvozku.... inak uz neviem,.,, tiez by som radsej kotuce vzadu ale do 20 rocneho auta investovat nie moc vyhodne,, inak auto mam od roku 2014, 179  tisic origo najazdenych , caka ma este vymena prednych lozisiek  lebo hucia uz pomerne dost,mam pripravok tak to snad pojde dobre,, loziska v inej teme,  v podstate to auto robi co potrebujem aj ked ma 20 rokov, lacne nahradne diely, len mechanika treba))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano fungovalo po uderoch kladiva po zlozeni, a potom az do vtedy kym som nezatiahol rucnu.. potom zas ostala pridreta a bubon horuci po jazde, ale zas na dalsom kolese to funguje bez problemov , iba toto jedno ma problemy uz od kedy som kupil toto auto.. takze uvidim za  par dni ako to pojde, budem bez rucnej pouzivat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Wittmann napsal:

kotouče na zadní nápravě jsou jen k vzteku, zlatý bubny.

zkontroluj jestli se lanko v bovdenu volně pohybuje, může být zarezlé či roztřepené. Jestli jsem to správně pochopil, tak dokud jsi na ruční brzdu nešáhl, tak to fungovalo, ne?

Naprosto souhlasím, zlatý bubny. Teď jsem koupil rapida s kotouči a už vidím co budou za potíže. Kecy pseudozávodníků mě nechávají klidným, škodovky s bubny jezdím 35 let a naprosto bez problémů. 

Připadá mi, že skáčeš z jedné veci na druhou. Povol lanovody a vyzkoušej jejich funkci, jestli je poškozený bovden budou přirezlé, co samostavy jsou ok? Teď jsem si dělal pakny a prasátka na fabii před stk (s tvými kilometry) a vše proběhlo bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To musí být špatně pohyblivým lanovodem. Kdyby to byl samostav, tak by to dělalo při každém zabrždění a ne jen po použití ručky. Pravděpodobně se na lanovodu poškodila izolace a dostala se dovnitř voda a je rezavý, promazání to "opraví" jen dočasně. Nový lanovod stojí od 200 Kč......

 

A i kotoučovky mají na ručce lanovody. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...