Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Room je podstatně lepší pro cestující vzadu a pro čahouny. Obecně má vzadu víc místa, vyšší posez a vyšší dveře znamenají lepší nastupování a výhled, VarioFlex přináší lepší přizpůsobení polohy sedadla a sklonu opěradla, možnost vyhodit prostřední sedačku a krajní scuknout k sobě, což přináší větší bezpečnost, lepší rozložení hmotnosti a lepší výhled dopředu. Plusem je i možnost sedadla snadno vyndat pro převoz objemnějšího nákladu.

Pro převoz běžných nákladů bych skoro upřednostnil FC - má delší kufr, sice je v nejužším místě užší, ale díky prostoru za koly je naopak širší a dají se do něj naskládat některé věci, které v Roomu, který má pravidelný tvar kufru, tak snadno neodvezeš (někdo tu takhle řešil např. tříkolový kočárek).

Z hlediska jízdních vlastností je lepší Roomster. Ještě aby ne, díky většímu rozvoru a rozchodu zadní nápravy plus absenci dlouhého převisu drží jako přibitý a rozhodně řidiče tak snadno nepřekvapí přetáčivým smykem jako FC.

No a nakonec pro nás skleníkové fetišisty - F1 ani F2 nemá panoramu, kterou Room mít může. :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za utvrzeni v roomu. Nepotrebuji 5 mist jezdime ve 4ku. Kufr v 98% je stejne prazdny , kocarek uz ne , ale golfy takze pohoda. Na dovolenku 2x za rok mi staci hodit na strechu rakev. Co fakt chci je misto vzadu. Mam tam 2 male synky v sedackach a ja mam 185cm. Takze radi kopou do sedacky a v F1 ma hlavne ten za ridicem fakt malo mista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Hurec napsal:

A jake motory? Tech 1,4 16V moc neni videt . 1,2 je dost , ale po dalnici bude dostavat urcite dost na frak. A u 1,4tdi zas nic moc v zime jak bude mega mraz -20°C + asi topeni v mrazech nic moc + hrozba turba a vstrikovace ....

 

Jezdil jsem s F2 kombíkem s 1.4 TDI 59 kW bez DPF a topil rychle a dobře. Obecně motor velice dobrý, spolehlivý s přiměřeným odpichem a nízkými provozními náklady, jehož jedinou, ale pro řadu lidí podstatnou slabinou je zvukový projev a vibrace v nižších otáčkách. Jel jsem i Roomsterem s 1.4 TDI a přišlo mi, že sa tam ten hluk víc rozléhal nebo rezonoval, zkrátka bylo to opravdu hodně hlučné, hlučnější než v F2C.

 

1.4 16V je ideální univerzál od cukaček po delší cesty včetně dálnic - jednoduchý nenáročný motor, který, narozdíl především od dieselů, tak snadno nepřekvapí neočekávanými vysokými servisními náklady. Jestli koukáš po Roomu jako hlavním/jediném autu a jezdíte často ve čtyřech, podíval bych se primárně po něm.

 

1.2 HTP 51 kW je dobrý motor, který si dobře poradí s Fabií naloženou dvěma lidmi, ale musíš počítat, že Roomster má horší aerodynamiku a když do něj nacpeš 4 lidi a jejich věci, už to bude hodně znát. Když přidáš ještě hagusy a rakev... Přežít se to dá, ale ten kocour na to prostě není. Na nákupy, odvoz děcek a klidnou jízdu po okreskách s nepříliš zaplněným autem pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale 1,4 16V má hodně skrytých much. Každou chvíli slyším jak někdo 3x startuje aby nastartoval a nebo motor chcípá za tepla, poškubává atd. A myslím si, že kolikrát ani nepříjdou na to co to dělá..

 

A 1,4 TDI mám taky vyzkoušenou v F2 combi. Až na otáčky na dálnici super motor. Má elektrický příhřev takže topí opravdu rychle :) Kámoš s ním jezdí v F2 combi pořád pod 5L. Většinou 4,5L a to jezdí docela krátké trasy. A vibrace moc rozdílné oproti třeba 1,6 TDI nepozoruji. Projev je tvrdší, ale teba mě v zimě 1,6 TDI třepe stejně s autem jako 1,4 TDI, možná bych řekl i více. Jen je zvláštní, že oproti 1,6 TDI se mu při zapnutí příhřevu nezvýší otáčky.. Asi má lepší altík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Petrkiller napsal:

No ale 1,4 16V má hodně skrytých much. Každou chvíli slyším jak někdo 3x startuje aby nastartoval a nebo motor chcípá za tepla, poškubává atd. A myslím si, že kolikrát ani nepříjdou na to co to dělá..

 

A 1,4 TDI mám taky vyzkoušenou v F2 combi. Až na otáčky na dálnici super motor. Má elektrický příhřev takže topí opravdu rychle :) Kámoš s ním jezdí v F2 combi pořád pod 5L. Většinou 4,5L a to jezdí docela krátké trasy. A vibrace moc rozdílné oproti třeba 1,6 TDI nepozoruji. Projev je tvrdší, ale teba mě v zimě 1,6 TDI třepe stejně s autem jako 1,4 TDI, možná bych řekl i více. Jen je zvláštní, že oproti 1,6 TDI se mu při zapnutí příhřevu nezvýší otáčky.. Asi má lepší altík.

 

U 1.4 16V je IMO rozdíl mezi staršími Euro 4 a novějšími Euro 5 motory, to zaprvé, zadruhé problémová je docela malá část motorů. Ano, každou chvíli je tu někoho slyšet, ale kolik to je % z jezdících kusů? Podobné, byť podstatně horší je to s rozvody u 1.2 TSI - podle různých fór to vypadá, jakoby skočil každý druhý motor, ale většina jich jezdí v podstatě bez jakýchkoliv problémů a i těch skočených kusů je relativně málo. Tedy vzhledem k publicitě, které se ten průser s rozvody (zaslouženě) těší.

 

Souhlas s pozitivním hodnocením 1.4 TDI. U nás byla dlouhodobka tuším 4,7 l s tím, že cca třetina km byla po dálnicích, kde to díky zmíněným vysokým otáčkám žralo mnohem víc než po okreskách, a velká část byly i cukačky několik km do práce, na nákup apod. Ale co se týká zvukového projevu, byla 1.4 nejen tvrdší, ale při nižších otáčkách příšerně duněla a to i při nízké zátěži při šolíchání po rovině. Takové dunění jsem nikdy od žádné 1.6 neslyšel. Možná mám štěstí na kus, možná je to dlouhodobou předchozí zkušeností s 1.4, ale někdy se opravdu divím, na jaké vibrace si lidé u 1.6 stěžují. Vždyť se to dá šolíchat po rovině při 1200 - 1300 ot. bez náznaku dunění. Z 1.4 by při pokusu o podobný jízdní režim člověku praskla hlava. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej tam samozřejmě mám :D Mě ta 1,6 tdi vydává vibrace hlavně v zimě pod zrhuba 7°C.. Byl jsem s tím i v servisu, protože se mě to nezdálo. Nic nenašli a nezdálo se jim, že by to nějak vibrovalo. Ale je to rozdíl v zimě a na jaře. Stačí jak je přes den 15°C a večer 7°C ten rozdíl člověk ihned pocítí. :) Ale to jsou vibrace na volnoběh.. :) Za jízdy ne.

 

Ale na dunění je fakt 1,4 TDI expert to ano. Ale ty vibrace a ten jeho hrubší zvuk přeci k PD motoru patří. A když by mě vozil na trase 15km za 4,5L tak bych mu to i odpustil :) A třeba mě jeho projev nějak nevadí. Jen ty kw chybí.

 

A já teda s 1,6 TDI nejezdím pod 1500ot ani po rovině a když se zadaří pod 1500 sjet tak rozhodně dunění není ani vibrace. Samozřejmě výkonem se taky nedá srovnávat s 1,6.. Ale i 1,6 TDI se dávaly ještě do roomu.. Nebylo by zlé koukat i po tom. Bude mladší a bude po fc a z toho vychází mnoho výhod. Jediné mínus je, že bude mít DPF filtr. Ale na 1,6 TDI už dnes oreginál DPF stojí 12 000 economy verze a vymění ho do 3 000. A pokud s ním vyloženě někdo nešoural po městě tak těch 250 000 vydrží bez potíží.. Topí taky okamžitě a když se podaří najít 77kw verzi tak s ní ten Roomster poletí :)

 

Beru zpět.. letadlo na předjíždění to zrovna nebude. Má o 1s horší zrychlení a o 12km menší maximálku jak fabka, ale na druhou stranu, 160km/h určitě udrží kopec-nekopec bez potřeby podřadit.. :) 

 

A u 1,4 16V si třeba na facebooku u fábii stěžuje někdo pravidelně snad každý týden na špatné starty za studena, nebo naopak chcípání při startu za tepla. Hrubý zvuk jako diesel taky není vyjímkou. A to je i u těch novějších. Připadá mě to, že čím novější verze toho motoru tím více neznámých chyb, které znepříjemní život :(

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4i mám na předchozí F2 a nějaký ty problémy se studeným startem a nenastartování za horka jsem měl, ale celkově to nijak nenarušovalo celkový dobrý dojem z motoru. V podstatě až na výměnu rozvodů a nových vlnovců na výfuku ksem na motor neměl žádný výdaje. Trochu aji ke kultivovanosti pomohl aditivovaný benzín. V zimě jsem měnil baterku která byla po 8 letech kaput, třeba hodně případů způsobila ona. Bohužel s ní už nejezdím abych řekl verdikt, ale z rodiny s ní občas někdo vyjede a nikdo si zatím na tyto problémy nesťežoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klidu hosi , ja klidne preziju i hatapku. Jezdil jsem sni ve F1 40kw. Po dalnici jezdim na pohodu 120. Klidne i tu 1,4tdi preziju. Najezdim cca 15-18t km za rok. Ta 1,4tdi , kdyz se prezije zvuk , tak ma zas peknou spotrebu a 1,9 tdi to je klasika trhac :-)

Budu brat casem hlavne podle stavu auta.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...