Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Chalani chcel by som podiskutovať na tému rešpekt na ceste. 

 

Odkedy chodím do práce na Fábii 1 tak to je neskutočné aj keď idem úplne normálne, čo u mňa znamená okreska 100- 110 km/h tak aj tak sa furd nájde fas, čo sa na mňa musí nalepiť a ak sa mu podarí tak aj predbehnúť. Keď sa mu to nedarí tak ešte začne vystrájať a dokazovať si, že on má niečo lepšie ako je Fábia tak musí ukázať aký má veľký.  Keby idem na Tolede tak sa to nestane. Veľakrát aj v meste vytrubujú po mne aj keď nemajú právo. Jazdím s odstupom, nelepím sa na autá a nerobím nič, čo by niekoho mohlo vyburcovať ku takému správaniu ako je trúbenie, lepenie, nadávanie. A taktiež nechodím ako slimák....

 

Toľko konfrontácii ako na tej Fábii za posledné dni som nezažil už roky. 

 

Tak ma tak napadlo, že tu s vami podiskutujem, či to len ja vidím zaujato, alebo má niekto podobnú skúsenosť. Ideálne niekto, kto má aj nejaké nové auto a aj staré a jazdí tie isté trasy. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono stále platí, že kto má väčšie a drahšie auto, je väčší pán na ceste. Bohužiaľ Fabia sa radí medzi to podradnejšie a podľa toho sa všetci ostatní účastníci premávky k tebe správajú.

 

Takmer celý život jazdím Fabiami a teda som si na to nejak aj zvykol, naučil som sa, že všetci ma podceňujú pri obiehaní alebo rozbiehaní na križovatkách. Najviac som si to uvedomil asi 10 rokov dozadu, keď mi švagor dal kľúče od vtedy novučičkého mafiánsky čierneho O2 Scouta. Absolvoval som asi 100km cestu po okreskách a bola sranda sledovať, ako všetci ostatní vodiči majú pred tým autom rešpekt. Keď som sa priblížil k nejakému pomalšiemu autu, to sa mi hneď uhýbalo na kraj cesty, Jeden dokonca pomaly vošiel do priekopy, aby mi umožnil ho obehnúť aj cez dve plné čiary. Rýchlejšie audinky a bavoráky sa mi nelepili do kufra.... a keď ma obiehali, dokonca použili aj smerovky!

 

Vo Fabii som taký rešpekt nikdy nezažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to třeba naopak. Když jedu Octávkou, vše je OK, i kdybych jel jako vemeno. Ale sotva sednu do téměř 400HP Baworáku, i když jedu pomalu, či na mě normálně (nepotřebuji si něco dokazovat, někdy si zablbnu, ale běžně v provozu nechávám bezpečný odstup, používám blinkry, předvídám a nikoho neomezuji), stejně se na mě lidi koukají s vražedným pohledem a chovají tak, že vždy čekám na nějaký konflikt.. Nevím tak jestli jsou v tom předsudky, nebo závist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondra16V haha Ondro, Feldu mám teraz doma aj ja. Ako si stará mama kúpila tú fábiu a tam ma to práveže baví. Lebo to mám ako derby car. Je mi jedno, keby ma niekto na nej vybrzdí tak to do neho našijem a kašlem na neho. Aj minule som išiel v meste po úzkej ceste na felde. Teepek si išiel po strede tak ako keby bola cesta jeho. Tak reku OK uvidíme kto uhne (mne je to jedno, tá felicia ma netrápi). No samozrejme, že sa nakoniec uhol :D. 

 

Lenže na tej Fábii, alebo na Tolede (už vôbec nie) by som to nerobil. Je síce stará, ale je pekná a zachovalá :), takže by som najskôr uhol prvý ja :/.

 

 

@brrrrm No čakal som, že pri 3 kovej fábii to už bude iné. U mňa osobne za ten týždeň, čo som s ňou jazdil sa mi nestala žiadna konfliktná situácia. To, že ma predbiehali som bral normálne, lebo som chodil fakt "jemne" (zabehával som motor). 

 

@_Denis_ No musím priznať, že aj ja keď vidím baworák, že ide za mnou tak som nervózny z toho. Pretože naozaj zo skúsenosti, vždy vyvedú nejakú blbosť a teda v tomto prípade, je jedno v čom človek ide :D. Ale stretol som už aj zopár normálnych vodičov BMW. Ako sám vravíš smerovky, odstup všetko OK. Ale tých spočítam na prstoch jednej ruky. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, kto drží to nezmyselné koleso pred sebou a koľko má rokov.. Zažil som vychovaného v Audine ale aj najviac debilov v týchto autách. Medvede sú väčšinou v norme, málokedy sa medzi nimi nájde vyložene frustrovaný s malým pindíkom. Bawo ako kedy, skôr horšie ako lepšie. Zlaté časy, keď som mal Ladu 1600 s anténou na streche. To som sa nasmial, hlavne keď kerovala moja síce menšia, ale lepšia polovička. Na Felíciu si trúfal kdejaký blb aj s Warťasom alebo so stovkou. S Octou je to tak pol na pol. Ak predbehnem VW Golf a vyššie, zapália sa poniektorým oči a idú hlava-nehlava. Podotýkam, že už aj vzhľadom na vek jazdím predpisovo + 10 kôli rýchlomeru. Ale pocit nesmrteľnosti a neznalosť fyziky je na cestách strašný omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako spomínal Denis, od neho všetci očakávajú, že spraví nejakú prasačinu, ako väčšina iných šoférov na bavorákoch. Pravdepodobne všetci ostatní zase očakávajú od majiteľov Fabii, že ich budú zdržovať a vyvedú im nejaký kiks, keďže za volantom očakávajú nejakú opatrnú ženu alebo dôchodcu v klobúku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takto - můj dojem a zkušenost je, že se řidiči podobných sportovních vozů z valné části na silnicích chovají jako dobytek. Tak proto ta nevraživost. Podobné potíže, jak o nich píšete jsem zažil jednou kdysi ve Felicii a s FI (nicméně ti blbci ten "souboj" nakonec vzdali), jinak nemám pocit, že by si na mně někdo zkoušel něco dokazovat kvůli tomu, jakým autem zrovna jedu (FII FL, OII FL, OIII...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si jedu podle sebe a jsem zvyknuty , ze dost lidi me v F1 podcenuje a rekne si , jaj naky stary dedko jede. Pak na to slapnu a kolikrat slo videt , jak se snazi semnou zavodit. Hlavne takove firemni F3 (pod kapotou asi snad 1,0mpi) a O3 (na to auto snad 1,2tsi ci 1,0tsi) a frkk a jsem pryc.

Me to prave bavi :-)

 

Jo nejvetsi pohodu zazivam , kdyz jedu s kamosem na trial s zvednutym jeep cherokee. Ten masivni zpevneny predek za zadnim zrcadkem = banda uhyba :-D

 

Bohuzel nejvetsi hovada vidim hlavne v supovi a octavkach. Tam vetsinou sedi nadlidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Romiiken napsal:

@Ondra16V haha Ondro, Feldu mám teraz doma aj ja. Ako si stará mama kúpila tú fábiu a tam ma to práveže baví. Lebo to mám ako derby car. Je mi jedno, keby ma niekto na nej vybrzdí tak to do neho našijem a kašlem na neho. Aj minule som išiel v meste po úzkej ceste na felde. Teepek si išiel po strede tak ako keby bola cesta jeho. Tak reku OK uvidíme kto uhne (mne je to jedno, tá felicia ma netrápi). No samozrejme, že sa nakoniec uhol :D. 

 

Lenže na tej Fábii, alebo na Tolede (už vôbec nie) by som to nerobil. Je síce stará, ale je pekná a zachovalá :), takže by som najskôr uhol prvý ja :/.

 

 

@brrrrm No čakal som, že pri 3 kovej fábii to už bude iné. U mňa osobne za ten týždeň, čo som s ňou jazdil sa mi nestala žiadna konfliktná situácia. To, že ma predbiehali som bral normálne, lebo som chodil fakt "jemne" (zabehával som motor). 

 

@_Denis_ No musím priznať, že aj ja keď vidím baworák, že ide za mnou tak som nervózny z toho. Pretože naozaj zo skúsenosti, vždy vyvedú nejakú blbosť a teda v tomto prípade, je jedno v čom človek ide :D. Ale stretol som už aj zopár normálnych vodičov BMW. Ako sám vravíš smerovky, odstup všetko OK. Ale tých spočítam na prstoch jednej ruky. 

 

Vidis, a ja bych to neudelal s feldou (a ani jakymkoliv jinym autem), na to ji mam moc rad a je v tom vice nez dost penez apod.Klidne si najdi tady muj topic ve slozce o feliciich a pocti si:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondra16V Áno tvoja je ako keby zišla z linky :D. Ja som mal tiež voľakedy veľmi peknú. A našťastie sa mi ju podarilo predať staršiemu pánovi a doteraz ju má v dedine asi 20 km odo mňa. Ale tá o ktorej hovorím v príspevku nado mnou je pred smrťou. Takže mi je to jedno. Dokonca sa ju bojím dať vôbec na inzerát, lebo sa mi ozvú samí neprispôsobivý občania a stými ja nerád niečo riešim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzo ráno po cestě do práce žádný audiny a podobně nepotkávám, tito řodiči zatím spinkají. Ale zato potkávám všelijaký @Ondra16V (sorry:lol:)s Feldama a Fábkama co ty auta drtí s plynem zarvaným do podlahy a předjíždejí zatáčka nezatáčka pruh nepruh :D

Na dálnici jedu tak abych zbytečně někoho neprovokoval, takže buďto ofenzivně uhnu nebo pokud shledávám situaci jako bezpečnou tak jedu tempem které jim vyhovuje a nezablikají. Nejlepší je, pustit je před sebe a pak se s nimi vést v závěsu, protože jim uhne skoro každý.

Problém mám s notorickými leváky, které pomalu i předjíždí kamiony vpravo!!!! Ty potkávám častěji jak kohokoliv jiného. 

Nejhorší je když jedu úseky, kde vidím každý den u silnice svítit oči, jedu teda rychlostí abych případně stihl zastavit a někdo se nalepí na prdel, že zdržuju a tím aji oslňuje do zrcátek. Kdybych já bezpečně zastavil a nesrazil bych nic, tak jejo mám za krkem. Pak se dostanu do “bezpečného” území a světla zamnou zmizí v dáli. Doženou mě až v obci, kde asi přehlédli značku, že do té obce už dávno vjeli. 

Pak co nechápu jsou lidi co jedou celou cestu kolem 70 a to včetně vesnic, takže to mě celou cestu zdržují, v obci si poodjedou a než je zase doženu tak už je opět úsek, kde se nedá předjet. To jako takto jedou na spotřebu nebo co? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Pak co nechápu jsou lidi co jedou celou cestu kolem 70 a to včetně vesnic, takže to mě celou cestu zdržují, v obci si poodjedou a než je zase doženu tak už je opět úsek, kde se nedá předjet. To jako takto jedou na spotřebu nebo co? 

To bych vraždil, když tyhle blby potkám na silnici. Obvykle jsou to starší ročníky řidičů. Asi mají nějakou stařeckou křeč v noze, které jim nedovoluje jet jinou rychlostí. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanHos Ten môj uhýbací incident s feldou sa odohral v rýchlosti asi 35 km/h :D, takže myslím, že by som bol OK. 

 

A ten štýl 70 km/h dedina-nededina tak to som tiež ešte nepochopil tú logiku. Lebo mimo dediny ohrozuje neodôvodnenou pomalou jazdou a v dedine ísť 70 km/h je tiež dosť nebezpečné. Tiež občas stretnem takýchto vodičov. A je to presne ako hovoríš. Ujde ti v dedine a potom, kým ho dobehneš už zas nieje kde bezpečne predbiehať. 

 

Inak dnes ráno som bol prekvapený. Nikto ma nevytlačil z cesty na fábke ani netrúbil. Dokonca za mnou išiel 7 mový Baworák, ale keď zbadal, že predo mnou sú 2 autá a 2 kamióny tak zhodnotil, že to nemá zmysel a išiel za mnou a nelepil sa. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Fabii I a jak píšete plno lidí muselo za každou cenu předjíždět, lepilo se na prdel, nezkousli že je předejela Fabia, nebo mě předjeli na rovince jako prasata a jak přišla zatáčka tak málem zastavili, aby projeli zatáčku a za zatáčkou na rovince tomu zase dávali až do další zatáčky, kde se to opakovalo :D apod. a to nejsem zase brzda provozu :)

 

Teď mám E46 a děje se to pořád, jen se změnilo složení aut co to dělají :D asi mají pocit, že s nima budu závodit nebo nevím.  

 

Další pohled když jedu na motorce, tak zase dost řidičů uhýbá, abych je mohl předjet i když v protisměru jede auto a pak se ještě kolikrát rozčilují když je nepředjedu :D Přitom asi nechápou, že je nechci předjet, prostě si jedu v klidu s odstupem za nima.

Editováno: , autor: street-dog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je možnost, jde to a zrovna se to hodí tak jsem taky rád když trochu uhnou, poděkuji, jedu dál :) a sám taky uhýbám když to jde, na druhou stranu jiný uhnou skoro kdekoliv (v dobré víře) ale kolikrát je na krajnici bordel apod. a potom to letí všechno přímo na motorkáře :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to stejný jako celá tahle diskuse dohromady kdy se z celé skupiny řidičů vypíchnou ti nejhorší, prostě se někteří bojí nebo mají až panickou hrůzu a chtějí tu situaci s motorkářem mít co nejdřív za sebou a neuvědomují si, že svým konáním spíš danou situaci zhoršují. Taky ten pocit znám, ale dokážu odhadnout dopředu co ten morokář

je zač podle jeho stylu jízdy. 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stylem 60 obec-neobec jezdí i sestra a to si vždy říkám, že jet za ní, tak mě mrskne.

 

Jinak, jezdím skoro celou dobu malými auty, takže rozdíl v respektu na silnicích úplně pozorovat nemůžu. Akorát provokuji lepiče ve služebních superbech tím, že jim v zatáčkách zmizím, a na prvním rovném úseku se pak můžou přetrhnout, aby se zase přilepili na můj nárazník.:D Možná ještě jeden poznatek: prakticky nikdy mi řidiči neuhýbají, když chci předjet. A k uhýbání z druhé strany: často se nemůžu rozhodnout, jestli pouštět nebo nepouštět, protože nechci nikoho zbytečně hnát do rizikových situací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...