Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

ano, byla to otázka na DušanV. Bolení hlavy a krku často způsobuje, když je klimatizace "zanešená" - na výparníku pak vznikají různé plísně, bakterie a pod. které se poté "foukají" do interiéru. Pokud ale píšeš, že máš klimu vyčištěnou..... případně se zeptám, jak často ji čistíš.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, melonsvk napsal:

Kym jazdi len po meste tak dobre, bez klimy sa to auto zaobide, ale neviem si predstavit 100+km cestu v 35st. bez klimy (v aute moze byt kludne aj do 50st.). To uz aj ohrozuje zdravie cloveka, organizmus sa prehrieva a reakcie sa spomaluju. Asi by som vazne radsej kupil tu Daciu Sandero, ktoru mas za 205k v plnej vybave. A ma aj radio preboha :D

 

abych se priznal, v rozpalene praze si nedovedu bez klimy představit cestu taky... mnohdy by to bylo ještě horsi, nez venku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, DušanV napsal:

Nevím jestli je to od Bikese otázka na mne ohledně "proč nemáš rád klimu?" ale odpovím na to.

Nejde o to že ji nemám rád, ale můj organizmus ji jaksi nesnáší. Vždy při jakékoliv jízdě autem na jen trochu delší vzdálenost, tak všichni z auta co cestují se mnou vystoupí v pohodě, no a  já nejpozději na druhý den vždy s bolavou hlavou, bolavým krkem a motající se palicí.  Klimatizace je nastavená dobře a čistá, když ostatní spolucestující nemají problém. Doktorka mi potvrdila, ze je takových lidí jako já více.

 

Není to spíš.. psychologického rázu .. protože pokud ji mas nastavenou dobře (tudíž nefouka na tebe), a mas ji cistou ... tak bys musel pdobne příznaky mit i každý den, když se v lete vecer setmi a ochladi ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bikes: toto určite nebude o zanesenej klíme. Z toho som ešte nevidel bolieť hlavu alebo krk. Skôr si myslím, že tu ide o nastavenie výduchov klímy. Samozrejme, ak si niekto nastaví fúkanie priamo na hlavu alebo nohy, tak na druhý deň mu určite ide prasknúť tá hlava.

Editováno: , autor: Thief1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bikes, není to u mne zanešenou klimatizací. Tohle se mi stávalo již když auto bylo úplně nové a já po 14 dnech od koupi jel na dovolenou a následky viz. víše posané............. Jinak klimatizace čištěná doposud v autorizovaném servisu Škoda každý rok při garančce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

 

Není to spíš.. psychologického rázu .. protože pokud ji mas nastavenou dobře (tudíž nefouka na tebe), a mas ji cistou ... tak bys musel pdobne příznaky mit i každý den, když se v lete vecer setmi a ochladi ....

 psychologického  rázu   ?????. Tak tohle mne fakt nenapadlo. Jinak přes 10 let jsem dělal dispečera a seděl v klimatizované místnosti v 12-ti hodinových směnách, kde byly výdechy klimatizace za našimi zády a žádný problém nebyl, tak nevím, že by fóbie z klimatizace ???:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem se zeptat i v autosalonu Dacie, ale tam snad ani neumí jednat se zákazníky, když jsem se zeptal na možnost slevy z prodejní ceny pro ZTP/P, tak jsem se cítil přímo vyhozen, spíše se mě snažil dealer přesvědčit, že Sandero není auto pro nás, protože do něj nyní začnou dávat horší motory (turbo benzin), to se mi v žádném jiném autosalonu nestalo a obešel jsem několik dalších autosalonů Škody a Suzuki ve snaze získat nějakou dobrou nabídku. Po téhle zkušenosti jsem Dacii zavrhl.

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam se. 

Sam mam a pouzivam klimatizaci denne a auto bez ni bych uz nechtel. 

Tvrdit ale, ze to bez klimatizace nejde, je nesmysl. Jsme zhyckani. I ja jsem zacinal s autem bez klimatizace a najezdil hromady kilometru jak v letnim rozpalenem meste, tak behem dlouhych cest na letni dovolene. A prezil jsem. Celkem v pohode. Resp. nepozoruju, ze by se to na me nejak zasadne podepsalo ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přiznám, že máme ve služebních autech klimatizaci a já ji v letních vedrech využívám, pokud jedu sám. Přitom ve svém autě bych ji nevyžadoval mít, jsou to dle mě zbytečné náklady, obešel bych se i bez ní, jsem ale šetřílek, ale např. Yeti bez klimatizace objednat ani nejde, Fabia ještě šla. Nechápu ale své kolegy v zaměstnání, kteří klimatizaci ve služebním autě nechtějí zapínat ani v největších vedrech, bojí se, že z toho jsou nějaké zdravotní komplikace či co. Přitom se mi posmívají, že jsem koupil vozidlo bez klimatizace, že oni by koupili nové vozidlo už jenom s klimatizací, že bez klimatizace by bylo následně neprodejné či co. To si jako myslí, že se budou o klimatizaci v soukromém autě starat víc, než se stará zaměstnavatel o klimatizaci ve služebním vozidle? Já o tom pochybuji. Budou to dávat max na pravidelné servisní prohlídky do servisu, jako to dělá zaměstnavatel a klimatizaci stejně sami nepoužijí, protože se bojí zdravotních komplikací. Je pravda, že jsem o možných zdravotních komplikací z klimatizace něco četl, ale nikdy mě nic takového nepotkalo. Já se jim musím smát, že si kupují dražší auto s klimatizací jenom kvůli tomu, aby ho pak mohli prodat o pár tisíc dráž než auto bez klimatizace. 

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi sa boja, že auto bez klímy potom ťažko predajú. Keď som sa zbavoval svojej starej F1 bez klímy, všetci sa ako prvé pýtali, či má klímu. Tiež som sa čudoval, kde zrazu zmizli všetci tí odporcovia klimatizácie?

 

Uznávam, že niektorí naozaj môžu mať zdravotné problémy, ale drvivá väčšina tých odporcov jednoducho nevie tú klímu ovládať. Z mojich skúseností títo ľudia nevedia pochopiť, že v lete regulátor teploty pri zapnutej manuálnej klíme nemôžu mať furt na najnižšej teplote. A tí s automatickými klímami si pokojne nechávajú 21°C, hoci vonku je šialenstvo s 35°C a vyššie. Za takýchto podmienok by som ani ja nezapínal klímu.

 

Bez klímy sa dá byť, ale povedzme si pravdu, niekedy sme vedeli byť aj bez mobilov či internetu. :) A je sakra rozdiel v lete vystúpiť v pohode zo správne klimatizovaného auta ako z auta bez klímy s prievanom na očiach, zaľahnutými ušami a totálne prepoteným oblečením. Ešte toto leto som tak jazdil, takže si to veľmi dobre pamätám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Maverick napsal:

Pridam se. 

Sam mam a pouzivam klimatizaci denne a auto bez ni bych uz nechtel. 

Tvrdit ale, ze to bez klimatizace nejde, je nesmysl. Jsme zhyckani. I ja jsem zacinal s autem bez klimatizace a najezdil hromady kilometru jak v letnim rozpalenem meste, tak behem dlouhych cest na letni dovolene. A prezil jsem. Celkem v pohode. Resp. nepozoruju, ze by se to na me nejak zasadne podepsalo ;) 

 

Nejde. Mám auto bez klimatizace a nejde to... prostě nejde. V létě, když jedeš delší trasu, chceš raději umřít než jet autem. Stačí cesta z Praha do Brna a chceš se jít zabít. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to většinou tak - když jednou už klimu v autě máš, tak v dalším ji budeš určitě požadovat.

Když jsem před lety jel na dovču do HR s Fábií bez klimatizace, ani mi to nepřišlo, že musím mít otevřená okénka. V další fabce už jsem ji měl a od té doby bych auto bez klimy nekoupil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za každý den, který má alespoň +25. Mám rád teplo, už proto, že v práci od října do konce dubna mrznu. Klimu mám v autech už čtrnáct let a její použití by spočítal dřevorubec po 30 letech práce v lese na prstech jedné ruky. Navíc u nás na severu se opravdu moc neohřejeme, i když poslední dobou je to lepší, asi se opravdu trochu otepluje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto bez klimy uz nikdy. Kdysi ve felcce jsem musel resit, ze se vyjizdelo rano ci vecer. Dost nekomfortni. Ja chci jet, tak jedu. Ktomu otevrene okno na dalnici nebo pri 90tce je nekomfortni, huci(radio muzes hned vypnout) , dela vitr, trpi usi pruvanem, kor kdyz mas jeste deti vzadu. Proto mam vzadu pro deti i folie na skla a jsem spokojen.
Nedovedu si to predstavit bez klimy jet z Ostravy do Prahy . Kdyz si clovek zvykne na klimu, zavrene okna. Ktomu otevrene okna v aute taktez zvysuji spotrebu.
Neni nad to mit v aute prijemne. Je to komfortni a me naopak je spatne, boli hlava a jsem unaveny, kdyz jedu v teple.
No tento rok to uslo, ale minuly rok byly tropicke dny skoro 3mesice a jezdit v 38stupnich bez klimy, jeste v kolone bylo az hazardujici pro telo.
Hlavni je to s klimou neprehanet, nenastavovat v aute nizkou teplotu a nehnat fukar na sebe...
Jinak klimu pouzivam uz od 25+°C, nastavi se treba na 22°C a hned je prijemne.
Od te doby co mam klimu neresim kdy, kam a jak dlouho pojedem a jak je venku.
Jedine kdy se neoplati klima a je lepsi okna dolu je jasne, ze kratke cesty,do kaufu, skola, skolka....
Narovinu, dnes nechce auto bez klimy nikdo. Jen ten co jezdi kauf a zpet.
Hlavni je, pred koncem jizdy taky vypnout klimu a aklimatizovat se.



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas to tam psane, je to pro ty lidi co jezdi do kaufu a zpet a pro drzgresle. Kdo chce jezdit s novym autem na vylety s deckama, k mori si ho bez klimy nekoupi. Ktomu v pripade prodeje je cena nizsi a mensi zajem.
Auta bez klimy se stejne ve vyssich tridach nedelaji.
V tech nizsich trid to jde a je to prave kvuli toho, kdyz chces auto za co nejmene, nebo kdyz to koupis do firmy a je ti jedno, ze zamestnanec se bude pect v aute....


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...