Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Hurec napsal:

...
Hlavni je to s klimou neprehanet, nenastavovat v aute nizkou teplotu a nehnat fukar na sebe...
...
Hlavni je, pred koncem jizdy taky vypnout klimu a aklimatizovat se.

 

 

 

Přesně. Ostatně doktoři tvrdí, že by rozdíl mezi teplotou v autě a venku neměl přesahovat 5 °C. Při dlouhé cestě to může být i víc, ale změna by vždy měla probíhat postupně. Před jízdou by se mělo nechat rozpálené auto vyvětrat a třeba i ochladit klimatizací - klidně na chvilku na minimální teplotu, ale nezůstávat při tom v autě. Ke konci jízdy by se měla klimatizace postupně stáhnout a nakonec úplně vypnout a nechat chvilku proudit do auta teplejší vzduch zvenku, což má mimo aklimatizace ještě tu výhodu, že teplý vzduch vyfouká kondenzát a v klimě se pak nemohou tak rychle množit plísně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Hurec napsal:

Mas to tam psane, je to pro ty lidi co jezdi do kaufu a zpet a pro drzgresle. Kdo chce jezdit s novym autem na vylety s deckama, k mori si ho bez klimy nekoupi. Ktomu v pripade prodeje je cena nizsi a mensi zajem.
Auta bez klimy se stejne ve vyssich tridach nedelaji.
V tech nizsich trid to jde a je to prave kvuli toho, kdyz chces auto za co nejmene, nebo kdyz to koupis do firmy a je ti jedno, ze zamestnanec se bude pect v aute....

 

 

Počkej... třeba takový RSko v trojkový Octavii bylo možno objednat bez klimatizace. :D

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12/5/2016 at 11:29, stanmar napsal:

Jenže tam je klima v ceně vozu - takže neušetříš nic, když ji nebudeš chtít. :rolleyes:

 

To samozřejmě ano, neušetříš vůbec nic a proto nemá vůbec žádný smysl, abys ji z toho auta vyndal. Tomu RSku to stejně nepomůže, protože pokud ztratí 50 kilo, které tou klimatizací navíc získá, pojede stále stejně těžkopádně a nudně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Klima mi jede v autě furt, ale mám raději poloautomat, kdy si navolim kam chci aby foukala. Automatická mi taky nedělá moc dobře. Stačí aby mi to 15 minut funělo do ksichtu a pak si večer pěkně prosmrkám. V Egyptě skoro při 40 stupních jsem byl asi jedinej, kdo smrkal na pláži a cpal se paralenem[emoji16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Dnia 27.01.2017 o 13:02, Pawouk napisał:

To je sice pěkné, žes tu nový, ale pravidla platí pro všechny - takže přestaň psát příspěvky o nějakých autíčkách do tématu "Calendar", kde to nemá co dělat. ;)

 

Jasně, promiňte. Jen jsem se chtěl zeptat, co si o tom časopise myslíte a prostě jsem nevěděl, kam to dát. Nicméně jsem  si časopis o legendárních automobilech koupil a myslím si, že fakt zajímavý, obzvlᡚt když někdo má rád staré modely aut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

MilanHos,

Malta,

kluci já vám nevím, ještě mi to pod rukama nejelo takže se to ještě nevyrábí, uvidíme, jakmile mi nějáká fabie s 1,4 projede pod rukama dám vědět :) Ale vzhledem k tomu že 1.0TSi 81kw mi pod rukama jelo už před 4ma měsícema tak nevim nevim jak to bude s tou 1,4 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je určitě nějakek fail, chtěl jsem na mobilu najít ceník servisních prací ale našel jsem jen tuto směšnou fotku kde je ukazany kolik stoji brzdovy destičky a výměna stěračů což mě absolutně nezajímá. No a když jsem se pokoušel vybrat na tom mobilu motorizaci tak šla v roletce jen 1.4tsi ostatní motory se mě nezobrazily. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...