Přejít na obsah

Vag - chyba 16795


random

Doporučené příspěvky

Zacala mi svietit zlta kontrolka motora s popisom zavady:

16795 - sekundarny vzduchovy system - prietok bez chyby

Auto po motorickej stranke ide bez chyby, zavadu som si nechal vynulovat

a asi do tyzdna sa objavila znovu. V servise mi nevedeli povedat o co konkretne

sa jedna.

:unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

16706 - cidlo otacek motoru (G28) Bez signalu

P0322 - 35-10 - - - Sporadicky

Pricina: vadne cidlo(G28), zkrat nebo prerusene vedeni, kovove stepiny na cidle.

Mozne projevy: nelze nastartovat, blika kontrolka zhaveni, neukazuje otackomer

16395 - rada valcu 2: serizeni zakladni polohy vackov./klik. hridelu. Pozadovana hodnota neni dosazena

P0011 - 35-10 - - - Sporadicky

Doporuceny postup: kontrola nastaveni hridele diagnozou akcnich clenu

Vie niekto poradit, mam skusit vymenit iba to cidlo, alebo aj nieco ine. Auto niekedy nejde nastartovat(2-3x za tyzden), treba dlhsie podrzat kluc, potom nabehne s chybou EPC, vypnem a pak uz nastartuje v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Kamos s podobnym problemom vymienal iba to cidlo (G28), a problem so startovanim, kolisanim otacok a dokonca spotrebou sa upravil. Cidlo je objednane, uvidime ked sa vymeni. Druha chyba (16395) sa zatial nevyskytla.

ahoj, sice mam Passata 96Kw, ale problem s cidle G28 taky, 2-3x tydne spatny start a diagnostika hlasi sporadicky. Tak nevim jestli vymenit, ale asi budu muset. Nevite kolik stoji? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

nazdar chlapi.mam superba 1.8 T.mam s nim mensi problem,auto jazdi startuje bez problemov.len niekedy sa mi spusti cerpadlo sekundarneho vzduchu niekedy nie.samozrejme rani pri studenom starte.pichol som to na vag a 16795..sporadicka.chcel som pozriet rele a poistku cerpadla lebo auto dlho stalo.len to nejak neviem najst.a este jedna vec co som si vsimol.pod sanim su dva el.ventilky.do jedneho ide podltak zo sacieho potrubia a ten druhy ma odlomenu nozicku a nevedie tam ziadna hadicka.myslim zeby tam nieco malo ist...ked stojite pri soferovom blatniku tak ten na lavo ma v sebe podtlak zo sania pei rozvodoch a ten na pravo ma jednu nozicku ulomenu a nieje tam ziadna hadicka...nemoze to byt tym?vdaka

Editováno: , autor: Arab30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som napojil auto na vag a spustil akcne cleny.cerpadlo sekundarneho vzduchu.a aj ventil sekundsrneho vzduchu.je to ten druhy ventil pod sanim.na ktorom som mal ulomenu nozicku..a nebolo tam nic nepojene.dne som to urobil.jednu hadicku som dal na egr ventil vzadu na hlave.lebo tam nebola vobec napojena.druha hadicka ide k hlave kde je rozvod.a tretia ktoru vidno hned z predu od klapky nebola napojena.bolo tam iba tecko a nic.tak som ho napojil na podtlak to sania ktory ide aj k prvemu ventilu.keby mi vedel niekto povedat kto ma superba awt ci to ma isto napojene????nenajde sa nik s benzinovym superbom.vdaka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal som dole egr ventil zozadu na hlave a je tam dierka.mam dva lambda sondy je tam aj el.nastavenie vaciek vzadu na hlave.tak podla toho co som videl jetato hlava v poriadku.skuste mi niekto poradit ak s tym mate skusenosti.vdaka...inak majitel menil lambda sondu ale dal len universal..tym to nemoze byt???dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

píšeš to dosť chaoticky, tak za prvé, na oboch malých elektrických ventiloch (solenoidoch) majú byť všade zapojené hadičky, tiež som mal zlomený jeden vývod, kupoval som použitý ventil

tu si pozri zapojenie podtlakov

http://www.passatworld.com/forums/b5-information-base/337838-diy-how-replace-1-8t-awm-vacuum-hoses.html

 

čo sa týka tej chyby tak postup najskôr musíš mať zapojené všetky podtlaky presne do tých ventilov, potom skontroluješ funkčnosť vzduchového čerpadla a tesnosť hadíc čo sú naň pripojené sú také plastové a zvyknú sa lámať (hrozne blbý prístup) 

ak ti zo vzduchového čerpadla vytečie trošku vody tak potom nové čerpadlo a combi ventil (EGR)

 

poistku nájdeš v motorovom priestore v schránke pri riadiacej jednotke motoru, pod stieračom je krytka tú von atď, je tam poistka 40A veľká oranžová, tá slúži pre to vzduchové čerpadlo

 

keby si potreboval vzduchové čerpadlo tak jedno mám ;-)

 

ak vieš trochu po anglicky pozri si toto video, pomôže ti

Editováno: , autor: different21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno pisem chaoticky.ale skusam kontrolovat vsetko.pozeral som aj rele a poistku.ako si vravel.nasiel som ju pod sklom.poistka ok.rele troska napalene.ocistene.cez vag som spustil cerpadlo-bezi pekne.cez vag spustene rele-tuka pekne.cez vag vyskusany ventil-tukal.pekne.jeden vyvod na mag.ventily je volny.resp.je tam len gumove kolienko.idem v sobotu za elektrikarom.ide o to ze bezi ale nie stale a vypise chybu 16795-prutok bez chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri zapojenie podľa obrázka, z jednej strany je to kolienko, máš pravdu 

pozri hadice z čerpadla, isto bude tá jedna prasknutá 

podtlakové hadice do ventilov vymeň za nové, nenechávaj staré

 

pozri, sprav, nepolemizuj ;-)

post-15676-0-96162800-1428521259_thumb.j

post-15676-0-76031600-1428522720_thumb.j

Editováno: , autor: different21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie cosi nepolemizujem.vsetky hadicky nove.ta jedna nozicka z ventilu opravena resp.druhy ventil.presne z tej nozicky chybala hadicka na egr.dal som novu.a presne na tej fotke vidno to kolienko.takto to mam aj ja.inak podtlaky zapojene presne ako si mi ukazal.tiez som nasiel tu schemu zapojenia podtalkov.ja viem ze nema bezat vzdy.len pri studenom motore.kvoli lepsiemu spalovaniu.zatial toto vsetko skontrolovane.ja myslim tak ze rano stale bezi ale ked auto postoji po jazde par hodin cca 3 uz nenabehne a napise tu chybu.uvidim teraz pojazdim a uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik za video teraz som ho dopozeral.vsetko som robil da sa povedat ako ten chlapik-vymenil som vsetky hadicky na podtlak.spustil som cez vag rele cerpadlo aj solenoid.takze uz fakt asi ostava len ta hadica..ja ho fakt nepocujem.mam dole kryt spod motora a to hned pocut ako vysavac a vag nosim ako povinnu vybavu.ked ho nepocujem po jazde po par hodinach hned napojim a bum 16795.vcera som vycistil kontakty na rele.tak uvidim ale urcite pozriem aj tie hadice z cerpadla.mal som ich odpojene.voda nevytiekla.ved kuknem zajtra a dam ti vediet.zatial ti dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...