Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

zdravim.. ja som na moju fabku (1,2 47kW) obul kolesa z RS ky o rozmere 205/45 R16 a malo to zopar efektov..

1. auto sedi jak pribite na ceste, len velmi tazko sa hladaju limity tohto rozmeru s pneu Bridgestone Turanza ER300

2. moj priblbly usmev skoro vzdy, ked idem okolo vlastneho auta - a pritom je to "len" Fabia

3. spotreba stupla asi o 0,2l/100km, ale treba podotknut, ze jazdim velku cast mimo mesta - v meste to je okolo 0,4

P.S. predtym som jazdil na rozmere 165/70 R14

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde toto co od toho čekáš, hezký to určitě nebude..

No ja auto pouzivam uplne na bezne jazdenie po meste, ziadne extravagancie typu skusanie fyzikalnych limitova podobne, proste jazda v ramci dopravnych predpisov :)

Rozmyslam ci mam zvolit vzhladom na motor a spotrebu pneu o rozmere 185/60 R14 alebo 195/50 R15 ?? Co poradite?? Ide mi skor o ucel a efektivitu ako o vzhlad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je tady furt dokola, pročti si starší příspěvky( jinak já na fabii jezdil běžně jak na 185/65-14, tak 195/50-15, 215/40-16, 205/40-17) origo 165 jsem měl asi 3 dny, stou spotřebou to moc nehne a na jizdních vlastnostech co se týče zrychlení taky neznatelnej rozdíl, jen to líp sedí v zatáčkách a líp to vypadá..

195/50 bych dal jako základní rozměr, příp., na zimu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ja mám momentálně zimní 185-65 r14...na léto nachystaný 205/45 r16 ...natáhlý na 7,5J...

-když jsem porovnával kola vedle sebe tak mezi něma není skoro žádnej rozdíl velikostně skoro stejný...a od pohledu který kolo je širší tak natáhlá 205 vypadá skoro stejně jak 185ka...

-a krom toho že plechový kola sou hnusný... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám momentálně zimní 185-65 r14...na léto nachystaný 205/45 r16 ...natáhlý na 7,5J...

-když jsem porovnával kola vedle sebe tak mezi něma není skoro žádnej rozdíl velikostně skoro stejný...a od pohledu který kolo je širší tak natáhlá 205 vypadá skoro stejně jak 185ka...

-a krom toho že plechový kola sou hnusný... :palec2:

nemohol by si pridat fotku, ako rozmer 205/45 r16 vyzera na tom 7,5 palca sirokom disku? ja som sa v podstate bal ist do takeho extremu, lebo mi bolo skoro vsade povedane, ze je dost vysoka pravdepodobnost vyzutia tej pneumatiky v extremnych podmienkach - zevraj sa to neodporuca - ja mam ten rozmer na 6,5J disku... chcel by som len tak pre zaujimavost tu foto vidiet ak by si mal moznost to odfotit.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co to je zase za blbost?? proboha co je na 205/45/16 na 7,5 palcovým disku za extrém, toho chytráka co tohle řekl bych chtěl vidět ....

vzdyt je guma na tyhle sarce tak akorat, nijak nasponovana .. krasne rovna bocnice jak ma spravne bejt

ja mel na 7,5disku 195/45/16 .. taky zadnej extrem

i kdyz vychazim z obecnyho pravidla ze ma bejt rafek zhruba stejne sirkej jako guma tak jsem u 205ky jeste pres pce 7,5*25,4=190,5mm

vyzutí pneumatiky, no já neverim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj, už jsem se celkem rozhodl, jaký rozměr na fabku nasadit, jen bych rad slyšel názor na vzhled :)

Rozhoduji se mezi Enzo X (http://www.pneumatiky.cz/enzo-x-6,5x15-5x100-et38-stribrny-lak.html)

a Dezent F (http://www.pneumatiky.cz/dezent-f-6,5x15-5x100-et38-titanovy-lesk.html)

Který alu se vám zdá být hezčí? Nebo máte jiný tip na kola v podobné cenové hladině, případně volili byste raděj širší ráfek (7j)?

A ještě bych chtěl trochu požádat o radu. Pneu bych chtěl 195/50/R15, nicméně teď mám malý problém. Prý existují pneu, které mají ochranu proti poškrábání kol o obrubník apd. věci, nicméně nikde se tento údaj v popisu neuvádí, tak jak je mám tedy poznat? Nebo byste se na to vykašlali?

Jde mi prostě o dobrý vzhled. Rád si nechám poradit. 15ky kola jsem volil jako kompromis mezi funkčností a vzhledem - no cokoliv bduevypadat asi líp než plecháče :D

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych na léto dal minimálně 16 nejlíp 9x16 nebo 8x16

když už ale patnáctky tak bych nedával 6,5 ale aspo 7 nebo nejlíp 8J

bejt tebou porovnám ceny větších rozměrů, bude to minimální rozdíl, a bude to vypadat mnohem líp, s tohodle cos tu dal bych si určo nevybral ani na zimu(na fabii)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak k šestnáctkám se snižovat nemusí(samo vypadá líp když je snížená), ale zato auto rozhodně vypadá líp na větších kolech, sám píšeš že ti jde o dobrý vzhled..

prostě okoukni ceny větších a posuď jestli bys nedal aspoň 16, ale pro mě za mě si tam dej co chceš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fabii sem měl HTP 47kw combi, a vyzkoušel jsem skoro všechno(165/70/14, 185/65/14, 185/55/15, 195/50/15, 215/40/16, 205/40/17) na všem jsem najel dost porcí km, tak vim o čem píšu, kdybych stim neměl zkušenost, tak tu nebudu plácat blbosti ;)

jinak teď mám taky 81kw ;) (VW B5 varosch)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...