Přejít na obsah

Kvikání od předního kola


LviSrdicko

Doporučené příspěvky

Čau, na O1 1,9 tdi, 81kw se mi začal od předního pravého kola ozývat takový pískavý, až kvikavý zvuk, který s narustající rychlostí sílí. Kolo je bez vůle, vyměněny kotouče i desky, štít kola má od kotouče dostatečnou vzdálenost ( 100 procentně to není tím, že by ten štít drhnul o kotouč). Předem dík za rady a tipy, co by to mohlo být protože já už fakt nevím. Podle mě by to mohlo být ložisko ale jistý si nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, na O1 1,9 tdi, 81kw se mi začal od předního pravého kola ozývat takový pískavý, až kvikavý zvuk, který s narustající rychlostí sílí. Kolo je bez vůle, vyměněny kotouče i desky, štít kola má od kotouče dostatečnou vzdálenost ( 100 procentně to není tím, že by ten štít drhnul o kotouč). Předem dík za rady a tipy, co by to mohlo být protože já už fakt nevím. Podle mě by to mohlo být ložisko ale jistý si nejsem.

Zdarec já tento problém řešil minulý týden,u mě to bylo ložisko v pravém kole,zjistíš to tím že při zatížení je zvuk výraznější,např při projíždění zatáčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, na O1 1,9 tdi, 81kw se mi začal od předního pravého kola ozývat takový pískavý, až kvikavý zvuk, který s narustající rychlostí sílí. Kolo je bez vůle, vyměněny kotouče i desky, štít kola má od kotouče dostatečnou vzdálenost ( 100 procentně to není tím, že by ten štít drhnul o kotouč). Předem dík za rady a tipy, co by to mohlo být protože já už fakt nevím. Podle mě by to mohlo být ložisko ale jistý si nejsem.

Nemenil si v poslednej dobe gumy? (napr. klasicky po zime predne za zadne?) Mohli by to robit tie...

Editováno: , autor: subz3ro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim ,nechci zakladat nove tema protoze se jedna asi tez o lozisko.Podle toho co jsem v tomto tematu vycetl tak zacinam mit tez problem s lozisken na prednim kole.Problem je v tom ze nemuzeme s technikem zatim urcit o kterou stranu se jedna.Asi je lozistko na odchodu teprve na zacatku a nemuzem urcit stranu.Lozisko kvika jen pri zataceni na pravou stranu(od 40 do 60km/h je to nejlepe slyset).Kdyz tocim do leva nic nekvika,nekvika i kdyz jedu rovne.Technik auto zvedl na zvedak ale i tak nic nenasel asi je lozisko teprve v pocatku a prej zadna vule nikde neni a pri otaceni na prazdno nic nehuci.

Mam teda dotaz zda ma nekdo podobnou zkusenost .Kdyz tocim do prava zda huci prave lozisko nebo leve?Diky za pomoc.

Technok tvrdi ze ikdyz se lozisko kousne tak ze se nic hrozneho nestane,ze jen to bude hucet ale nechtel bych aby me upadlo kolo ve 130ti :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele neboj jestli to je ložisko tak ti kolo neupadne za žádnou cenu akorát když se drbne tak se pak šíleně hřeje a může se zapéct na náboji a pak nejde fakt dolu..... a podle toho co píšeš tak bych to viděl na levý kolo, ale já bych asi rovnou vyměnil obě ložiska protožeš jestli je jedno špatný tak to druhý bude asi taky už na cestě záleží taky na tom kolik máš nalítáno, jestli už byly měněný atd.

Editováno: , autor: headerTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele neboj jestli to je ložisko tak ti kolo neupadne za žádnou cenu akorát když se drbne tak se pak šíleně hřeje a může se zapéct na náboji a pak nejde fakt dolu..... a podle toho co píšeš tak bych to viděl na levý kolo, ale já bych asi rovnou vyměnil obě ložiska protožeš jestli je jedno špatný tak to druhý bude asi taky už na cestě záleží taky na tom kolik máš nalítáno, jestli už byly měněný atd.

Aha takze nic neupadne jen budu muset vymenit usmazenou napravu :) No dneska jsem prehoupl 210tis.Uz je to veteran :) Zatim loziska nemeneny. Prave ze kdyz zatacim do prava tak jsem predpokladal ze je to na prave strane,ale bohuzel vim ze se na aute zvuky prenasi hlave na naprave.Takze to nemuzem urcit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu nic neupadne.Bude se to za čas zesilovat a potom se dá určit přesněji.Jinak podle zatáčení se to nepozná.Leda poslouchat z které strany se to opravdu ozývá.Stejný ,nebo podobný hluk vydává i pneumatika.

Kez by to byla pneumatika,jeste jezdim na zimnich 7roku starych :) .Dojizdim je.V pondeli skocim dat letni a treba to prestane ,ale moc tomu neverim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky,také mém stejný problém a to hučení od předních kol.Do včerejška jsem si myslel že to dělají zimní pneu ale po přezutí se nic nezměnilo.Je to takovej valivej zvuk do rychlosti 100km/h,pak to docela utichne a při zatáčení do leva je klid.Opravdu nevím co to je a snad ložisko.Poradíte co jiného by to mohlo bejt?Mám nalítáno 140000 tisíc km.Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky,také mém stejný problém a to hučení od předních kol.Do včerejška jsem si myslel že to dělají zimní pneu ale po přezutí se nic nezměnilo.Je to takovej valivej zvuk do rychlosti 100km/h,pak to docela utichne a při zatáčení do leva je klid.Opravdu nevím co to je a snad ložisko.Poradíte co jiného by to mohlo bejt?Mám nalítáno 140000 tisíc km.Díky moc.

Zdravím,

mám hodně podobný problém, když zatáčím doprava, hučí to dost, když jedu rovně, je to takovej svištivej zvuk, který přestává, když se auto jakoby nadlehčí ( když se to zhoupune na nerovnostech ) A při zatáčení doleva to skoro není slyšet. Myslím, že to bude ložisko, čekám, až mi přijdou, vyměním to a dám vědět. Udělám raději obě dvě, origo stojí cca 800/ks, to není tak hrozné. Mám nalítáno 145000, to jsme na tom podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám hodně podobný problém, když zatáčím doprava, hučí to dost, když jedu rovně, je to takovej svištivej zvuk, který přestává, když se auto jakoby nadlehčí ( když se to zhoupune na nerovnostech ) A při zatáčení doleva to skoro není slyšet. Myslím, že to bude ložisko, čekám, až mi přijdou, vyměním to a dám vědět. Udělám raději obě dvě, origo stojí cca 800/ks, to není tak hrozné. Mám nalítáno 145000, to jsme na tom podobně.

Takze jsem vymenil pneu a lozisko huci dal.Necham asi pristi tyden vymenit obe dve loziska ikdyz dneska pri vymene pneu jsem sahal na sroub kterym se pritahuje lozisko(kolo) a zdalo se me ze na leve strane je teplejsi.Doufam ze ten tyden jeste vydrzi.Nemelo by se to menit cele? nejen lozisko ,ale je na to cela sada ze sroubama atd. cena je kolem tisicovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všecky asi mě to potkalo taky, a pokud se nemýlím tak se říká že to poznáš podle toho kam zatáčíš a zatížená strana hučí.Ale už si to přesně nepamatuju.Mám naskákaných asi 236 tis.Ale je fakt že to začlo s letníma jenže většinou takovádle věc býva ložiskem páč guma by hučela pořád!!!Né jen když točíš... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze asi zmena.Dneska jsem vzal zenu na vejlet :) a ta tvrdi ze to huceni kola slysi ze zedu za sebou,takze prave zadni.Je mozne ze se to chova pri zataceni stejne jako predni.Ze kdyz zatacim do prava tak huci zadni prave kolo?Kdyz pak ridila tak tvrdila ze to taky nemuze poznat ale ze kdyz sedi jako spolujezdec tak to slysi ze zadu.Predpokladal jsem ze pri zataceni nemuze zadni lozisko hucet.Jak se chova zadni lozisko kdyz odchazi ? stejne jak predni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

De oto, že při zatáčení se auto naklání a tím pádem se odlehčí jedna strana a je vyvíjen tlak na druhou!!!Na celou, ne jen na předek, takže pokud tvoje žena slyšela hučení a nebylo to u tebe v klíně tak to pravděpodobně mohlo být i zezadu.... lol A nejely jste třeba tři že by někdo hučel zezadu do tvý ženy??? :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem to dal zase do servisu s tim ze to kvikani a huceni jde od zadnich kol.Potvrdil me to jeste jeden clovek z prace ktereho jsem svezl.A dopadlo to tak ze jsou zadreny pistky nebo jak se to na tech brzdach jmenuje u obou kol.Pry to vypada na to ze jak jedna deska vic drela kotouc tak se skrivil a dre to.Pristi tyden ty trmeny budou rozdelavat tak snad to bude ono.Prej loziska to nejsou.

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...