Přejít na obsah

Volnoběžné otáčky 1.4 16V


Doporučené příspěvky

Tak mně to občas dělá taky, ale já mám 1.4 a na tu asi žádnej novej SW neni, tak už to nějak neřešim. To ti klesnou

ot. po půl minutě z 1200 na 800, to u mýho auta to trvá dýl, ale nevim, jak dlouho, protože jsem na to nečekám.

Vždycky nechávám motor běžet asi půl minuty na volnoběh a to mi klesnou ot. asi na 1000 a potom jedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, mam 1,4/63 LPG, pri studenem motoru nastartuju otacky jsou na 1200 pak 800 a nakonec 500 tahle zmena trva asi 1,5s. auto se cele klepe nereaguje na plyn jen nekdy, musim vypnout a zapnout-vetsinou druhy start uz je normalni. Dela to jenna start s benzinem, jak je auto zahrate a startuje na LPG tak je klid.

Co to muze byt? maly tlak? filtr? RJ?

DIKY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal takýto problém video vyriešil som to tak, že som si dal vyčistiť škrtiacu klapku bola čierno čierna :D , sice po vyčistení to spravilo len raz ale mal som tam benzín z noname benzínky takže po natankovaní z benzínky Shell to prestalo úplne a mám pokoj motor ide sa mi zdá, že ešte o niečo tichšie a lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Pani mozem sa daco opytat? 

 

Je normalne aby pri mojom motore spotreba na volnobezne otacky lietala? 

 

Niekedy asi za urcitych podmienok (vzdy na teplom motore) mam spotrebu iba 0,4 - 0,5 litra za hod,

 

Dalsi pripad, niekedy (vacsinou) mavam 0,6 - 0,7 litra za hodinu a niekedy zasa mam 0,7 - 0,8 litra - podotykam ze ani v jednom pripade nemam zapnutu klimu ani nijak cim by som navysil otacky motora (elektrospotrebice, atd) ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Dneska jsem si všimnul cestou do Prahy takové zajímavé věci. Když vyřadím na dálnici na neutrál spadnou otáčky na volnoběh těsně nad 600, cca po sekundě lehce stoupnou na 700.. 750 a tam se drží. Rozdíl na ručičce je vidět. Co dělá motor v tom rámusu netuším, ale žádný zhoupnutí otáček v autě necítím. Udělalo to během cesty tak 3x. Běžně spadnou jinak na 700. Udělalo mě to i jednou na okresce, když sem dojížděl ke křižovatce. Možná je to normální, ale zajímá mě jestli to dělá i někomu jinému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schválně jsem to pozoroval a všimnul jsem si, že mám pokaždý i jinak volnoběh. Při jízdě je pořád stejně, kolem těch 750, ale když stojím a auto je zahřáté, je jednou tak a podruhé zase jinak. Většinou je těch 750, ale občas míň viz. obrázky. Během toho se nemění, změna nastane, až když popojedu. Tohle jsem už, ale zaregistroval, když jsem auto kupoval, takže to bude asi normální. Room je jeden z posledních v 2015 s tímhle motorem, takže možná záležitost posledního softu :-) post-85950-1455376599,6037_thumb.jpgpost-85950-1455376610,0239_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak dnes se to na dálnici opakovalo znova, při vyřazení na volnoběh otáčky spadnou dolů na cca 600 a okamžitě se zhoupnou na 700/750. Udělá to pouze, když jedu nějakou dobu konstantní rychlostí cca 120 a pak vyřádím. Když to zkusím třeba ve městě tak se to nestane, protože jedu max. 70 a ta rychlost z které na neutrál vyřadím na to má vliv. Jinak podmínky jsou: zahřátý motor, voda 90, olej cca 90 a venkovní teplota cca 5 stupňů. Povedlo se mě to 2x natočit takže přikládám video. Sice to občas blbě zaostří, ale z videa je zřejmý o co se jedná. Zřejmě mě servis asi nemine, ale než se tam vydám, ptám se radši znova, dělá tohle ještě někomu? A mám to vůbec řešit? protože jinak motor šlape a nijak necítím, že by to mělo na něco vliv. Každopádně, z toho nemám dobrý pocit, podle mě to dřív nedělalo.

 

video 1

video 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Moja reakcia na príspevok od "mkaba".Ja som si to tiež teraz začal všímať a mne sa stalo že mi motor zhasol,podotýkam že štartuje na prvý pokus.Myslel som si že to bude ohľadom LPG,montáž mám 8-mi mesiac a po montáži mi to občas skapínalo na LPG pri vyredení rýchlosti,ale to po prehliadke do 2000km vyriešili a už to nerobilo.No teraz som si všimol že mi to sptravilo aj na LPG aj na benzín.

Pri vyradení rýchlosti to zhupnutie otáčok a potom sa vrátenie to neurobí vždy,je to skorej sporadické.To by ma až tak netrápilo ale keď mi to zdochlo na križovatke to je už horšie.Skúsim to dať na diagnostiku či tam budú nejaké chyby.Keďže mi to urobilo na obidva pohony tak by to mohlo byť:vzd.filter,sviečky,cievka,škrtiaca klapkla,vyčistenie a nastavenie,nejaké čidlá,je toho hodne,6/2009 103 500 km.

 

PS:možno by to mohlo mať súvis s pustenou klímou,je tu na fóre článok  zhasínanie na voľnobeh s  pustenou klímou,možno nie,ale je prav da že keď som klímu nepoužíval tak to nerobilo,teraz som začal používať a začalo to robiť,možno to nemá súvis

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím vospolok, 

 

keďže som nenašiel nič podobnejšie tak to skúsim tu. V poslednej dobe som si všimol takú mne nepríjemnú vec. Na mojej fabuly (F2 FL 2011 BA/LPG - 156tis km) pri stáni napríklad na semafóroch beží motor na voľnobeh v pohode, ale jakmile zapnem smerovku (nepodstatné do ktorej strany či výstražné) motor začne pulzovať. NIe je to vidieť na otáčkomery ale to nikde zásadne neni poznať ale keď držím volant cítim ako nejde motor konštantne ale sinusoidne (ničo ako keby ste zapínaly a vypínaly klímu a motor doladoval odber). Čím by to mohlo byť ? Kde mám hladať závadu alebo čo vyčistiť ? 

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...