Přejít na obsah

zadáno pro ACE VENTURU -rady-porady-opravy


Sejis

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Dobry den, na SUPu I, 2006, 2.0tdi, stale mi prosvetluje LED ve zpetnych zrcatkach. Rozsviti se naplno pri zapnuti jakehokoliv svetla na palube vepredu i pri otevreni zadnich dveri (zrejme vseho, co je na spolecne pojistce), stejne se rozsviti pri zapnuti zapalovani a pak sviti stale. Pri opusteni auta po zavreni prednich dveri se svetlo ztlumi ale stale prosvetluje. Servis rika, ze se musi asi menit jednotka, ze to nikdy nevideli atd. Bude to nejaka fatalni chyba okolo zarovek... boze muj, kdyby bylo schema elektriky ... dekuji moc za napad, uz jsem se ptal i nemeckem skodaforu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám teď u sebe schéma na facelift ale bude asi stejný. Ledky prosvěcujou protože jim stačí i malý napětí. U žárovky by to nebylo vidět. Takže může být komfortka špatná nebo třeba svazek. Může být voda pod kobercem a zoxidovanej konektor a rázem se udělá přechoďák. Zkus vydloubnout make-up světýlko a změř napětí na žárovce. (ve vypnutým stavu) Zřejmě tam nějaký bude pokud budou zároveň prosvicet zrcátka.. Nebo přímo černej 10pin konektor, pin 7 na A sloupku dole co je páčka na kapotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem si všiml až teď

Namontoval jsem známému HID sadu do faceliftového superba a pořád mu zhasíná levé světlo, nebo se někdy nastartuje třeba až na podruhý.Už jsem měnil i startér a výbojku a pořád to dělá to samé kde by mohla být závada už si s tím nevím rady prosím poraďte.Už jsem montoval i do superbů první generace a tam to šlape bezproblémů.Nemusí se to nějak aktivovat v komfortce, nebo nemůže to dělat vypínač na světla?Předem děkuji za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, presne, je tam nekde "preslech" na plusu mezi temi kvanty idiotskych propojovacich svorkovnic mezi svazky atd. Takovy bastl misto poradne sbernice jsem dlouho nevidel. Ono se to chova nestabilne. Kdyz ted vypnu vsechno a bouchnu prednimi dvermi, komfortka po chvili ztlumuje ledky ale soucasne je naplno sepne a zase si mysli, ze je nejaky duvod svitit... dvere jsou zavrene atd. atd. Kdyby mi v servisu dali vypis z VAGu, treba bych neco vylustil ale znate to... ted v sobotu budu hledat s osciloskopem, bohuzel nemam asi obvykla nejspravnejsi dokumentaci protoze v tech verzich a bastlech se nevyznam... o taxikarskem zapojeni tam je mraky kecu ale nejake globalni schema ... Tak dik a snad na neco prijdu, treba ta voda pod kobercem to nakonec bude ... nemuze mi nekdo v Praze precist VAG abych si t o prostudoval Dik. vasek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalezeno, dik. Zde je jak jsem hledal podle ruznych podobnych zavad ze Skoda Community, nasi i nemecke, v Autosteuerung, VW atd.

1. pod kobercem sucho, cisto jako v novem aute

2. rozdil napeti ve strope a podlaze a pod palubni deskou a ve dverich v zavrenych, otevrenych, se stropni svitilnou zapnutou, rozepnutou, nic, bezny rozdil na vodicich ale meril jsem nahodne ve svorkovnicich podle stazene dokumentace k nejakemu podobnemu Passatu

3. osciloskop mezi plusy i minusy pri zapnuti a rozepnuti, nic zajimaveho ale opet na mistech, ktera jsem jen odhadoval (samozrejme spatne)

4. vsechny zarovky a LEDky, ktere se chovaji podobne (ve predu v prostoru a v zadnich dverich) jsem si sepsal a sel po nich jednu po druhe, rozdelat, prohlednout, zmerit, vyndat, zmerit, zandat, zmerit, zadelat, zkratka hruza

5. na 4. pokus leve zrcatko (u ridice), ze svorkovnice uvnitr zrcatka vedou draty do sady LEDek pres S324 nebo S325, coz se popisuje jako 63mA pojistka. Cele je to cunacky spajene "naostro" pretazene "buzirkou". Ta je ale stazena tesne k telu te pojistky/odporu a tam je izolace i vodic proriznuta samoreznym sroubkem, ktery vede do tela zrcatka. Otocil jsem srroubkem a "komfortka zacvicila", hotovo, ...

6. kecy servisaku, jezdite? OK, objednejte se na... to sem este nevidel to bude komfortka, vymenime to a uvidime... musite to tu nechat aspon na den, zavolame vam jak to bude ...

Ace dik za odpoved, treba se moje zkusenost muze hodit... a hodila by se mi schemata na motor 2.0tdi 103kW, mam nejaka pdf ka ruzne stazena dik.

Vasek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, potreboval bych poradit s airbagy u Superba I, tata s nim byl v servisu a tam mu rekli, ze je problem se senzorem bocniho zrychleni. Da se nekde najit jak je to zapojeny? Zajimalo by me, jak to pak funguje, jestli jsou pri zavade vsechny airbagy vyple, nebo jen ten jeden?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Čau,tak sem si projel na vagu auto a na motoru mě to vypsalo toto:

2 Nalezeny chyby:

00542 - Snimac zdvihu jehly (G80)

30-10 - preruseni n.zkrat na plus - Sporadicky

01375 - Ventily ulozeni motoru: stupen 1

38-10 - vystup nespina n.zkrat na plus – Sporadicky

No a na klimatronicu toto:

3 Nalezeny chyby:

01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)

37-00 - Defekt

01272 - Servomotor centralni klapky (V70)

37-00 - Defekt

01274 - Servomotor pretlakove klapky (V71)

37-00 - Defekt

Je toho nějak moc.Doufám že to nic nebude.Auto se podle mě chová normálně.

Co myslíš,mohlo by to bejt něco závažného?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nedělal jsi něco na motoru? To může být příčina těch 1. 2 chyb. Snímač zdvihu jehly je na 3 vstřiku pravo, podle něj to řídí přesně počátek vstřiku. Nevybavuju si teď přesně 2,5ku ale je potřeba sundat horní plast a možná i víko ventilů. A uvidíš ten kabel. Možná jen chyba v konektoru. Hodnota je okolo 100ohm.

A ta druhá je ventil v silentbloku motoru. Podle otáček uzavírá průchod oleje a přitvrzuje ho. Zkus chyby vymazat a uvidíš jestli ještě objeví.

A ohledně climatroniku tak to píše závadu na klapkách asi všem. Pomůže vyndat klapky a vyčistit potenciometr který snímá polohu. Nejlepší by byla jeho výměna, ale zatím se mi jej nepodařilo samostatně koupit...

Editováno: , autor: ace ventura
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...