Přejít na obsah

zadáno pro ACE VENTURU -rady-porady-opravy


Sejis

Doporučené příspěvky

Jiricek6: koukni vagem do abs a budíků a naloguj si v měřenejch hodnotách rychlost. Nebo si dej hodnotu do grafu a koukej co to udělá. Buď je zkreslenej už signál nebo je něco špatně v budíkách.

PetrKV: o víkendu se mrknu do schémat co by se s tím dalo udělat...

Žralok: Libore co je to za auto? Nějakej stroj s DSG že.

Editováno: , autor: ace ventura
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, potřeboval bych poradit s následujícím problémem. Už delší dobu jsem pozoroval, že pokud zapnu mlhovky tak na mě protijedoucí řidiči blikají jako bych je oslňoval. V jiném příspevku jsem našel vyfotografované rozsvícené bixenony s přídavnými dálkami a když jsem to porovnal s mými tak jsem zjistil, že mi to svítí jinak. Je to vůbec možné a pokud ano dá se to nějak opravit v nějaké ŘJ? Ještě jsem zkusil vytáhnout pojistku 36 (mlhovky) a skutečně zhasly H3-ky blíže ke chladiči. Přikládám obrázky. Nejedná se o chybu obrázky jsou dobře popsané, několikrát jsem to kontroloval dělají to obě světla. Je to Superb I 1,9 TDI elegance 2004.

Díky Petr

post-12112-036972300 1283878495_thumb.jp

post-12112-043507300 1283878505_thumb.jp

Editováno: , autor: hombre1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky měl jsi pravdu. Opravdu byly u obou světlometů přehozené přívody k H3-kám. Takhle jsem jezdil 3 roky, naštěstí s mlhovkami jen vyjímečně. Úsměvné je, že podle servisní knížky bylo auto servisované pouze v autorizovaných servisech a dokonce prošlo technickou kontrolou. Podle toho to taky na našich silnicích někdy vypadá. Co to bylo za šikuklu kterému se to podařilo přehodit na obou světlech najednou - nechápu. Když jsem to vrátil na jednom světle do původního stavu tak to bylo na první pohled patrné, když jsem přepínal mezi mlhovkami a dálkovými, tak legračně to pomrkávalo. :-) Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim muzu poprosit o radu mam superb I 1.9 96kw jak zjistim jakou mam vybavu ve voze?da se to nekde na netu podle vin? a jeste tu mam par zavad ktere bych rad odstranil poradite mi prosim?

1. ve dverich u ridice je zamek naco tam slouzi? me to totiz nic nedela ikdyz otocim klickem zkousel jsem otvirat zavirat nadrz i kufr zamykat jej centralem i klickem ale nic to nedela ale spinac funguje meril jsem jej

2. nefunguje mi naklapeni svetel avsak nemam od auta knizku a nevim jake pojistky kde maji byt podle vybavy kterou tez neznam:(jde to zjistit podle vin?a popripade co by mohlo byt za zavadu jak postupovat abych nasel zavadu nechci rozebirat pul auta abych to nasel

3. daji se koupit ovladace vyhrivani sedaku co jsou origo na palubovce a napojit je na obycejny vyhrivany potah nebo jak jsem cetl na foru to ma vlastni ridici jednotku atd a tudiz to nelze nato napojit?

predem dekuju za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hombre1: to máš pravdu, provedená stk i autoriz. servis ještě není záruka ničeho. Tak hlavně že to nebylo nic vážnýho :)

JanSuperb: http://igorweb.org/equidec/ a http://igorweb.org/vindec/

1) zámek vyřazuje kufr z centrálního zamykaní, po přepnutí jde odemykat jen tlačítkem ve dveřích nebo dálkou

2) návod si můžeš stáhnou ze stránek škodovky v pdf, jaké máš světla?

3) čistě teoreticky by to šlo, ale nevím jak je důležitá informace od tepelného čidla v sedadle kterou dostává spínač. Jestli by to bez ní regulovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky ACE, mám prosbu, byl jsem u Žraloka a on mi říkal, že se mám obrátit na Tebe. Mám přidělané ledky na denní svícení, ale zatím jsem se nepustil do připojení, jsou to ty co by se měly při rozsvícení světel zhasnout. Našel jsem tady popis zapojení, kdy spínaný + proud mám připojit na X75 pod volantem - což beru jako rozumné, ale druhé + na obrysové světlo s tím, že mám provrtat ten kryt na světlech, dát průchodku a protáhnout ten kablík a připojit na obrys. světlo. Po konsultaci u Libora, kde byl i Tomáš mi oba nedoporučili vrtat ten kryt, že by se mohlo světlo rosit - mlžit atd., což jsem uznal!

Mohl by jsi mi sdělit jak jsi denní svícení zapojil Ty, případně jak to vidíš? Prosím trochu polopačtěji, to víš důchodci a veteráni to mají těžší, díky moooc! :help::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to ti poradili dobře. Taky bych to nevrtal, ani nijak nedloubal do orig svazku. Stejně budeš muset táhnou kabely až k reléovému držáku tak se můžeš napojit tam. Možností je několik: 1) napojit se u pojistek pro obrys. světla - pojistka č. 4, šedo/žlutý vodič za pojistkou (to je vedení obrys. světel dohromady + osvětlení RZ) nebo u vypínače svorka 58 nebo za 2) zvlášť každé světlo pro levou a pravou stranu. Tady buď taky u vypínače, svorka 58L a 58R (je to na něm napsaný) nebo u pojistek pro L a R obrys. světla, tj. pojistka 23 (šedo/černý) a 22 (šedo/červený).

Já to mám rozdělený protože mi ty světla suplujou obrysovky v hlavních svetlech. A nejlíp se do kabiny dostaneš přes kryt řj co je vpravo. Odšroubuješ expanzku, povolíš pásky u husího krku, povolíš šrouby na krytu jednotky (2 jsou schovaný zezadu, chce to štíhlou ruku a sáhnout pod kryt stěračů). Pak si protáhneš ze směru od okna krkem vázací drát a na ten konec co ti vykoukne si uvážeš vodiče od světlel. Zatáhneš zpět a máš je skrz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Ahoj Járo, alespoň myslím, že jsi a snad i mohu takto? Mooc Ti děkuji za podrobný a výstižný návod. Sice nevím kdy se do toho pustím, protože jsem pořád lazar :crutch: , ale možná, že by se to dalo zvládnout tento víkend - mám tady mlaďochy z rodiny, no uvidím? Je vidět, že jsi odborník na svém místě, ještě jednou díky! :palec2::)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj Ace,mam velkou prosbu nainstaloval jsem na subu pod auto led diody jako prisviceni a mam kabely natazeny ke komfortce a problem je ze nevim kam to pripojit aby to svitilo s vnitrnima lampickama ,tak jako ze bych i na DO rozsvitil pod autem a pri zhasnuti vnitrnich lampicek zhaslo i to venku planuju to i na ledku ve vnejsich klikach.Pleas nemas nejakyho tucha na ktery kabel to pripojit?No a jeste jeden problem ze mi nesviti leve zadni dvere podsviceni prostoru a v kufru mi jde jen maly proud do konektoru tak ze se rozsviti slabe ledka ,ale zarovka vubec.Prosim prosim o pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U komfortky si najdi modro-šedý vodič (pin 21 u 23-pinového štekru) to je spínaný - pól od dveřních spínačů a červeno-černý vodič (pin 20 u stejného) je +. Nejčastěji jde o vadný spoje, buď u komfortky nebo na A, B sloupcích. je potřeba to projít a zkontrolovat. U komforky jsou to lisované spoje v plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U komfortky si najdi modro-šedý vodič (pin 21 u 23-pinového štekru) to je spínaný - pól od dveřních spínačů a červeno-černý vodič (pin 20 u stejného) je +. Nejčastěji jde o vadný spoje, buď u komfortky nebo na A, B sloupcích. je potřeba to projít a zkontrolovat. U komforky jsou to lisované spoje v plastu.

skvely jsi hodne hned jak bude cas tak na to vlitnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já Já mám malinký dotázek :-(

Dnes večer jsem to nastartoval, mluví na mne maxidot anglicky a ukazuje mi nahoře standardně FM a dole teplotu, ale problém je střed!

Ukazuje jen udaje řidiče 1 a řidiče 2 .. věci o dojezdu a tak ani omylem :-( a neukazuje lištu volby převodu.

Když dám stav, píše ok, navigaci ukazuje, jen prostě TRIP MENU a tam průměr, ujeté km a hodiny s 1 a to samé s 2.

Dikes

Tak dnes se to za jízdy samo opravilo :-D zvláštní to stroj :-/

Již vím -- podpětí, malé napětí v systému :-(

Editováno: , autor: JohanJFV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj , mam tiez problem ohladom multi,volantu . Z nicoho nic mi prestalo ist ovladanie autoradia. Teraz neviem ci som nieco nestlacil na radiu, alebo co? Neviem ci to sa moze niecim vypnut na radiu? (myslim ovladanie na volante)?? Autovlastnim 3 tyzdne a este sa do neho nevyznam.Ako pozeram tie rady, tak tento rok je to slabie,zeby sa nekazily auta??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nedělal jsi něco na motoru? To může být příčina těch 1. 2 chyb. Snímač zdvihu jehly je na 3 vstřiku pravo, podle něj to řídí přesně počátek vstřiku. Nevybavuju si teď přesně 2,5ku ale je potřeba sundat horní plast a možná i víko ventilů. A uvidíš ten kabel. Možná jen chyba v konektoru. Hodnota je okolo 100ohm.

A ta druhá je ventil v silentbloku motoru. Podle otáček uzavírá průchod oleje a přitvrzuje ho. Zkus chyby vymazat a uvidíš jestli ještě objeví.

A ohledně climatroniku tak to píše závadu na klapkách asi všem. Pomůže vyndat klapky a vyčistit potenciometr který snímá polohu. Nejlepší by byla jeho výměna, ale zatím se mi jej nepodařilo samostatně koupit...

Ahoj nemáš fotku toho potenciometru z té klimi pokkud vím jak to vypadá mohl bych ti jej snad sehnat nebo mi porad kde ho na svým supu najdu a já si to rozeberu a okouknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobreho dna superbaci jak se ma spravne ve vagu nakodovat ta jednotka dopravnihho hlaseni? musi byt na can-bus videt ? mechanik ve skodovce tvrdil ze navi nakodoval jak bylo napsano ale tmc box v systemu nevidel a novy ktery obednal ze skodovky ma prijit v pondeli aby jsme vedeli ze ten co jsem koupil neni spatny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...