Přejít na obsah

Amundsen


Doporučené příspěvky

No ňáký disky jsem našel, ale ještě Amundsena nemám tak nemůžu otestovat. kol108

Ale tak snad to půjde. :kol-31: Když tak se mi peněženka provětrá o další 3 tisíce. :angry:

EDIT: kol103

Anebo co tam rovnou šoupnout Columbuse? Všude je spousta map pro něho, má vlastní HDD, lepší navi a do té novější verze jdou i oficiálně přes SD vlastní POI. :kol-47:

Vejde se tam? Není větší než ta díra?

A zapojení by bylo složitější? Jestli to vůbec jde.

Editováno: , autor: honefr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

K tomu handsfree v Amundsen+ by som ešte dodal, že ono ten Amundsen+ to podporuje iba čiastočne. Treba mať v aute GSM sadu, inak tlačítko Phone funguje akurát na stlmenie zvuku, nič viac. Najviac divné na tom je, že manuál sa o tom nikde nezmieňuje, len jednoducho neide spárovať telefón (tlačítko Phone+Setup), nič viac. Inak k tým POI: ako to už tu bolo spomenuté, v navigácii sú, tj. nájdete tam čerpačky, parkoviská, penizóny, hotely, banky, atď., ale spôsob ako ich tam hromadne importovať oficiálne určite neexistuje. Je možné si iba uložiť vlastnú adresu domov (v ponuke je na tlačítko a hneď to naviguje domov) a myslím si že je ešte možné manálne vytvárať nejaké body a ukladať si ich do pamäte.

Čo sa týka rýchlosti navgácie, výpočtu a prepočtu trasy, tak to ide svižne. Behom sekundy, maximálne dvoch sa dá vyraziť podľa mapy, a keď sa jedná o väčšiu vzdialenosť, tak behom ďalších 3 sekúnd ukáže dĺžku celkovej trasy.

Č sa týka má, tak mne osobne vadí to že menších mestách a v obciach nepozná čísla domov. Aspoň u mňa to tak je s mapou Western Europe 0038.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

columbuse zapojíš v pohodě ale jak dlouho ti tam vydrží ti nikdo nezaručí přeci jenom amundsen se tak nebere páč to je navigace o hodně nižší než columbus ;) jinak já čísla poposná mám na amundsenu ;)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu handsfree v Amundsen+ by som ešte dodal, že ono ten Amundsen+ to podporuje iba čiastočne. Treba mať v aute GSM sadu, inak tlačítko Phone funguje akurát na stlmenie zvuku, nič viac. Najviac divné na tom je, že manuál sa o tom nikde nezmieňuje, len jednoducho neide spárovať telefón (tlačítko Phone+Setup), nič viac. Inak k tým POI: ako to už tu bolo spomenuté, v navigácii sú, tj. nájdete tam čerpačky, parkoviská, penizóny, hotely, banky, atď., ale spôsob ako ich tam hromadne importovať oficiálne určite neexistuje. Je možné si iba uložiť vlastnú adresu domov (v ponuke je na tlačítko a hneď to naviguje domov) a myslím si že je ešte možné manálne vytvárať nejaké body a ukladať si ich do pamäte.

Čo sa týka rýchlosti navgácie, výpočtu a prepočtu trasy, tak to ide svižne. Behom sekundy, maximálne dvoch sa dá vyraziť podľa mapy, a keď sa jedná o väčšiu vzdialenosť, tak behom ďalších 3 sekúnd ukáže dĺžku celkovej trasy.

Č sa týka má, tak mne osobne vadí to že menších mestách a v obciach nepozná čísla domov. Aspoň u mňa to tak je s mapou Western Europe 0038.

Hands free je u Amundsena plus s plnou podporou Není třeba žádná GMS sada . Je to zatím nejlépe fungující HF s jakým jsem se setkal.

GMS sada je třeba u Amundsena

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ve fabii II z r. 2008 mam černobílou navigaci (RNS 300). Tehdy za to chtěli asi 25 tis. + 5tis. za CD s mapama - a to poslední, které škoda vydala je z roku 2007. Naštěstí se pro tenhle typ navi dá sehnat CD s mapama přimo od Blaupunktu za 3200: "2012 východní evropa + hl. evropské tahy". Aktualizace je tedy možná jen 1x ročně a za cenu 3200. Navíc jako velkou nevýhodu vidím umístění té navigace ve sloupku vpravo (za jízdy se tam na mapu dost dobře koukat nemůžeš, oproti přenosné, kterou máš na skle téměř před očima) a prostřednictvím maxi dotu vidíš jen šipku a co jsem tak slyšel tak se ty vestavěné navigace celkem kradou.

Proto bych zainvestoval do nějaké přenosné navigace, u těch teď už většinou dávají doživotní aktualizace map.

Editováno: , autor: palan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Hands free je u Amundsena plus s plnou podporou Není třeba žádná GMS sada . Je to zatím nejlépe fungující HF s jakým jsem se setkal.

GMS sada je třeba u Amundsena

Žiaľ, tvoje slová nemôžem potvrdiť. Mám Amundsen+ a naozaj to nefunguje, a keď som auto kupoval, tak ani v konfigurátore nebola o tom zmienka že navigácia by mala bluetooth handsfree. Inak teraz už Amundsen+ ani nie je v ponuke, takže asi mám posledný ročník keď bola Fabia dostupná s navigáciou od výroby. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusil bych to nakodovat jestli to nebude fungovat někde jsem četl že rovněž byl dodán amundsen+ a nefungovalo BT a muselo se to překódovat, a někde zase tvrdily, že jsou dva druhy bez BT a s BT jiný koncový index dílu. Ale za pokus by to stálo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no né všechny kousky

viz citace z italského fóra

3C0035279A - QV0 senza DAB

3C0035279B - Qv3 DAB

3C0035279C - QV0 senza DAB, FSE 9ZI senza culla e la preparazione 9ZT per UHV compreso il controllo vocale con Cradle

3C0035279D - QV0 senza DAB, 9W0 senza FSE / UHV predisposizione per il telefono 9ZU

3C0035279E - QV0 senza DAB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud si v konfiguratoru na webu Skoda date do auta Amundsena, tak se tam zpristupni GSM II Blutooth sada, ktera je o dost levnejsi nez, kdyz ji vemete normalne k radiu. Takze bych soudil, ze Amundsen mozna v sobe neco ma, ale jen samo o sobe to nestaci a je treba jeste neco malo dokoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007, ja ti verím, ale rovnako musíš veriť aj ty mne, BT mi naozaj nefunguje a tiež mám plusko. Ak sa dobre pamätám, tak párovanie telefónu a rádia je cez tlačítka Phone+Setup (treba ich stlačiť naraz). Po stlačení sa u mňa nič nedeje, alebo rádio zareaguje len na niektoré tlačítko a spustí sa nastavenie rádia alebo vypne sa zvuk. :-(

Dnes alebo zajtra mám cestu do Brna, takže môžem sa staviť aj v Prostějove a môžeme to vyskúšať. Ak mi spáruješ nejaký telefón s mojim Amundsenom, tak máš u mňa flašku niečoho (podľa toho, že čo rád piješ) kvalitného. :-)

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK zítra možná budu odpoledne dokonce v Brně Posílám ti SZ č. telefonu

Určitě se žádná tlačítka nestlačují naráz Telefon zapneš BT nesmí být skrytá viditelnost. Potom dáš Phone a nějak , teď u toho nesedím, přes Setup se najde telefon a napíše ti kod ,který zadáš do tel. a tím spáruješ.

No vždyť si ze stránek skoda-auto.cz stáhni návod ,ale nevím jak přesně je to tam popsáno. A nebo tady to máš.

post-1028-0-40760700-1347391980_thumb.gi

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či presne tento, ale návod mám k rádiu aj ja. Asi pôjdem znovu skúšať. :)

...

Tak som bol skúšať ešte raz. Ten manuál ktorý si sem vložil je ten istý, aký mám k rádiu a samozrejme som postupoval podľa neho.

Najprv som stlačil Phone. Vtedy sa mi vypne zvuk, tj, tlačítko funguje ako Mute, ale okrem toho nič viac. Po stalčení Setup sa mi ukážu nastavenia, ale vždy iba tie ktoré sa týkajú práve spustenej časti Amundsena, tj. buď nastavenia rádia, prehrávača, alebo navigácie a tam samozrejme žiadne nastavenia telefónu alebo BT nie sú. Jednoducho u mňa tlačítko Phone funguje výhradne iba ako Mute, tj. stĺmenie zvuku. :-(

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zatiaľ mi to s cestou do ČR nevychádza, ale medzičasom som bol v servise a špeciálne som BT v Amundsen+ zisťoval. Vraj môj nemá nejaký výstup na to a anténu pod sedadlom a nie je to možné.

BTW, vie niekto podľa VIN zistiť kompletnú výbavu vozidla. Totiž napadla ma ešte jedna možnosť, ale dúfam že nemám pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naťukal som všetky kódy do toho dekódera a vyhodilo mi to aj tento riadok:

9WO = Bez přípravy/vestavby autotelefonu

Pepa007, predpokladám že ty tam 9WO nemáš.

Okrem toho tam mám ešte:

8RM = 8 reproduktorů (pasivní)
7UC = Navigační systém "RNS315" (integrovaný nosič dat)
8AY = Rádio pro navigační systém

Ďalej som našiel ešte tento popis na aktivovanie BT, chcem to vyskúšať.

http://www.remkoweijnen.nl/blog/2011/08/26/rns-315-enable-the-hidden-bluetooth-carkit/

Háčik je v tom že nikto v mojom okolí nemá taký diagnostický prístroj, alebo kábel ktorý by vedel načítať údaje z Fabie II po facelifte. Kamoš má mašinku ktorá fungovala aj s Q7 z rv. 2011 a u mňa videl akurát niečo o DSG, viac nevedel načítať. Prípadne je tu niekto z BA alebo okolia kto má kábel/soft alebo mašinku na diagnostiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...