Přejít na obsah

Amundsen


Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Dobrý den,

budu si objednávat novou Škodu Fabii a chtěl bych tam Amundsena. Normálně prohlížím katalog (asi starého data :kol-28: ) a v něm Amundsen a tak volám mému prodejci vozů Škoda a ten mě schladil, že od tohoto roku už Škoda Amundseny do Fabií nedává. :kol-32:

Našel jsem pár eshopů (viz odkazy níže) které slibují, že Amundsena namontují a tady bych se chtěl zeptat:

  • Je to pravda? Je to tedy možné jak uvádí eshopy?
  • Myslíte, že půjdou na Amundsenovy parkovací senzory?
  • Myslíte, že pojede navigace na Maxi DOTu?

http://www.audiocom.cz/tovarni-navigace/skoda/navigace-skoda-amundsen-rns-310--501cz

http://shop.autosport-kucera.cz/products/radionavigacni-system-amundsen-s-mapovymi-podklady-vychodni-evropy/

A ještě bych se chtěl zeptat, jak ideálně bych si měl tu novou Fabii objednat, aby bylo co nejméně problému pak s Amundsenem?

Budu si připlácet za:

- MaxiDOT (4100,-)

- Parkovací senzory (9200,-)

Pak jsem se na internetu dočetl, že Amundsen jde dát jen do Fabii, které mají 2DIN rádio tak

- Rádio SWING 2 DIN (2700,-)

Za co bych si měl ještě připlatit, aby tam pak šel dát Amundsen? Někdo na internetu mi ještě radil za 500,- přípravu na navigaci Mio Moov aby tam prej byla potřebná elektronika a MaxiDOT připraven na navigační příkazy. Je to pravda anebo blbost?

No to bych za 500,- vzal, to není skoro nic ale spíš, aby mi pak vlevo na palubce netrčely dráty do větru.

0e5b2bc8-61c0-4102-8a2d-7983c88e660b.jpg

No mám z toho hlavu jako škopek jak udělat, abych měl Fabii s Amundsenem, a budu komukoliv vděčný za každý příspěvek a radu. :kol-142:

Předem děkuji za pomoc. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jak dlouho plánuješ že tam ten Amundsen při ceně 20 tis. bude ?

Dávám mu tak měsíc jedině že budeš Fabku hlídat s pistolí v ruce.

Já osobně ve své F2 FC používám normalní Tom Tom s pravěku na který jdou nové mapy sehnat na netu a pro zloděje je bez cenná.

PS:Jen muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš mít Swing, tak je instalace ještě jednodušší, než kdybys měl nějaké 1DIN rádio, ale ani to by nebyl nepřekonatelný problém. V případě že budeš mít Swing, tak se jen vymění kus za kus, myslím že ještě rámeček kolem rádia je jiný (stojí asi 300 Kč). S MaxiDOTem navigace komunikovat bude, ten je vždy připraven na navigační příkazy, jen se musí navigace napojit a MaxiDOT s ní už bude komunikovat (musí se to v autě ještě nakódovat, ale to ti udělá kdokoliv za stovku). Jediné co budeš muset řešit je GPS anténa - při dodatečné montáži se dává vnitřní a dává se pod přístrojovou desku u spolujezdce, tohle buď zvládneš sám, nebo to někomu přenechej. Ta anténa stojí asi 600 Kč myslím.

Parkovací senzory půjdou, prostě jako by tam navigace byla od novoty. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za dobré zprávy. :kol-24:

Takže na tu přípravu za 500 se vykašlu a půjdu do toho Swingu. Když už kupuju auto za čtvrt mega tak 3 litry mě už nezabijou. :kol-47:

Jen bych se chtěl ještě zeptat. Nemáte na někoho právě tip (firmu/člověk) kdo by mi tam šoup Amundsena, GPSku a nakódoval na MaxiDOT tak aby to všechno fungovalo jako z výroby? :kol-45:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc to rádio pak můžeš klidně prodat, nebo si ho nechat pro případ krádeže navigace. :) Až ji tam doděláš, tak to ohlas pojišťovně, jinak když ti tu navigaci ukradnou, tak ti pojišťovna samozřejmě zaplatí jen to, co tam má uvedeno, tedy Swing.

S instalací záleží odkud jsi, každopádně dvojice Vaša / Rolbař je asi jistota, jeden je myslím z Prostějova, druhý z Prahy. :) Pak to ještě určitě dokáže Milhausek v Humpolci, stačí si jen vybrat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosímtě už ne Amundsen!!!!! ,ale Amundsen plus tedy RNS 315. Má navíc v sobě handsfree, mapy uloženy ne na kartě ,ale přímo v paměťovém čipu a u nás sice zatím nevyužiješ,ale dá se nakodovat digitální radio DAB. Dal jsem si ho do služební Fab II model 2011 Parkováky zobrazuje, maxidot nemám ,ale vím , že by zobrazení fungovalo. Specielně handsfee a hlasové vytáčení, velikost písmen (přečtu bez brýlí) na displeji, a další možnosti HF si nemůžu vynachválit. Antenu GPS jsem dal do přístrojovky je s magnetem a drží na nosné rouře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen přemýšlím, proč by tam nešel a proč by to bylo nemožné. OK, teď ho do Fabie už nenabízí, ale nabízel se, fungoval a i se dodělával. Podle mého se nic nezměnilo, zapojení je stejné jako třeba u toho Swingu, jen umístit a zapojit anténu a nakódovat a mělo by všechno fungovat, na autě se nic nezměnilo, jen už se nenabízí, ne? Takže koupit se Swingem, ten pak vyndat, prodat a vyměnit rámeček, dát Amundsen (Amundsen Plus), dát GPS anténu, nakódovat, koupit mapy a navigovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak včera jsem se bavil s prodejcem Škodovek a ten mě za každou cenu přesvědčoval, že do Fabie Amundsen namontovat nepůjde a že mi nikdy nikdo s tímhle nepomůže, že to je nemožné.

No tak teď nevím čemu věřit. :wallbash:

Akože nepôjde? Veď ho Škodovka priamo ponúka, konkrétne Amundsen+ (RNS 315-ka), a keď to predávajú, tak to dorobiť určite pôjde. Môžem ti potvrdiť že na tom funguje aj parkovací radar, a MaxiDOT tiež ukazuje údaje z navigácie, a podľa manuálu by malo fungovať aj handsfree cez Bluetooth, len ja nemám GSM sadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to jsem našel. :rolleyes: Je tam navíc paměť pro navigační data, umí to přijímat navíc digitální rádio (DAB) a dnes jsem se od Vás tady dozvěděl, že tam je navíc handsfree. :kol-47:

Zajímalo mě, jestli mi něco neuniklo, :kol-97: abych pak nelitoval až si koupím NEplusko. :kol-26: Třeba rychlost odezvy atd.

A co se týká POI tak vím, že nějaké základní tam jsou, ale já jsem se ptal na MOJE. Jestli je tam nějak narvu. :kol-33: Nikde tady ani na Googlu o tom nic nemůžu najít.

Editováno: , autor: honefr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívám se Odpovím později

Tak body zájmu Základní jsou symbol čerpací stanice a parkoviště

Pod tím jsou "Zvláštní cíle" zadáš zemi a město a vypíšeš co hledáš Zkoušel jsem servis ,hotel ,penzion, banka ,kemp, všechno našlo.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, ža vlastní POI tam narveš jenom po jednom a to zadáním konkrétní adresy nebo uložením místa na kterém se právě nacházíš. Mám Amundsena v autě a navigační údaje na Maxidotu okamžitě přepínám na palubní počítač (rychlost je krásné velké číslo). Stačí mi úplně hlasová navigace a letmý pohled na mapu na displeji. Ovšem k dokonalému navigování používám jinou, přenosnou navigaci, do které si můžu vložit cílové body doma, případně najít a označit na mapě. To u Amundsena nejde. Nejde hýbat mapou, jenom zoomovat. Největší tragedie jsou ovšem mapy. Za cenu CD s mapou Česka, Slovenska a Maďarska a hlavních tahů Evropy máš v jiné navigaci celou Evropu. K mání je 13 CD s mapami pokrývajícími Evropu po cca 2700 -3700Kč (tj. celá Evropa za pouhých 35000,- !). http://mapsby.tomtom.com/en/shop/skoda/blaupunkt-travelpilot-fx

Editováno: , autor: Dula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...