Přejít na obsah

Nefunkční dálkové ovládání originál Octavia I


JirkaOc

Doporučené příspěvky

Budu rád když mi ho pošleš,zatím jsem našel návod viz. Zdravim všechny zdejší fandy a majitele škodovek.

Před nedávnem jsem tu publikoval dotaz o radu jak zpět rozmakat ovladač na dálkové centrální zamykání , po vibití bat. a ztráty kodu.Bohužel mi nepřišla ta správná rada.A tak jsem se vydal do autorizovaného servisu.Tam mi to ukázali a tak se s Vámi podělím o postup.Ovládání je dvoutlačítkové.Dlouze stisknout obě tlačítka sca 20 s. poté se dioda v ovladači rosvítí na stálo zasunot do zapalování otočit do polohy kdy se rozsvítí budíky a pak několikrát stisknout jedno tlačítko dokud se to nepřihlásí.poté to maká jak má.Jednoduchý jak facka jen to vědít.Tak snad vám to tu někomu pomůže.

S pozdravem Plukovník. ale nejde to ty ovládače pořád svítí ihned po vložení baterky a nereagují na stlačení tlačítka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdar kolegove,mam octavii I 2003 a centralni zamykani mi prestalo zamykat dvere ridice na dalku.rucne je vse ok.soucesne mi prestalo fungovat leve zrcatko nenaklapi ani nehreje.ve dverich jsem vymenil zamek i modul dveri.porad stejne.predem dik za kazdou dobrou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Co VAG ?

proměřit napájení

viděl bych to bud hlavní plus (30) a nebo kostra nebo CAN

změř pímo na dveřní jednotce

DIAGNOSTIKA VUBEC O ZAMKU NEMA ZAVADU JAKO ZAVADU MA JENOM ZRCATKO.30 JE OK.AZ BUDE TEPLEJI TAK TO JESTE JEDNOU PORADNE PROMERIM.ZATIM DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem na to přišel, byl to mikrospínač, který někdy fungoval a někdy ne...

Ahoj, přidal bych se s problémem ohledně centrálního zamykání.

Jedná se o Octavii ve výbavě elegance, MR02

Jedná se o standartní výbavu, nic dodělávaného, to znamená originální DO v dvoutlačítkovém vystřelvoacím klíčku, bez alarmu. Jestli chápu dobře, ŘJ ve dveřích posílá signál ŘJ komfortní ekektromiky o otevření dveří, který získá z mikrospínačů v zámku. ŘJ komfortní elektroniky se pak stará např. o rozsvícení stropního světla. A jelikož se světlo při otevření dveří u spolujezdce rozsvítí, tak předpokládám, že tento signál je v pořádku.

Pokud odemknu auto pomocí DO a neotevřu dveře, tak dojde po chvíli ke znovuzamčení (např. omylem stisknuté tlačítko v kapse). Pokud však otevřu dveře, tak by logicky ke znovuzamčení dojít nemělo. Problém je, že toto nefunguje u dveří spolujezdce, u ostatních 3 jo. Přitom ŘJ komfortní elektroniky ví, že se dveře u spolujezdce otevřely (svítí i stropní světlo) a stejně dojde ke znovuzamčení.

Snad jsem to popsal srozumitelně

Díky

Editováno: , autor: David A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

mám zase jiný problém, v O1 2001 elegance mám origo centrál + dálkové ovládání s vystřelovacím klíčem. Jedno ovládání funguje bez problémů, druhé vůbec. Baterie je v pořádku, ledka taky blikne při zmáčkutí tlačítka. Zkoušel jsem to pomocí návodu v knize a nic. Při napojení na CAN s Vagcom se numůžu dostat dostat do řídicí jednotky centrálu. Můžete mi prosím pomoci? Někde jsem se dočetl o komfortní jednotce a nikde v seznamu jednotek (ani ostatních) není.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Řeším problém s dálkou na Octavia I. Odešly oba klíče a je hrůza odemykat klíčem. Kdo si zvyknul na dálku, ten už nechce jinak. V servisu škoda mi naznačili, ze by spárování nových klíčů stálo přes 5 tisic. Tak jsem raděj objel spoustu vrakovišť, ale tam měli pouze vystřelováky s frekvencí 434 MHz. Podotýkám, že moje Octavia je rok 2000 a mám tam origo dálku s frekvencí 433 MHz 5FA 007 680.

Dá se vůbec ještě takový klíč sehnat? Funkční? Stačí jen pajšl. Možnost VAG mám. Možná by mi stačilo schéma. Zkusil bych bastlit. Ale to už je jen zoufalý pokus.

Pokud umíte poradit nebo dokonce máte tyhle klíče byl bych moc rád. Používám auto denně a už mám dodřený okolí kliky jak se snažim trefit do zámku potmě. Je to prostě strašný. post-6150-1241460121_thumb.jpg

Díky za jakoukoli pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ti odešly oba dva najednou? ty klíče jen tak neodcházejí, pro jistotu v nich vyměň baterky a znova spáruj, pak bych hledal chybu jinde. Nezapojoval si třeba nově rádio nebo tak něco???

Nic jsem s tím nedělal. Všechno jsem už zkoušel. Baterie, spárování atd. Klíč nic nevysílá. Proto jsem chtěl to schéma, abych zjistil co je vadné. Jeden klíč už nefungoval, když jsem to koupil. Tenhle fungoval trochu, ale fungoval. Až doteď. Měl dosah tak půl metru a někdy vůbec. musel jsem odemknout klíčem. Pak zas třeba měsíc v poho. V autě je komfortka okna, šíbr atd. Nechtěl bych o to přijít montáží nějakého blbého alarmu. Jo teď jsem si vzpoměl. Měnili mi zámek dveří řidiče, ale to klíč fungoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejnej klíč ( označení ) i rok výroby. Mě jdou po výměně baterie oba klíče vždy jen tak týden... Ve Škodě tvrdili, že je to na výměnu klíčů... Zajímalo by mě, jestli půjde na naší komfortce jinej klíč, třeba vystřelovák se stejnou frekvencí. Jde zřejmě o 2,5 generaci komfortu, takže vím o tom, že by nešel odskok kfru, či dojezdy, ale to mě netankuje... Dokáže někdo říct, jestli by šly 433 MHz vystřelováky spárovat na tuto komfortku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejnej klíč ( označení ) i rok výroby. Mě jdou po výměně baterie oba klíče vždy jen tak týden... Ve Škodě tvrdili, že je to na výměnu klíčů... Zajímalo by mě, jestli půjde na naší komfortce jinej klíč, třeba vystřelovák se stejnou frekvencí. Jde zřejmě o 2,5 generaci komfortu, takže vím o tom, že by nešel odskok kfru, či dojezdy, ale to mě netankuje... Dokáže někdo říct, jestli by šly 433 MHz vystřelováky spárovat na tuto komfortku?

Někde jsem se dočetl, že vystřelováky s frekvencí 433 MHz by měli jít napárovat. Jenže tam je zase problém s imobilozérem a planžetou. Nejlepší by bylo sehnat funkční originál. Stačí vnitřek dálky. Proto jsem psal jestli někdo neví kde ho sehnat. Jsem od Brna a tady není moc vrakovišť na Octavie. Jedině tak mě napadlo že by se dalo tohle sehnat.

S tím poklepáním (fláknutím) jak popsal MAXIKK je to pravda. Vždycky když přestal fungovat, tak stačilo rozebrat a dát dohromady i bez výměny baterie a šel. Je to určitě studeňák, nebo přerušený plošný spoj mikrotrhlinou. Proto taky shaním schéma. Bez něho se těžko závada hledá. V pondělí jedu do Mezu. Prý je tam taky vrakoviště. Dám vědět jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem se dočetl, že vystřelováky s frekvencí 433 MHz by měli jít napárovat. Jenže tam je zase problém s imobilozérem a planžetou. Nejlepší by bylo sehnat funkční originál. Stačí vnitřek dálky. Proto jsem psal jestli někdo neví kde ho sehnat. Jsem od Brna a tady není moc vrakovišť na Octavie. Jedině tak mě napadlo že by se dalo tohle sehnat.

S tím poklepáním (fláknutím) jak popsal MAXIKK je to pravda. Vždycky když přestal fungovat, tak stačilo rozebrat a dát dohromady i bez výměny baterie a šel. Je to určitě studeňák, nebo přerušený plošný spoj mikrotrhlinou. Proto taky shaním schéma. Bez něho se těžko závada hledá. V pondělí jedu do Mezu. Prý je tam taky vrakoviště. Dám vědět jak jsem dopadl.

No pokud by šel spárovat, tak je v mém případě vyhráno. Tyčka immo se dá vyměnit (nahradit ) z původního klíče a planžetu ti vyřežou všude. Spokojil bych se klidně jen se zamykáním a odemykáním. Odskok kufru nepotřebuju a dojezdy taky oželím. Jen sehnat někoho, kdo tuto informaci potvrdí. Nerad bych koupil klíč za 600 a zjistil, že ho můžu tak maximálně fláknout do šuplíku k tomu jednomu 434 MHz, co už se mi tam válí po původním autě. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Nefunkční dálkové ovládání originál Octavia I
  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...