Přejít na obsah

Únik chladící kapaliny


lukkkas123

Doporučené příspěvky

Potreboval bych poradit. Mam problem s unikem chladici kapaliny. Kdyz jezdim kolem 160 nebo do 160 km/h tak to trva dlouho treba 1500 km nez se mne v aute rozsviti kontrolka jdu se podivat a nadobka prazdna. Vicko se zda v poradku. Kdyz jsem ale zkousel jet po dalnici kolem 180 - 190 km/h tak se mne to ozvalo jeste ten den.po asi 100 km. bylo to na dalnici pak jsem dorazil dom nechal auto stat a dosel k nemu po asi 3 hodinach nastartoval a uz se to rozsvitilo. Kdyz jsem to mel vservise ( ve dvou ) tak to zkouseli natlakovat a nic. Dokonce zkouseli i trochu pretlak ale nikde nic neutika. Jinak mam octavii 2001. 1.9 TDI 81KWh. Dekuji moc za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

čau zkus se podívat po jízdě jestli nemáš mokro v pravém blatniku(ze spodu v podběhu] jak se ti vytlačí voda z expanzní nádoby já měl ten samý problém a bylo to těsnění pod hlavou a tu jsem se dočetl že to 1.9TDI po 150000km dělají ;)

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bys věřit co píše octavia TDI-81kw.

Další příznaky:

- tvrdé hadice

- tmavší nádobka

- po otevření nádobky velký únik tlaku

- zápach z nádobky po spalinách

- po nastartování pokles hladiny v nádobce

- pokud se jezdí na krátké trasy, tak vcelku v pohodě, ale stačí delší trasa pod zátěží a voda je pryč

- horší topení

atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
a na kolik tě to tak vyšlo? :-)

no záleží odkud vezmeš náhradní díly,origo škoda bylo dráhé všechno,zvolil jsem victor reinz,těsnění i šrouby hlavy a vše vyšlo na polovinu :kuk: výměnu mě dělal kámoš co dělá ve škoda servis,nevím kdo to bude dělat tobě ale do škodováckého servisu bych to nedával protože ti dají jen své díly které stojí ranec :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no záleží odkud vezmeš náhradní díly,origo škoda bylo dráhé všechno,zvolil jsem victor reinz,těsnění i šrouby hlavy a vše vyšlo na polovinu :kuk: výměnu mě dělal kámoš co dělá ve škoda servis,nevím kdo to bude dělat tobě ale do škodováckého servisu bych to nedával protože ti dají jen své díly které stojí ranec :wacko:

jj,

a prosimtě mam O1 r.v. 2001, 1.9TDI, 81 Kw, motor ASV ale nevim kolik tam je dir v tom těsnění? co sem koukal tak dělaj 1 , 2 a 3 dírové provedení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

Začala se mi ztrácet voda, jednou jsem dolil od rozsvícení kontorlky po maximum. Teď po cca 2000km se to rozsvítilo znovu a dolil jsem zase po maximum cca 1litr. Než jsem to dolil, tak byla chladící kapalina taková naoranžovělá, dolil jsem půl litru růžové kapaliny a půl litru destilky, teď mám v nádržce to co je na fotkách.

Otázkou je, kam se voda ztrácí. Nikde jsem kolem chladiče nenašel ten vyschlý bordel z kapaliny, ani na hadicích. Okolo rozvodů taky nic. Na olejovém víčku není emulze. Po zátěži motoru hadice kapaliny netlakují.

Napadá vás něco?

motor 1.9 TDI AGR

díky moc

foto:

4260493~100_3775.jpg 4260492~100_3777.jpg

Editováno: , autor: snb-rider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem odebral vzorek kapaliny a nechám jí na topení odpařit, jestli je v ní nějaká nečistota. ve skleničce je ale čistá (oranžová).

Ještě jsem zapoměl napsat, že mi známý mechanik říkal, že pokud by to bylo těsněním a šlo to do válců. Jde mi ráno z výfuku bílý kouř, ale to mi nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...