Přejít na obsah

Únik chladící kapaliny


lukkkas123

Doporučené příspěvky

kolem rozvodů atd. jsem dneska koukal a nic jsem nenašel... přes víkend bude auto zavřené v garáži, tak uvidím, jestli pod ním něco bude...

zdar moc ti nerozumím proč řešíš tekoucí chladič :feve: když máš v nádržce takový marast,vypadá to žeti jde olej do vody a tím se ztrácí i voda,já v loni za 5000km nedolél ani kapku vody,ale stačilo to víc prohnat a voda se mě tlačila z nádobky ven,a bylo těsnění špatné ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co je taky zajímavý: poprvé jsem dolil jen litr destilky, ted když jsem doléval podruhé, tak tam ta pěna ještě nebyla, ta se tam objevila ža co jsem dolil 0,5litru růžové chladící kapaliny a 0,5litru destilky. včera jsem si vzal do skleničky trochu toho co je v nádobce a byla to čistá oranžová kapalina, bez jakých koliv mastných ok atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co je taky zajímavý: poprvé jsem dolil jen litr destilky, ted když jsem doléval podruhé, tak tam ta pěna ještě nebyla, ta se tam objevila ža co jsem dolil 0,5litru růžové chladící kapaliny a 0,5litru destilky. včera jsem si vzal do skleničky trochu toho co je v nádobce a byla to čistá oranžová kapalina, bez jakých koliv mastných ok atd.

tak nevím u mě nic nepěnilo jen jsem měl nádobku od černých sazí,a když sem to prohnal měl jsem z maxima vystouplou vodu až povrch až začla vytěkat ven,nevím nalej vodu po maximum a běž to potrápit někde do vysokých otáček a pak jse podívej na stav vody,jinak nevím jak ti poradit :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a když ti to takhle tlakovalo, tak jsi měl určitě i tvrdý hadice... to já nemám právě...

to nevím už,ale jak jsem psal už normálně jsem jezdil bez dolívání vody,až kámoš řešil to samé černé saze v nádobce,a jet delší dobu na vyšší výkon a voda se tlačila ven,nevím co u tebe to dělá ale pokud nikde nic neteče někam ta voda mizí.. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nevím už,ale jak jsem psal už normálně jsem jezdil bez dolívání vody,až kámoš řešil to samé černé saze v nádobce,a jet delší dobu na vyšší výkon a voda se tlačila ven,nevím co u tebe to dělá ale pokud nikde nic neteče někam ta voda mizí.. :feve:

to je právě to, nikde nic není vidět, olej nepřibývá a ani neubývá, jen se ztrácí voda :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem něco podobného,ztrácela se mi voda a nemohl jsem zjistit kde až jsem jednou sundal spodní kryt motoru a tam to bylo vidět jen mi rosil chladič v rozích dole,ale pod autem jsem nikdy žádnou vodu neviděl.Výměnu chladiče jsem si dělal sám docela v pohodě práce vše potřebné jsem našel tady na fóru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mě se taky ztrácí voda a pod autem nic nebylo tak sem auto odstavil cca na týden a pod autem byla louže. byla zrezlá taková ta železná trubka co vede z motoru v přední části (trubka chlazení). Bohužel to nebylo tím a bylo to pořád stejný. potom sem natlakoval chladící soustavu a voda mi tekla kolem tý plastový trubky co je pod ní termostat tak sem koupil novou. Bohužel to kolem tý trubky teče pořád tak na to musím znovu kouknout ale cítím že už to brzo vyřeším když už mě to stálo skoro 3000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divny takovy sracky by tam nemeli byt, koukal si na olej jestli nedela bublinky ? Zkontroloval bych vedeni, mrknoul/vymenil bych na termostat, nebo dal novy tesneni vybrus hlavy a vycistil motor a dal novy olej a kapalinu..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Mam podobnej problem( 1,9 81kW, r.v. 2002, 247 000 km), jen si mi ta voda ztraci daleko rychlejc. Treba 1 litr na 40 km podle toho v jakym provozu. Vymenil jsem nadobu na kapalinu, vicko, do oleje to nejde, naopak taky ne. Vypadá to že to porad uniká prepadem pres ventil ve vicku(okolo vicka je to vzdy po jizde plny vody) jenze teplota nikdy nejde pres 90° tak to vypada ze to vari i kdyz to podle teplomeru nevari. Rozvody mam v zime meneny, tak nevim jestli tma nekde moh vzniknout problem, protoze vloni to bylo v pohode a problem se objevil az letos v teplejsim pocasim. Nechci zbytecne menit tesneni pod hlavou a podobne pokud by to bylo neco jinyho. Dik jestli vas neco napadne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte , ja mam taky problem :

Asi v 6.mesiaci roku 2009 som menil olej+filter a + dolieval som chladiacu kvapalinu- 1 .krat po roku , nigdy nebolo treba dolievat ani olej ani chladiacu kvapalinu a teraz od vtedy ako som menil olej tak mi zmizol olej je uplne na spodu risky a drzi sa na tej hladine uz ale mesiac , asi budem muset olej doliat na maximum a pozerat co sa bude diať ... A chladiaca kvapalina mi také unika a nevim kam , nic nemam mokre , ale musim uznat ze ale po 1000najazdenych kilometroch mi zmizne aj 0,5litra alebo i viacej , nevjem si s tym poradit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...