Přejít na obsah

Mikrospínač zámku


Doporučené příspěvky

Zdravím, tak jsem se taky pustil POPRVÉ do opravy mikrospínače u FAbie 1, r.2002 dle vašeho návodi (dálk.ovládání občas blblo,zamklo za jízdy, při otevření se občas nerozsvítilo světýlko uvnitř a na předních bočních dveřích,občas nešly otevřít 5-té dveře ). Rozhodl jsem se,že při tomto udělám celkovou rekonstrukci zadních dveří ( omezovač dveří,zatékání-silikon),Dle návodu jsem vše rozebral vyměnil ten hlavní mikrospínač,oddělal elektroniku (studeňák jsem nenašel tak jsem nepájel-možná chyba). Dal vše zpět, ale nějak jsem se trápil se složením zámku s elektronikou ,až nakonec jsem to dal dohromady ( velký problém,že jsem nemohl zapojit ten el. kabel co vede k zámku nechtělo to držet jako by tam bylo něco ulomené). Poté jsem vše zadělal akorát nastal problém( před rozděláním to nedělalo), všechno chodí jak má akorát jeden velký problém dveře nejdou zavřít , dálkáč zavře všechny dveře kromě těch co jsem oddělával, poradí mi někdo kde nude problém, myslíte že mám špatně smontovaný zámek do té el.části nechápu to vše před tím fungovalo,nakonec jsem udělal více škody než užitku,známý mechanik mi říkal co se do toho sereš kup na vrakáči zámek za 1000 a máš klid, to je vosel co....PORAĎTE prosím nemůžu ty dveře zamknout/ani mechanicky/

 

A ještě se zeptám nemůžou být někde zalomené dráty ve dveřích...jak to poznám

Editováno: , autor: rominator33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sláva s kamarádem jsme to dali do kupy oboje zadní dveře jsou smontovány byl špatně smontovan zámek pružinka uvnitř byla špatně nasunuta,ale byl to porod. Ještě jsme zjistili,že ve svazku u dveří řidiče 2 dráty přetržene. Zatím co ještě zlobí jsou výstražné světla ve dveřích a při otevření centralem nejdou někdy otevřít 5 té dveře,tyto se otevřou když otevru dveře spolujezdce. Zkousel jsem dle rady se knoflikem uzamknout zevnitř, všechny dvere nesly zvenčí otevřít kromě řidiče.Problém tedy v těchto dveřích?mikrospinac nebo studenak může to mít vliv na ty světla a 5-te dveře nebo se musí i tam vyměnit spínač. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

I ja prispeji svou troskou do mlyna a davam sem svou fotodokumentaci dnesni opravy zamku. Opravoval jsem mikrospinac PZD. Cekal jsem takhle, ze si v klidku vymenim jen horni cast a ejhle. U spodni casti originalu totalne uhnila spodni dorazova packa a ukazaly se i pomerne dost zkorodovany kontakty (spinac se pri stisknuti vubec nevracel), tak ze to neslo absolutne pouzit. Musel jsem zapojit fantazii, neb jsem byl vybaven pouze nahradou, viz fotky. Verim, ze se pobavite :kol-48: Zkousel jsem i tenke hrebiky, ale nebylo to ono...

 

Nevim jak dlouho to bude fungovat, ale ted je to plne funkcni.  Minimalne nez se mi podari sehnat original. Ten bude asi nutny, nebot si nedovedu predstavit, jak lepe bych tam dostal ten mikrospinac Saia-Burgess :kol-47:
 

post-28217-0-85014800-1459279764_thumb.j

post-28217-0-68899600-1459279779_thumb.j

post-28217-0-30950900-1459279784_thumb.j

post-28217-0-07048600-1459280034_thumb.j

post-28217-0-16427500-1459280062_thumb.j

post-28217-0-96727800-1459280065_thumb.j

post-28217-0-66494900-1459280070_thumb.j

post-28217-0-66052700-1459280074_thumb.j

post-28217-0-56025300-1459280079_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma
  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám taky problém asi s mikrospínačem na své Fabii I 1.9 Tdi. Auto má centrál ale ne na DO. Po odemknutí auta se stropní světlo rozsvítí,ale po chvíli zhasne. Červené světla na dveřích nesvítí, ani nefunguje hlášení rozsvěcených světel. Ale když přivřu dveře, nezabouchnu,tak to jakoby funguje. Červené světla se rozsvítí, stropní lampa taky svítí, dokud nenastartuju. Otázka zní: může za to vadny mikrospínač nebo skříplé kabely nebo jak tu byly zmíněny studené spoje?

Mikrospínač, resp. horní část mikrospínače bych vyměnit zvládl, ale na přepájení si netroufám. Nejsem na to vybavený a s elektřinou nejsem moc kamarád. Děkuju za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak se hlásím do klubu. Mám Fabii 09/2000, ale jezdí málo, nájezd cca 95.000km, je to taková uloženka. Mirospínač zámku LP dveří jsem měnil poprvé r. 2013, podruhé jaro 2020 a teď se mi odporoučel zase (opět nejde kufr po otevření LP dveří ani akustický signál zaplých světel atd.). Při nedovřených dveřích a jejich lehkému domačknutí mikrospínač sepne, při povolení zas vypne. Měnil jsem vždy jen tu vrchní část od Saia-Burgess. Vždy to pomohlo a vše bezvadně fungovalo. Jen mě zaráží ta zkracující se frekvence, kdy to zas odejde. První spínač 13 let, druhý 7 let, třetí ani ne 2 roky a to mě už docela sejří. Poslední dva odešly vždy v průběhu zimy a jejich oprava vždy jaro (nevím jestli ta zima s tím souvisí, spíš ne). Studeňáky uvnitř zámku a jejich mikrospínače bych asi v tuto chvíli vyloučil.

 

Pročetl jsem si celé toto vlákno a mám podezření (dle zkracující se životnosti měněných mikrospínačů), že může být vydřený od mikrospínače ten protilehlý plast vačky zámku, jak je popisováno zde:

https://forum.skodahome.cz/topic/67344-mikrospínač-zámku/?do=findComment&comment=1833079

 

Nemá někdo zkušenost??

 

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...