Přejít na obsah

1.6 MPI - skřípání v motoru


tomson1

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci , mám OII 1.6 MPI, když nechám chvíli motor běžet na volnoběh tak mi v motoru něco zaskřípe zhruba na 2 sekundy přestane a za chvili zase...Nevíte co s tím? vypadá to někde od řemenu, ale nedá se poznat přesně odkud. kompresor, napínák...kdyby někdo měl s tím zkušenost, budu rád.

Editováno: , autor: tomson1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci , mám OII 1.6 MPI, když nechám chvíli motor běžet na volnoběh tak mi v motoru něco zaskřípe zhruba na 2 sekundy přestane a za chvili zase...Nevíte co s tím? vypadá to někde od řemenu, ale nedá se poznat přesně odkud. kompresor, napínák...kdyby někdo měl s tím zkušenost, budu rád.

tak jsem ještě odpojil drážkový řemen,točí se jen řemenice motoru a dělá to pořád. to je teda zajímavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ještě odpojil drážkový řemen,točí se jen řemenice motoru a dělá to pořád. to je teda zajímavé.

Až to bude dělat tak stříkni na rozvodový řemen vodu(třeba injekční střík.)Když to na chvilku přestane tak je to ozub. řemenam.Ti kdo neodpojovali drážkový řemen tak to mohou zkusit i na něm.Cákněte vodu z obou stran řemenu.Voda se za chvíli odpaří,ale budete vědět čím to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci , mám OII 1.6 MPI, když nechám chvíli motor běžet na volnoběh tak mi v motoru něco zaskřípe zhruba na 2 sekundy přestane a za chvili zase...Nevíte co s tím? vypadá to někde od řemenu, ale nedá se poznat přesně odkud. kompresor, napínák...kdyby někdo měl s tím zkušenost, budu rád.

Presne to iste .....po pridani plynu to prestane. Najviac to registrujem v lete , ked je vonku 35C .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne to iste .....po pridani plynu to prestane. Najviac to registrujem v lete , ked je vonku 35C .

Chlapi, měl jsem dole drážkový řemen a dělá to nepravidelně pořád, takže klima, altík,řemen a jiné nepřipadají v úvahu.

Editováno: , autor: tomson1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je chlapy i problém v mé 1.6i jak sem psal v rubrice ...dělá to přesně podle vašeho popisu...ale jen při teplém motoru a podle mě to v mém případě bude klima kompresor....protože když vypnu větrání do pozice off...tzn kompresor nebude v záběru...pak je ticho ...ale jakmile je topení/klima v chodu pak to kvičí ...jak v létě tak v zimě ...ale teď je to dle mě slyšet víc...ten řemen bych zavrhnul to by dělalo i při vypnutém kompresoru...jen by mě zajímalo co tam tak piští...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Ahoj kluci , mám OII 1.6 MPI, když nechám chvíli motor běžet na volnoběh tak mi v motoru něco zaskřípe zhruba na 2 sekundy přestane a za chvili zase...Nevíte co s tím? vypadá to někde od řemenu, ale nedá se poznat přesně odkud. kompresor, napínák...kdyby někdo měl s tím zkušenost, budu rád.

mne to tiež vydávalo také nepravidelné pískľavé zvuky a keď som prišiel po troch dňoch k mechanikovi,tak to prestalo.Ráno som našiel na alternátoru a v okolí taký červený prášok a večer mi odišla remenica na alternátoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den, poradil by mi někdo nebo nemá někdo zkušenost s těmito dvěma poruchami? Mám Octavii 1.9 TDi, rok 2009, najeto 73000. Při volnoběhu je slyšet z motorového prostoru chrčení (jakoby suché ložisko) v pravidelných intervalech (asi vteřinových). A při volnoběhu auto začne nepravidelně škubat jakoby do auta někdo trochu strčil, přitom z motoru není nic slyšet. Tyto poruchy se objevují nezávisle na sobě, a to od začátku. V servisu na nic nepřišli, počítač nic neukáže. Co s tím? Děkuju za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...