Přejít na obsah

Piate dvere - serizeni zamku


Akrub

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, má někdo zkušenost zda lze a případně jak seřídit zámek u 5-tých dveří a u krytu motorového prostoru?? Mám novou fabku a nelíbí se mi, že je s tím potřeba hodně bouchnout. Prohledával jsem fórum, ale nic ohledně této problematiky jsem nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl u kufru trochu opačný problém. 5.dveře vypadaly už od fingl nového auti pořád jakoby trochu nedovřené, ikdyž byly naplno zaklaplé, tak nelícovaly se zbytkem kastle. Nechal jsem to asi půl roku taky sednout, ale nis nezměnilo. Nechal jsem to pak na garanci v servisu doladit. Nejdřív taky zkoušeli ty špunty, ale pak stejně přišel na řadu zámek a jeho seřízení, pak už to bylo OK ;)

Ale souhlas s kolegy, zkus max. ty špunty a nech to usadit. Pokud to nepomůž, tak potom až zkusit laborovat se zámkem -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem provedl seřízení zámku 5-tých dveří dle rady a opravdu zavírají sametově. Stačí je pustit z deseti centimetrů a zaklapnou jedna báseň.

U haubny jsem nic nevymyslel, tam by byl zřejmě nutný větší zásah a to když tak nechám na garančku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam uplne stejny problem, vsiml jsem si toho uz pri koupi v salonu a tam mne rekli, ze po case se to zlepsi, ze je auto nove a ze se vse musi ochodit.

Pul roku to zaviram a porad s tim kufrem musim bouchat.

Minuly tyden jsem s na to sel jemne a kufr se nedovrel, tak jsem to jemne zopakoval a zase se kufr nedovrel.

Nesel uz otevrit ani docvaknout, musel jsem s tim do servisu a tam mne rekli, ze se v mechanismu zamku zohla nejaka packa a museli ji rovnat, pry se to u fabii bezne stava. Na garancku jedu do jineho znackoveho servisu, tak zamek necham seridit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš doma torx 40 , tak sundej plastovou krytku u trnu do kterého se chyta zamek 5. dveri. Povol dva šrouby a zámek posuň kousek nahoru . Já jsem ho posunul o nějaké 2-3 mm a chodí to výborně. Je to práce max. 10 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ktoru plastovu krytku dat dole? (na obr. v blizkosti cisla 4 alebo 8)

Ktore 2 srouby povolit? (na obr. c.3 alebo c.8)

Hore na dverach alebo dole na karoserii?

U mna su te srouby vacsie ako Torx40 a su zatiahnute hovadsky silno.

Mne sa vidi ze musim silno trieskat dverami, kvoli takemu ciernemu valcu (vnutri zrejme s pruzinou), ktory je dole v blizkosti sipky od cisla 4.

Poradte mi prosim, som z toho jelen.

Je mozne ze tych zamkov 5.dveri je viac druhov? Ja mam Fabiu 1,4Mpi r.v. 2001

post-5-1148463594.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej plastovou krytku dole nad naraznikem u te zapadky. ty dva srouby jsou opravdu dost silne utazeny a POZOR! nejsou to torxy ale tisicihrany. Me sly povolit torxem 40 ale pri utahovani sem jedem strhnul takze ted se modlim abych to nemusel v budoucnu stelovat znovu. Radsi si sezen ten tisicihran. Taky jsem musel s dverma strasne triskat a myslel jsem ze je to kvuli tomu cernemu valci s pruzinou ale nebyla to pravda. Skutecne staci malinko posunout tu zapadku nahoru. Ted dvere poustim z vysky asi 10 cm a krasne zaklapnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Mam uplne stejny problem, vsiml jsem si toho uz pri koupi v salonu a tam mne rekli, ze po case se to zlepsi, ze je auto nove a ze se vse musi ochodit.

Pul roku to zaviram a porad s tim kufrem musim bouchat.

Minuly tyden jsem s na to sel jemne a kufr se nedovrel, tak jsem to jemne zopakoval a zase se kufr nedovrel.

Nesel uz otevrit ani docvaknout, musel jsem s tim do servisu a tam mne rekli, ze se v mechanismu zamku zohla nejaka packa a museli ji rovnat, pry se to u fabii bezne stava. Na garancku jedu do jineho znackoveho servisu, tak zamek necham seridit.

Ja som na tom podobne, fabka kombi ma asi 2 tyzdne a kufor sa stale zle zatvara - treba ho zatvarat ze nanho tlacim rukou a jemne pribuchnem, skusal som to aj jemnejsie a zvral sa do tej medzipolohy a zrazu ani otvorit ani zavret....len to po stlaceni (central) zvrcalo a nic .... tak som sa objednal do servisu, ale po 1 dni mi tam pri jazde nieco puklo a zrazu siel otvorit....ale zatvara sa furt tazko, takze to asi budem musiet riesit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím se tu nikdo nezmínil o plastových vodících profilech,který najdete po otevření kufru na boku v cca pulce dveří...taky se musí doladit spolu se zámkem a dorazovýma špuntama....

U přední kapoty jsem zastáncem stylu zavírání šetrnějšího k zámku a hlavně masce.. a to tak že kapotu rukou spustím až na zámek a pak ruce na kapotu a lehkým zhoupnutím docvaknu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Musis si nastavit bolcen-oko zadnej kapoty . Je to pod plastom na prahu kufra. Demontuj plast mas tam 2 skrutky povol ich a to oko posun von smerom k tebe . P.S. Posuvaj to po milimetroch a skusaj zatvarat Zadnu kapotu. Ak to posunies naraz o centimetre tak sa ti bude dobre zatvarat ale aj zatekat a budes pocut pri jazde fucanie vetra. :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam stejny problem ale mne sa tam neda nic posuvat (vid foto). kol1 mam kratku f. a tiez musim do toho mlatit :closedeyes:

Na sedanoch to ide?

Povol ty 2 šrouby a pak s tím zámkem jde hýbat na všechny strany.Je dobré si označit ze všech stran jak máš zámek nyní a podle toho seřizovat.Pokud ti dveře zavírají ztuha na 2 polohu,tak zámek trochu povytáhni směrem ven(cca1mm).Dotáhni a vyzkoušej.Případně opakuj až to pujde volnějš ale musí dveře po otevření stále trochu odskočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik. Uz teda verim. :))).

Ked budem u nasich (mam tam sadu tych bitov) tak to urcite skusim.Robi mi to od novoti uz par rokov a vzdy zalezi podla toho ci je teplo a ci zima.

Skusal som predtym vysrobovat aj dorazy.Trosku pomohlo ale to nebolo riesenie.Nakonec som sa zmieril s tym,ze mam asi vadny kus piatych dveri....

Takze uz sa tesim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak jsem si s tím teď hrál a povím vám,že doladit pouze aby 5 dveře lehce docvakly do zámku je maličkost , pokud vám dveře pěkně sedí dole u nárazníku i u světel. Stačí opravdu pouze povolit ty 2 šrouby (číslo 3 na obr.) u oka zámku a povysunout směrem nahoru o 3mm. Pak stačí pustit 5dvěře z 10cm a je to.

Já to ale měl horší : dveře byly na jedné straně výš a byly k jednomu světlu blíže.

Takže jsem hýbal se vším. Oko zámku i do stran, spodní špunty i šíkmé plastové vymezovače na stranách a došlo i na šrouby v horních pantech.

Poté ještě malinko hýbnout lampama aby neseděli na nárazníku.

Dělal jsem to poprvé,tak proto mi to trvalo asi 3 hodiny. Hrůza a děs. Ale je to dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...