Přejít na obsah

Relé pro denní svícení


fabiahtp

Doporučené příspěvky

Mám denní orig. svícení více jak dva roky, jsem spokojený. Cena s montáží byla okolo 1500 na JAROVĚ v Praze. Při denním svícení např. nejsou aktivní ostřikovače světel, palubka taky nesvítí, kromě kontrolky osvětlení. atd. Činnost deního svícení se vypne tím, že vyndá pojistka. Je to výborná věc a nechápu, že nad tím někdo polemizuje, zda si to pořídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přikládám kopii faktury...

Hm, tak tady mi neco nesedi. Prace za montaz denniho sviceni je neco kolem tech 500 kc, to jest, ze si zauctovali praci. Ale samotne rele original Skoda stoji neco kolem 850 kc.

Takze budto v tom servise pouzili uplne neco jineho za levnejsi penize, nebo jen zapomneli neco zauctovat. Mne v servise rekli do 1400,- vc DPH. coz odpovida

850,- kc rele vc dph

2 hodiny prace po 230,- bez DPH = 548,- s DPH

celkem 1398 kc,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:p

tu půlhodinu si bude hrát s natažením drátu k osvětlení zadní značky, a co zbytek ?

houby, ak vies ako odstrojit plasty mas to za par minut hotove. inak ja som ku znacke dotiahol kabel ale nezapojil som ju. aj som chcel ale potom som si povedal ze to je zbytocne. ked je naozaj tma aj tak ma to donuti zapnut svetla aby som videl na budiky. a chybajuce osvetlenie znacky nie je ziadna zivot ohrozujuca zalezitost :) ak by policajti mali podvecer pripomienky urobim zo seba debila a "opravim" to otocenim spinaca svetiel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to xman:

Až budu potřebovat bleskové odstrojení, můžu se na tebe obrátit? :)

Jinak, pokud se jedná o atypické zapojení, na služebáku to mám jinak, a to tak, že mě přístroje, budíky a SPZ svítí furt bez ohledu na polohu vypínače. Příjemný, ráno za tmy skočím do auťáku a jedu a neunavuju se nějakým zapínáním a na budíky vidím. Ostatní funkce, jako nemožnost dálkových světel je zachována, to mě ale ve městě nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to xman:

k demontáži - dobrý, určitě tvé nabídky využiju co nejdřív, moc jsem se nasmál ::' ::'

k svítící palubovce. Nevím, jak se to povedlo, ale je to příjemný. Je to služebák a tedy na jeho servisu si nedělám mozoly. Dělal to tedy (je to už pěkně dlouho) autorizovaný servis Škoda s tím, že to byla jejich první montáž a nějak to nezvládli. :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Strojvůdce
...Dělal to tedy (je to už pěkně dlouho) autorizovaný servis Škoda s tím, že to byla jejich první montáž a nějak to nezvládli. :doh

Tak to je asi poprvý, co servis něco zkurvil a řidič je jim za to vděčný. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby mnel někdo zajem tak vám to namontuju ori. relě + práce 900kč

laguna: vedel by si to urobit aj tak aby svietila aj palubovka a fungovali dialkove svetla? pripadne aspon ta palubovka...

drobecek: neboj, pridu s tym hned ako to bude horuce

ipetr: to vyzera mozno na nejaky vadny kontakt v elektroinstalacii, skus skontrolovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen trochu nechápu proč už Škodovka nemontuje u právě prodávaných vozů rovnou ve fabrice a musíte si to nechat dodělat jako doplněk. Vždyť to je za 3 měs. povinné <_<

Protože šetří každou korunu, což se tady už probíralo a tohle by byl proti třeba šroubováku, který nedávají "ranec" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtelo by to uz novou konstrukci, aby se rozinalo uplne vsechno se spozdenim, vzdyt to co prodavaj s vytahovanim pojistky uz nebude mit zadny vyznam

No už se asi nedočkáme, asi až u nové fábie stejně jak u OII

Spis pocitam ze to zacne nekdo vyrabet ne jako leto/zima, ale jen jako automaticke rozinani svetel.

Dokonce myslim ze tady uz taky na tom nekdo pracuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem o relé hodně uvažoval, ale s postupem času jsem si to rozmyslel, přeci jenom nechci, aby mi po každém nastartování a pojíždění v ulici, na dvoře, ve firmě rozsvěcovaly světla, další taková místa jsou myčka, pneuservis apod, a deaktivace vyndáním pojistky je dost pracná, spíš to budu řešit jemným akustickým upozorněním, že po nastartování v daném čase (2-3 min) nesvítím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Relé pro denní svícení

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...