Přejít na obsah

Zadní stěrač - problémy


camron

Doporučené příspěvky

tapecirunk na boku ho chytneš a silou odtrhneš.neboj se.taky jsem nevěděl.ted jsem řešil taky ten odstřikovač v stěrači.odškouboval jsem par torxu a sundal ten plech. zjistil jsem byla uhnila trubička.trubičku jsem skratil a nasadil tam hadičku a už to maka. :palec2:

Editováno: , autor: pajka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tapecirunk na boku ho chytneš a silou odtrhneš.neboj se.taky jsem nevěděl.ted jsem řešil taky ten odstřikovač v stěrači.odškouboval jsem par torxu a sundal ten plech. zjistil jsem byla uhnila trubička.trubičku jsem skratil a nasadil tam hadičku a už to maka. :palec2:

dakujem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim, mám problémy se zadním stěračem na OI combi. Stěrač stírá s přerušovaným během a ostřikovač ostřikuje dost slabě. Po oddělání tapecu jsem přišel na to, že část ostřikovací náplně stříká dovnitř okolo plastového vyustění pro hadičku. Po rozmontování mechanické části stěrače a vytažení kovové trubičky která vede skrz převody k trysce jsem přišel na to že konec trubičky je na konci odrbaný a zubatý tudíž to vypadá že trubička je prasklá nebo ukroucená. Trubička je navíc ohlá. Po vyndání trubičky začal stěrač chodit normálně takže problém bude v prasklé trubičce která nejakým způsobem dře uvnitř stěrače.

a proto dotaz č.1: má někdo přehled o tom jak je napojená trubička která vede skrz motorek na trysku na stěrači? je to jeden celek nebo je to pouze spojené? (hledal jsem v montážní příručce ale je tam jiný zpusob uchycení trysky)

dotaz č.2: má se tryska ostřikovače otáčet spolu se stěračem nebo má ostřikovat pouze jedno místo?

dotaz č.3: má někdo zkušenosti s podobnou opravou ostřikovače?

dotaz č.4: nevíte zda se dá sehnat náhradní trubička?

předem díky...

podobné téma jsem hledal ale nenašel. za přehlédnutí se omlouvám....

post-33091-1242711894_thumb.jpg

Editováno: , autor: kasumi2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...15073&st=50 mám to samé a tech60 má super návod v pdf-jenže mě nejde ani sundat starej stěrač,tak uvidím co a jak dál-snad nepraskne sklo,je to zarezlý jak s...ě

postup je sice na fabii,ale je to stejné

Paráda...přesně to co jsem hledal...díky moc

a na ten zarezlej stěrač bych zkusil stahovák. sundával jsem přední stěrače a bez stahováku jsem se nechytal....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se pustil do opravy. ukroucenou trubičku jsem nenastavoval ale rovnou jsem ji z toho plastu opatrně odvrtal a pak tam vlepil novou měděnou o průměru 3,5mm a vnitřním otvorem průměru 2,5mm. na konci jsem zvětšil otvor na průměr 2,8mm aby šla nasunout plastová tryska. pak jsem to pořádně promazal, složil a teď to chodí jedna báseň....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Půjdu do varianty:

Raménko z Tourana : 1T0 955 707C

Krytka z O2 : 1Z9 955 435

Jen stírátko neměl "jELDA" 6Q6 955 425A ale nabídnul mi tuto variantu: lze ji použít ?

tímto : http://www.cc-autodily.cz/lista-stiraci-aero-3_3.html 151,-

EDIT:

prosím nevíte někdo co jestli lze použít to stírátko ???

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem musel hledat další spojku,do kufru neteklo,ale přimo do dveří,sundání tapecírunku,problém nebyl,spojení hadičky,otázka minuty,ale nasazení tapecu zpět ... to je kumšt,drží tak ze 2/3 není nějakej fígl na zpětné nasazení ? Ostavia Tour 2010 liftback 1,9 tdi. Jsem dost zklamanej,přijde m to jako taková "dětská nemoc :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdravim nabidne nekdo motorek zadniho sterace na OI r.v.99..vsechno mi funguje jak ma,ale kdyz dam ostrikovani tak me to tam proteka..pod tapec..prisel jse na to nahodou..kdyz jsem to rozdelal,tak je tam taka oska na kterou se pripoji hadicka od nadobky s vodou a ta oska vede takovou medenou ci mosaznou trubickou do trysky aby to ostriklo sklo ,tak ta trubicka je nejaka zlomena a pak mi to strika tam jak se spojuje hadicka na tu nasadku,snad to pochopite co mam namysli..

jinak v hledat jsem nic o sterace nenasel,

jak je zluta barva tama to tece ven..i kdyz ostrikovac funguje..:(

obr696713_ececwececececececec.jpg

Editováno: , autor: Wojnar
Jsem poopravil/doplnil název.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to máš na kombíku, tak na skodaoctavia.cz je někde návod, kde to dávaj do třetího brzdového světla jak to má face.

Takže nový motorek není třeba.

V tom návodu dávali trysku do předface světla. Čili celková investice minimální.

Ikdybys na to koupil origo face třetí brzdové světlo s tryskou, pak to bude i tak určitě levnější než nový motorek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vas tenhle navod mi asi nepomuze nebo jsem s toho uz vul:)

pac mi nejde do hlavicky kdy me to tece pri ostrikovani ktere funguje ale tece mi tam jak je to zaskrtnuty zlutou barvou jsou tam takovy org vylisky do toho pvc dilu.a pres ne mi to tece pryc a to i kdyz mi to ostrikuje oknu...

zeptam se jinak...kdyz vezmu tu hadicku dle navodu viz odkaz,tak budu mit sice nove treti brzdove svetlo natahlou hadicku z nadobky motoru na ostrikovace,ale co me to bude pohanet do toho svetla.jsem s toho vul

proste kdyz napojim hadicku na novou trysku na tretim svetle a motorek u sterace,tak stejne me to bude protekat tema vylysama....:(

Editováno: , autor: maxpietro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...