Přejít na obsah

Superb II alu kola.


David C3

Doporučené příspěvky

Jj kraje už se asi nesjíždí:-)

Měření tlaku se provádí za studena, výrobci si myslím počítají s navýšením tlaku za tepla.

Asi to snížim na 2.7. Faktem je že jsem to naposled měřil někdy v dubnu při prezouvání:-(

Jen takový postřeh, někde jsem viděl že se doporučuje přifouknout právě o těch 0.2 atm, ale je to už asi dávno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xtrack: Obecně asi platí, že by se mělo dodržovat, co píše výrobce. A výrobce zcela jistě počítá se zvýšením tlaku během provozu. Na druhou stranu praktické rady říkají, že jde o styl jízdy a trasy, jaké člověk jezdí. Např. - pokud vím - při dálničním provozu je lepší foukat vyšší hodnoty (blízko těm maximálním uvedených od výrobce), protože se - opět, jen jsem četl - auto lépe chová.

 

Říkám, já osobně foukám cca o 0,1-0,2 nad minimálním doporučením výrobce, protože jednak jezdím obvykle delší trasy a jednak mi s doporučenými hodnotami přijde auto vepředu hodně měkké.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Panove, znate nekdo sirku rafku a pneu na Superba II ? Jake mozne kombinace se davaly? Jde mi i o kola, jak byly siroke a jake mely ET. Vybiram 19" kola a potrebuju si vypocitat, zdali zvolene varianty s ruznym ET budou pasovat a nebudou drit a nebo lezt ven z podbehu :) Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V závislosti na motorizaci/výbavě - tyto (tohle mám v TP, může se lišit u jiných výbav):

 

7J x 16 ET45, 205/55 R16 94V

6J x 16 ET50, 205/55 R16 94H zimní

6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H zimní

7J x 17 ET49; 225/45 R17 94W

7,5J x 17 ET49; 225/45 R17 94W

7,5J x 18 ET46; 225/40 R18 92Y

 

Jestli jsou to všechny, nevím. Vím ale, že třeba 3.6 V6 nemůže mít 16" kola, jen 17" a 18". Snad pomůže.

 

EDIT: Jinak ale, jako obvykle, fobiku, stačí číst, třeba jen tohle vlákno, kam píšeš: http://forum.skodahome.cz/topic/68036-superb-ii-alu-kola/page-8#entry2148687 Když se budeš ptát na věci, které už padly, akorát Ti nikdo nebude chtít odpovídat a může se stát, že na to budou reagovat rozpačitě také moderátoři.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 wizaard : Super, pro predstavu staci. Děkuji . Jaky jezdis rozmer kol + pneu? Slo by se podivat kolik mista mas okolo tehlice?Popriklade co je ke kolu nejblize?Mam vybrany kola, ale nevim, jestli budou pasovat, jelikoz maji 9" a ET 45...

Editováno: , autor: fobik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Na STK TI nikdo nebude kontrolovat ET kol ani sirku rafku. Jedine co kontroluji je velikost kol a aby nelezly z blatniků. S ET 51 ti urcite nepolezou, prave budou hodne utopeny. Urcite se tam vlezou, ted jde jen o to, aby diky tomu vysokemu ET kola neskrtaly o tehlici treba, ale domnivam se, ze 4x4 superb neni diametralne rozdilny oproti klasickemu FWD Superbovi.

Editováno: , autor: fobik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Albion tyto kola má, ale má tam předek i zadek 15mm podložky, jestli to zoušel i bez nich nevím. Ale podložky kupoval právě proto aby to dobře vypadalo, a je to akorát ani nelezou ven.

Ještě je možnost sehnat tyto kola z S3, jmenují se Pegasus antracide a jsou uplně stejné, liší se akorát etečkem a to je právě 44 což by bylo ideál a nemusel by jsi řešit podložky, delší šrouby atd. Ty co popisuješ jsou z O3 L&K, proto to větší ET.

Editováno: , autor: Tarantulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...