Přejít na obsah

Superb II alu kola.


David C3

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, Fabaman napsal:

 

To ET chápu, že je zanedbatelné, ale co ta menší šířka toho disku?

 

Jak psal někdo výše, tak změnou šířky disku se mění i význam zálisu disku. Ten se měří od středu disku, takže při stejné hodnotě zálisu a šířce zmenšené o půl palce bude celé kolo na každou stranu "zapuštěné" více, že?

 

Nemá tu někdo prosím reálnou zkušenost s tou menší šířkou 7J místo 7.5J?

Dával jsem to naopak. Původně jsem měl 17 x 7J a teď mám 17 x 7,5J. Jde o to, že pneumatika, která je pro obě šířky stejná je na užším disku 7J víc jako balon a subjektivně i komfortnější (zejména při přejezdu nerovností), kdežto na širším disku je pneumatika plošší a z profilu nižší (pohledově). Trošku ztrácí na komfortu, ale není to nic zásadního.

Na užším disku je pneumatika vnitřkem víc stažená dovnitř a vytváří trochu balon na bocích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarvím,

na eshopu ted ma skodovka slevene Flashe v rozmeru  6,0 x 17. ET45 na pneu 205/50 R17. Mate nekdo s timto diskem zkusenost? Dosud mam na aute na leto 16", cekam az sjedu vzorek a necham je na zimu, pak bych rad sel do 17", protoze si myslim, ze na 18" to bude uz dost tvrdy. 

Díky H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj,

 

přesedluji na Superba a potřebuji akutně najít kola na který nasadím zimáky.

Co říkáte na tyto: http://www.aluapneu.cz/i1933-18-5x112-originalni-alu-kola-skoda-scudo/


Jsou sice na yetiho, ale rozměrově a designově by docela pasovaly, co říkáte?

Případně tady ta klasika: https://auto.bazos.cz/inzerat/82580058/17-Original-SKODA-LAUREL-5x112-s-pneu-6-7mm.php


PS: kdyby se někomu válely zimní kola na půjčení, pište :D strašně nerad něco dělám hrrr hrr, ale Supa mám na letňákách :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdarec,tak jsem si dneska udělal radost a dovezl si Pegasusy antracit z trojkového supa,jen dotaz: máte někdo na dvojce supu gumy v rozměru 235/45/18? Pocitam ze se asi nevejdou a budu je muset sezout a dát tam 225/40.... 

třeba máte někdo s tímto rozměrem zkušenost... díky

123271FD-8B6A-4082-BAB7-EB742E9B2844.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 8. 3. 2018 na 19:07, mariro napsal:

Ahoj, sháním kola Alu kola Sirius, 7,5x18, 5x112, Škoda Superb II Laurin a Klement, nevíte kde by se dali koupit ?

Ahoj  nemáš strach,  že to na tom bude tvrdé?

Taky teď řeším nový disky a pořád nejsem rozhodnutej, jestli jít do 17" nebo 18".  Teď mám léto 16" alu a zima 16" plech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se tu pořád řeší jestli je 18" tvrdý ? je to schválený továrnou a tim pádem je na to veškerej ancábl na autě k tomu přispůsobenej . Navíc tvrdý to OPRAVDU neni 

Neřeknu v dobách tuning začátků , kdy se dávalo 17" na Favorita :D , ale dnes !! ?? veškerý technologie poskočili ;)

co potom třeba AUTA na 20" a víc ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzaKo,

jestli kola - navíc letní, tak radši 18", vypadají nejlíp, tvrdý to přehnaně není a líp tě podrží v zatáčkách.

 

Ty 16" provozuji v zimě na kombíku a ty kola jsou prostě na takovýhle auto srandovně malý,

navíc je to auto chováním jak gumovej člun. Jako letní jsem je měl jednu sezónu a musel jsem si koupit letní 18", to se nedalo :-D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...