Přejít na obsah

Superb II alu kola.


David C3

Doporučené příspěvky

Prassat.

Asi si sa iba zle vyjadril, lebo či máš 18,alebo 16 elektróny, tak vždy priemer kolesa je rovnaký. 

To čo nedá priemer elektrónu, tak doplní guma. 

 

Je to preto, lebo ak by bol iný priemer, tak by tachometer ukazoval zle rýchlosť a aj inak by rátal km. 

Preto ak tu niekto strká 19ky alebo 20ky na Supa, ktoré nie sú na Supa, tak by mal potom rátať s menším profilom ako 40.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si řikal, jestli tam na 18” disk  nedat místo 225/40 o kousek “vyšší” 225/45, což by ve finále znamenalo poměr gumy jako u 17” (výšku pneumatiky cca 10 cm). Problém ale je, že při tomto rozměru se celkový průměr kola zvedne o cca 2,5 cm oproti schváleným kombinacím disk+pneu. Kolo by se do podběhu vešlo, mezera mezi horní částí pneu a lemem blaníku by se zmenšila o polovinu nárůstu průměru, tedy o 1,25 cm. Jenže do TP to člověk nedostane. Auto by pak taky bylo i o stejný rozměr vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam rozměr co tam patří ;) , v součastnosti PRVNÍ co ti kontroluje a fotí pojištovák jako do katalogu , jsou kola a pneu a to , i když ti "důchodce" na parkovišti udělá důlek do dveří dveřma s hláškou VŽDYT JE TO JEN DŮLEK  :lol:
vymejšlej všecko možný i nemožný , aby se nevyplatila ANI KORUNA 

NA PLACENÍ JSME TU JEN MY PRO NĚ , OPAČNĚ JE TO JEN SCIFI   
:ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, HANZTD napsal:

Dej tam rozměr co tam patří ;) , v součastnosti PRVNÍ co ti kontroluje a fotí pojištovák jako do katalogu , jsou kola a pneu a to , i když ti "důchodce" na parkovišti udělá důlek do dveří dveřma s hláškou VŽDYT JE TO JEN DŮLEK  :lol:
vymejšlej všecko možný i nemožný , aby se nevyplatila ANI KORUNA 

NA PLACENÍ JSME TU JEN MY PRO NĚ , OPAČNĚ JE TO JEN SCIFI   
:ph34r:

No můžu jen potvrdit, vloni to do mě napasovala v koloně jedna mamina, jen praskl zadni nárazník a pojišťovak první co fotil byl motor na druhé straně :-)

jinak dám tam rozměr, co mám v TP, takže v případě 18” to bude 225/40, u 17” pak 225/45. Teď jen něco sehnat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 3. 2018 na 21:02, r_e_n_e napsal:

mne sa pacia viac Luxony

Mně se právě líbí oboje, Luxony asi půjdou líp sehnat, ty Siriusy vypadají zdánlivě větší, i kdyz

 je to stejný rozměr, aspoň se mi to tak zdá. Volil bych celostříbrné varianty.

 

EDIT: tak jsem se poptal na ceny origo disků v ŠA  servisu a jsou zhruba následujíci: Laurel 4241,Luxon 4327, Sirius 4785. Při slevě 20% pak celá sada vyjde  na 13571Kč/13846Kč/15312Kč. Plus je nutné přičíst cenu pneu, počitám do 7-8 tisic. Disky však budou nové, nepošrábané. Co koukám do inzerátů, tak pokud je to výjímečně něco slušného a neobouchaného, tak je to hned pryč, málokdy slušný vzorek, jen na dojetí sezóny, kdy se dá sada sehnat od 13-1600 dle provozního poškození disku a za předpokladu, že pneu by se když ne letos, tak za rok měnili tak jako tak, a to při riziku ježděni s hraničním vzorkem.  Dokoupením další sady pneu se pak dostáváme skoro na cenu nového kompletu s využitim slevové knížky (20% sleva na kola a snad i na práci, disk od ŠA a pneu moje).

 

Pořád se mi víc líbí ty Siriuse.

 

AF140760-F176-44BB-B2F9-B3A51AB6799C.jpeg

4DEF02B1-387E-42EF-A3E2-B1BF94F47BE9.jpeg

5726B267-9ECD-495A-8B14-FD412F146AB4.jpeg

7C91D20F-8333-4012-9AD6-AE92841B1291.jpeg

47C5A63C-F572-4962-BE04-976FC5457983.jpeg

C38555A0-117D-46C9-9743-6829FB46D457.jpeg

8E75C8C0-2049-4A37-BB13-236469EA9B61.jpeg

Editováno: , autor: HonzaKo
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu:

Nahazuju na S2 18" 225/40 Zenith z O2 RS který mají ET 51 místo ET 46, který je v techničáku. Krom toho že budou trochu utopený to asi ničemu nevadí, ale uvažuju nad podložkama aby to trochu vypadalo.

Když dám 5mm podložku, musím dát i jiné šrouby nebo "se to snese"?

Nevadí, že tyto podložky nemají tu středovou hranu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

On 16. 3. 2018 at 10:51 PM, HonzaKo said:

Mně se právě líbí oboje, Luxony asi půjdou líp sehnat, ty Siriusy vypadají zdánlivě větší, i kdyz

 je to stejný rozměr, aspoň se mi to tak zdá. Volil bych celostříbrné varianty.

 

EDIT: tak jsem se poptal na ceny origo disků v ŠA  servisu a jsou zhruba následujíci: Laurel 4241,Luxon 4327, Sirius 4785. Při slevě 20% pak celá sada vyjde  na 13571Kč/13846Kč/15312Kč. Plus je nutné přičíst cenu pneu, počitám do 7-8 tisic. Disky však budou nové, nepošrábané. Co koukám do inzerátů, tak pokud je to výjímečně něco slušného a neobouchaného, tak je to hned pryč, málokdy slušný vzorek, jen na dojetí sezóny, kdy se dá sada sehnat od 13-1600 dle provozního poškození disku a za předpokladu, že pneu by se když ne letos, tak za rok měnili tak jako tak, a to při riziku ježděni s hraničním vzorkem.  Dokoupením další sady pneu se pak dostáváme skoro na cenu nového kompletu s využitim slevové knížky (20% sleva na kola a snad i na práci, disk od ŠA a pneu moje).

 

Pořád se mi víc líbí ty Siriuse.

 

 

u vas ide na tu sekovu knizku kupit aj kolesa? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spilmer : 
5mm podložka to ti bude ještě osazení koukat na naboji taky "POUZE" 5mm takže už je to defakto jen k usnadnění usazení při nasazování kola , za jízdy už se to FUNKČNĚ zrovna neopře .. proto se děla osazení 10mm .. 
pod ZENIT s ET 51 se vejde 20mm podložka , s origo rozměrem pneu lícuješ s lemem na zadku , s 15mm na předku 
15mm je první rozměr s osazenim středu kroužkem , případně 10mm to nemá nebo zakázkově , pokud si nekoupíš podložky z "NDR" za nesmysl 

co se šroubů týká , ano i po nasazení 5mm podložky musíš použít o 5mm delší šrouby , to by ti mělo být jasný i bez otázky ;)  (nebo teda jinak na KASKADÉRA a hodně štěstí :ph34r:)
ted maš nejspíš dýlku závitu 28mm takže + 5mm podložky = v poho 35mm závit (14 x 1,5 x 35 koule) 
:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Jordibravo napsal:

 

 

u vas ide na tu sekovu knizku kupit aj kolesa? :)

Jj, byl jsem se projistotu ptat rovnou ve dvou servisech :-) vymění kola, takže to berou jako náhradní díl, i vlastní gumy si můžeš vzít, aspoň pán říkal, s čímž počítám, cenu odhadl kolem 1000 za práci, do hoďky maj mít hotovo. Teďjen doufám, že nějak zásadně nezvýší cenu. To by mě nasrali. Jinak už tu někdo psal, že jde na tu slevovou kniˇžku taky pro nový disky se svýma gumama.

Nechám u toho možná udělat rovnou přední brzdy, za jeden kotouč snad účtují 2500, což mi tedy příjde dost. Asi jde o prvovýrobu, ještě uvidím, až se budu objednávat, myslím že ATE by mi stačily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, 4.4. Jsem objednán na servisku při 210 000, budu dělat přední kotouče desky (sleva na sekovku), následně technická (při servisce se platí jen emise) a pak beru nové disky (Trinity) přivezu své gumy (20% sleva ze sekovky). Mám to zapsané tak i v servise v tom jejich systému. Vlastní olej není problém, jen musí být originál zavřen. Takže to jde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, sumar napsal:

Ano, 4.4. Jsem objednán na servisku při 210 000, budu dělat přední kotouče desky (sleva na sekovku), následně technická (při servisce se platí jen emise) a pak beru nové disky (Trinity) přivezu své gumy (20% sleva ze sekovky). Mám to zapsané tak i v servise v tom jejich systému. Vlastní olej není problém, jen musí být originál zavřen. Takže to jde :-)

Kam jezdíš do servisu? Já musím počkat do května, registraci mám asi v půlce května 2014, takže předpokládám, že technická platí  do tohoto data. Nebo je to do konce měsíce? Ať tam nelezu zbytecně brzo :-) na kolik ti vyčíslili ty kotouče a desky? Slevu mi dají  až po dovršení čtyř let. Tak asi musím dřív na tu technickou a emise.

 

Editováno: , autor: HonzaKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, HANZTD napsal:

spilmer : 
5mm podložka to ti bude ještě osazení koukat na naboji taky "POUZE" 5mm takže už je to defakto jen k usnadnění usazení při nasazování kola , za jízdy už se to FUNKČNĚ zrovna neopře .. proto se děla osazení 10mm .. 
pod ZENIT s ET 51 se vejde 20mm podložka , s origo rozměrem pneu lícuješ s lemem na zadku , s 15mm na předku 
15mm je první rozměr s osazenim středu kroužkem , případně 10mm to nemá nebo zakázkově , pokud si nekoupíš podložky z "NDR" za nesmysl 

co se šroubů týká , ano i po nasazení 5mm podložky musíš použít o 5mm delší šrouby , to by ti mělo být jasný i bez otázky ;)  (nebo teda jinak na KASKADÉRA a hodně štěstí :ph34r:)
ted maš nejspíš dýlku závitu 28mm takže + 5mm podložky = v poho 35mm závit (14 x 1,5 x 35 koule) 
:rolleyes:

 

Šrouby jsou mi teda jasný, myslel jsem si to, ale radši se zeptám... Co kdyby byl ten závit dost dlouhý...

 

15 mm podložky bych spíš dávat nechtěl. Chci se dostat na original ET což pro mě znamená těch 5mm, ale otázka je, jestli je takový problém , že to bude sedět jen na 5mm? Vycentrovat by se to snad mělo... Mám dokonce možnost si nechat vyrobit na míru co budu potřebovat, ale nemám výkres. Díval jsem se, že HR podložky mají kroužek od 10mm což by mohlo být zajímavý kompromis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak sem dnes převzal supa po servisce a technické. Hlásím, že sleva na disky opravdu šla. Takže Trinity na eshopu 5130 - objednat přes servisního poradce(dát mu číslo disku co je na eshopu) přímo do zakázky a ze sekovky 20%sleva :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to čeká zhruba za měsic :-) ty kola jsi objednával předpokládám když jsi domlouval termín, píšeš, že jsi to řešil se servisním poradcem, já myslel, že si to tam objednáš ve skladě. Když jsem minule měnil svazek do dveří, tak jsem jen domluvil termín na recepci a pak šel díl objednat do skladu, s technikem jsem nic neřešil. Taky si říkám, jestli tu šekovku řešit hned u objednávky nebo až pak při platbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řeším vždy jen se servisním poradcem, dokonce většinou umí využít a dát do kupy kombinace, že ušetřís. A je dobré si to nechat zapsat do zakázkového listu. Je to pak jasne dané, nemusíš pak řešit, že si něco nehlasil. Přikládám fotku co jsem podepsal pri předani auta do servisu. be8f86fe745fd82d1f13a849bc825b90.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to  jo, ale nemusel jsi to hlásit nějak předem? Přece nemají od všech těch disků sadu skladem :-) pochopim ty brzdy, ale disky asi ne. To nahlásím jak půjdu pro termín. 

Hoď sem nějaký foto :-)

 

Editováno: , autor: HonzaKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednání kol proběhlo až ten den co sem dal auto do servisu, to samé brzdy atd. Když to tam dáš rozumně(myšleno dopoledne) tak druhý den mají díly. Já mám dohodu, že tam auto hodím vždy den předem, jelikož v 7 ráno stát před servisem nemůžu (makám od 6). Tentokrát jsem věděl, že auto bude v servise déle, když se tepovali sedačky. Takže sem ho přivezl v úterý před 6 večer (zaviracka) všechno jsme sepsali a v pátek dopoledne bylo vše hotové. Taková byla dohoda - nespechal jsem na to, potřeboval jsem pořádně vytepovat sedačky. Fotku mám zatím jen jednu, ještě musím prelestit koncovku výfuku a chrom všude na autě :-)81d6dc55c7fa1d4553222e93b5cd3ccb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, to já to tam dávám ráno kolem 9 a vždy maj hotovo kolem druhé, třetí. Většinou teda jen pravidelný servis s olejem. Teď to budou jen ty kola a případně ty brzdy. S těma možná počkám do podzimu na roční prohlídku, jestli to ještě vydrží.

Pořád jinak nevím co za ty disky vybrat. 

Kola máš hezký, co chceš leštit? Blejská se to jak psi kulky :-)

Editováno: , autor: HonzaKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leštit musím chrom, už je to všude takové bílé. Po prelesteni je to jak zrcadlo. No teď když porovnám 17" a 18", tak je v tom fakt minimální rozdíl. Je škoda, že moc disků na výběr není. Já bych šel už jedine do 18" a jediné co mi dlouho vrtalo hlavou, jestli siriusi (ještě jsou dva druhy) a nebo ty antracitové Trinity. Nakonec sem bral Trinity, moc superbu je nemá, siriusi má kazdej L&K. Každopádně máš ještě měsíč na to se rozhodnout do čeho půjdeš.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se vždy k něčemu přiklonim, pak to vidim v reálu a moc se mi to nelíbí :-) fakt je, že na výběr moc není. Píšeš, že siriusy jsou dvoje, myslíš ty jednobarevné celostříbrné (nebo co to je za barvu) a pak ty dvoubarevné, předek světlejší a vnitřek antracit? Myslím ty pro superb 2. Na bílým autě by možná byly hezčí ty jednobarevný stříbrný.

Editováno: , autor: HonzaKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...