Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

koroze na fabii je a bude, mám 2002 combi a zadní dveře už se dělají pod oknem puchýřky, dřív sem někdo dával fotky pěkně chycený fábky, hlavně bude problém se zadními dveřmi, a viděl jsem jednu měla rezavý blatník dole jak bývá zástěrka u předního kola, jinak myslím že karoserie jako taková bude chráněna dobře ale zadní dveře budou hnít jak na feldě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se bavil s mechanikem ve značkovém servise tak říkal že se ještě s žádnou chycenou nesetkali. Jo a prý ani nemá smysl se o karoserii starat, protože je prý tak odolná, že žádnou údržbu nepotřebuje. Prý ani nemá cenu třeba natírat spodek nebo stříkat dutiny, protože na spodku je tak silná a tak kvalitní vrstva ochrany, že se prý stěží dá proříznout nožem.

Tak nevím kolik na tom bude pravdy, když to říkal mechanik ze značkového servisu. Je mi jasné že to dost přehnal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se bavil s mechanikem ve značkovém servise tak říkal že se ještě s žádnou chycenou nesetkali. Jo a prý ani nemá smysl se o karoserii starat, protože je prý tak odolná, že žádnou údržbu nepotřebuje. Prý ani nemá cenu třeba natírat spodek nebo stříkat dutiny, protože na spodku je tak silná a tak kvalitní vrstva ochrany, že se prý stěží dá proříznout nožem.

Tak nevím kolik na tom bude pravdy, když to říkal mechanik ze značkového servisu. Je mi jasné že to dost přehnal  :D

S tím teda nesouhlasím, soused má 2001 combi firemní a dělají se mu na zadních dveřích puchýřky pod oknem taky, jinak každá karoserie potřebuje údržbu, jinak na starým foru bylo několik fotek, asi by se ten mechoš divil :smich: jinak já ty zadní dveře budu muset letos opravit, páč už ty půchýřky pod zadním oknem praskly a vytéká už z toho rez, mám bílou barvu, tak je to pěkně vidět, jde o puchýřky, a je to tak 3cm dlouhý a 6mm na výšku ,hned pod tou těsnící gumou zadního okna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už jsem to zkoušel fotit, ale ono to není nějak na fotce vidět, nejlíp je když to stojí bokem k slunci tak je to pěkně vidět, jinak na těch dveřích mám ještě pod spz vykvetlou kytičku která ještě neprolezla průměr tak 2cm, jinak o kastli se starám až moc, pořád to meju ,mám rád čistý auto, soused na to sere, má firemní celou zimu bez myčky a beztak máme oba puchýře, jinam tenkrát jsem koukal na parkovišti u Globusu na jedno combi a měl tam puchýřek taky, ale pod oknem to rezne zevnitř je tam určitě nějaký slícování který se rezí a nedost. pozinkem rozlejzá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,mam fabii MR 2001 a take mi na zadnich dveri vylezla koroze...je to primo pod zadnim oknem uprostred pod steracem,zatim jen malinka bublinka,ale uz praskla .... byl jsem s tim v servisu a tam mi rekli,ze se to musi nafotit a poslat do skodovky na schvaleni ... myslim tim abych uplatnil zaruku na proreziveni,ale mam informace,ze se dost krouti a hodi to jen na vadu laku na kterou je pouze 3 roky...a to bych pak mel smulu,ted mi reknete jaky je rozdil v proreziveni a vade laku...tady je jasne videt rez,tak si mysli,ze to musi uznat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm přesně..jako prostě když to bude jen povrchové i když bude jasné,že je to rez když to z toho teče tak--vada laku jen tři roky...jo a jinak na Fabii je zaruka na prorezivění taky 6 let tuším...říkál mi to přijmací technik...takže až tam bude díra tak to lze asi uplatnit....no jsem zvědav... :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004
zdravim,mam fabii MR 2001 a take mi na zadnich dveri vylezla koroze...je to primo pod zadnim oknem uprostred pod steracem,zatim jen malinka bublinka,ale uz praskla .... byl jsem s tim v servisu a tam mi rekli,ze se to musi nafotit a poslat do skodovky na schvaleni ... myslim tim abych uplatnil zaruku na proreziveni,ale mam informace,ze se dost krouti a hodi to jen na vadu laku na kterou je pouze 3 roky...a to bych pak mel smulu,ted mi reknete jaky je rozdil v proreziveni a vade laku...tady je jasne videt rez,tak si mysli,ze to musi uznat...

myslim ze je to dost jasne, proreziviet, neznamena zreziviet, ale proreziviet.

teda srz naskrz,

Ked sa pozriest cez to miesto vidis na druhu stranu? ak ano, podmienka splnena,

ak nie, musis si to nechat opravit na vlastne naklady v autorizovanom servise, tak aby si mal splnenu podmienku 12r zaruky proti prehrdzaveniu.

V podstate k prehrdzaveniu by nemalo teoreticky dojst za 12r , ak zacne hrdzaviet musis to bezodkladne dat opravit, tak je to napisane v zarucnych podmienkach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,mam fabii MR 2001 a take mi na zadnich dveri vylezla koroze...je to primo pod zadnim oknem uprostred pod steracem,zatim jen malinka bublinka,ale uz praskla .... byl jsem s tim v servisu a tam mi rekli,ze se to musi nafotit a poslat do skodovky na schvaleni ... myslim tim abych uplatnil zaruku na proreziveni,ale mam informace,ze se dost krouti a hodi to jen na vadu laku na kterou je pouze 3 roky...a to bych pak mel smulu,ted mi reknete jaky je rozdil v proreziveni  a vade laku...tady je jasne videt rez,tak si mysli,ze to musi uznat...

myslim ze je to dost jasne, proreziviet, neznamena zreziviet, ale proreziviet.

teda srz naskrz,

Ked sa pozriest cez to miesto vidis na druhu stranu? ak ano, podmienka splnena,

ak nie, musis si to nechat opravit na vlastne naklady v autorizovanom servise, tak aby si mal splnenu podmienku 12r zaruky proti prehrdzaveniu.

V podstate k prehrdzaveniu by nemalo teoreticky dojst za 12r , ak zacne hrdzaviet musis to bezodkladne dat opravit, tak je to napisane v zarucnych podmienkach

No pokud by to bylo jak píšeš, tak bys vlastně nemohl uplatnit záruku na prorezavění nikdy, protože tím, žes to nenechal opravit ještě než to prorezavělo úplně, bys o ní vlasně přišel.To by pak mohla škodovka nabízet záruku třeba 100 let na prorezavění -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,mam fabii MR 2001 a take mi na zadnich dveri vylezla koroze...je to primo pod zadnim oknem uprostred pod steracem,zatim jen malinka bublinka,ale uz praskla .... byl jsem s tim v servisu a tam mi rekli,ze se to musi nafotit a poslat do skodovky na schvaleni ... myslim tim abych uplatnil zaruku na proreziveni,ale mam informace,ze se dost krouti a hodi to jen na vadu laku na kterou je pouze 3 roky...a to bych pak mel smulu,ted mi reknete jaky je rozdil v proreziveni  a vade laku...tady je jasne videt rez,tak si mysli,ze to musi uznat...

myslim ze je to dost jasne, proreziviet, neznamena zreziviet, ale proreziviet.

teda srz naskrz,

Ked sa pozriest cez to miesto vidis na druhu stranu? ak ano, podmienka splnena,

ak nie, musis si to nechat opravit na vlastne naklady v autorizovanom servise, tak aby si mal splnenu podmienku 12r zaruky proti prehrdzaveniu.

V podstate k prehrdzaveniu by nemalo teoreticky dojst za 12r , ak zacne hrdzaviet musis to bezodkladne dat opravit, tak je to napisane v zarucnych podmienkach

No pokud by to bylo jak píšeš, tak bys vlastně nemohl uplatnit záruku na prorezavění nikdy, protože tím, žes to nenechal opravit ještě než to prorezavělo úplně, bys o ní vlasně přišel.To by pak mohla škodovka nabízet záruku třeba 100 let na prorezavění -_-

tak to jste me moc nepotesili.... <_<

jasne,ze dira tam videt neni to je jasne....ale je tam jasne videt ta koroze...technik rikal,ze se to nafoti a odesle pak se uvidi...kdyby se nedalo nic delat tak bych to musel opravit na vlastni naklady... :(

no uvidime,jeste to necham tak mesic dva a pak jim to zavezu...

musim ale rici,ze technik se tvaril jako,ze by nemel byt problem....tak nevim... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som mu dal ze zaruka neplati isiel by som rovno do skodovky k vyrobcovy. ked je lak poskodeny ako to moze hrdzaviet ved tam je este farba a zinkova vrstva. tak nema davat zaruku 10 rokov na prehrdzavenie. servisy skoda uz ani neriesim to je simple never. servis skoda je amaterizmus ( mozno nejaka vynimka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som mu dal ze zaruka neplati isiel by som rovno do skodovky k vyrobcovy. ked je lak poskodeny ako to moze hrdzaviet ved tam je este farba a zinkova vrstva. tak nema davat zaruku 10 rokov na prehrdzavenie. servisy skoda uz ani neriesim to je simple never. servis skoda je amaterizmus ( mozno nejaka vynimka).

jenze on ti tam koroduje prave ten zinek............ :doh:doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se na neporušeném laku udělá puchýřek plný rezavé vody, tak to může znamenat jen jednu věc a to, že už plech prorezavěl, sice tam bude jen mikroskopická dírka, ale jinak by se ta voda pod neporušený lak nemohla dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že problém je jen 2001 a níž, než byla upravena na zadních dveřích těsnící guma. Myslím, že je to už ale vyřešeno. Příklad, známá pracuje jako obchodní zástupce, má bílého kombíka, r.v2002, najeto 180 tkm, stojí to venku, jezdí denně, myje jen občas v myčce a po korozi ani stopa, tak fakt nevím. Lak už je zničený, bez lesku, sem tam škrábanec, koroze ale žádná.

Vloni, jak tu kolovaly ty fotky rezavého kombíka, měl jsem sundaný tapecirunk a vše vystříkal voskovým sprejem Motip, korozi jsem nenašel, všechno bylo O.K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...