Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

Pánové, když tady pročítám Vaše příspěvky o korozi pátých dveří, tak bych měl nápad jestli by nepomohlo dát do plastovýho tapicírunku dvě větrací mřížky. Mohly by být kulatý hranatý na trhu je jich přemíra. Možná by to pomohlo k odvětrání vlhkosti z vnitřího prostoru dveří.

Trápí mě ale "uložiště" bláta v předním podběhu. Už se toho taky napsalo hodně, ale zajímalo by mě jak nad tím vyzrát. Jestli udělat "díru" do spodní části aby to svinstvo mohlo vytékat. Zase je mi líto vrtat do karosérie. Nemáte někdo nějaký nápad který by byl ku prospěchu věci?

Vlastním Combi 50 kW 2001 a vše je zatím v pohodě. Zatím.

Zdravím a drřím palce. :scooter:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, když tady pročítám Vaše příspěvky o korozi pátých dveří, tak bych měl nápad jestli by nepomohlo dát do plastovýho tapicírunku dvě větrací mřížky. Mohly by být kulatý hranatý na trhu je jich přemíra. Možná by to pomohlo k odvětrání vlhkosti z vnitřího prostoru dveří.

Trápí mě ale "uložiště" bláta v předním podběhu. Už se toho taky napsalo hodně, ale zajímalo by mě jak nad tím vyzrát. Jestli udělat "díru" do spodní části aby to svinstvo mohlo vytékat. Zase je mi líto vrtat do karosérie. Nemáte někdo nějaký nápad který by byl ku prospěchu věci?

Vlastním Combi 50 kW 2001 a vše je zatím v pohodě. Zatím.

Zdravím a drřím palce. :scooter:

S kapsou v podběhu bych nic nedělal a věřil bych tomu tmelu co tam je. Když jsem rozřezával svou 20 let starou stodvácu na odvoz do šrotu, tak jsem zjistil, že pod tím tmelem je to ještě naprosto netknutý rzí -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, když tady pročítám Vaše příspěvky o korozi pátých dveří, tak bych měl nápad jestli by nepomohlo dát do plastovýho tapicírunku dvě větrací mřížky. Mohly by být kulatý hranatý na trhu je jich přemíra. Možná by to pomohlo k odvětrání vlhkosti z vnitřího prostoru dveří.

Trápí mě ale "uložiště" bláta v předním podběhu. Už se toho taky napsalo hodně, ale zajímalo by mě jak nad tím vyzrát. Jestli udělat "díru" do spodní části aby to svinstvo mohlo vytékat. Zase je mi líto vrtat do karosérie. Nemáte někdo nějaký nápad který by byl ku prospěchu věci?

Vlastním Combi 50 kW 2001 a vše je zatím v pohodě. Zatím.

Zdravím a drřím palce. :scooter:

Nové modely myslím od 2003 to mají vyřešeno. Pod plastovým podběhem je vybrání, aby bláto a špína mohlo odtékat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na felicii byla záruka na prorezivění 6 let, když jsem po 4 letech reklamoval rezavějící prah, řekli mi, že to musí být prorezavěný skrz na skrz, aby to uznali.

Takže prorezivění - skrz na skrz <_< , prostě tam musí být díra!

Zřejmě jako ve spoustě jiných případů bude zřejmě trochu zálěžet i na přístupu konkrétního servisu. Feldu jsem reklamoval poprvé již po 2 letech, byla to samozřejmě jen povrchová koroze a uznali to bez problémů. A to jsem tam nebyl naposledy, do stáří 6 let mě tam viděli ještě několikrát a vždy uznali korozi na záruku bez problémů. Jen mě štvalo, že to vždycky obrousili a nalakovali, ale nikdy ten korozí napadený díl nevyměnili, to prý by jim Škodovka nezaplatila. Tak nevím, jestli jsem to neměl raději nechat prorezivět skrz a pak by to už vyměnit museli <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se bavil s mechanikem ve značkovém servise tak říkal že se ještě s žádnou chycenou nesetkali. Jo a prý ani nemá smysl se o karoserii starat, protože je prý tak odolná, že žádnou údržbu nepotřebuje. Prý ani nemá cenu třeba natírat spodek nebo stříkat dutiny, protože na spodku je tak silná a tak kvalitní vrstva ochrany, že se prý stěží dá proříznout nožem.

Tak nevím kolik na tom bude pravdy, když to říkal mechanik ze značkového servisu. Je mi jasné že to dost přehnal :D

Pokud člověk neplánuje auti maximálně po 5 letech vyměnit za nové, tak bych určitě nechal dutiny a spodek vystříkat. Určitě to pomůže, ať je to z výroby uděláno sebelíp. Myslím si, že i pozinkovaná kastle začne rezivět, jen o něco později než nepozinkovaná ;)

Otázkou je, kdy poprvé nechat dutiny a spodek u Fabie nastříkat. Od techniků z různých značkových servisů jsem se setkal s názory, že nějdříve by to nechali udělat tak po 2-3 letech. A já to určitě nechám udělat, vyměnit auti po pár letech si asi nebudu moct dovolit, bude se mnou holka muset vydržet hezkých pár let B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty brdo to je hnus - mam octavku 1. 6 74 kw -1998,130 000km najeto, ABS,EDS,klima,2xbeder,2xel.zrc,4x el. okna, lita kola,pal. pc a dalsi...- koupe za 150 000kč a musim zaklepat - a nikde ani rez, nikde ani pod prahama a kde je to odrene take nerezati. Podbehy jsou z plastu a to je super a tady cumim jak fabky jsou pekne na ho..... a ta rez panove fuj. Radsi se jich zbavte vcas dokud to jde - ted se jejich koupe v bazarech zvedla tak mate sanci uspet ji prodat. Jen tak z prdele jsem rozebral na octe vnitr plast kryt zadnich 5 dveri - nadhera , krasa vse jak nove suche krasne ciste ani prach. Mel jsem pred timto autickem formana - humus to byl - cumel jsem jak ty dvere mohou jeste drzet po hromade - mekej plech , rez, voda vlhko fuj... No takze jksem spokojeny s Octavkou. Ahoj vsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty brdo to je hnus - mam octavku 1. 6 74 kw -1998,130 000km najeto, ABS,EDS,klima,2xbeder,2xel.zrc,4x el. okna, lita kola,pal. pc a dalsi...- koupe za 150 000kč a musim zaklepat - a nikde ani rez, nikde ani pod prahama a kde je to odrene take nerezati. Podbehy jsou z plastu a to je super a tady cumim jak fabky jsou pekne na ho..... a ta rez panove fuj. Radsi se jich zbavte vcas dokud to jde - ted se jejich koupe v bazarech zvedla tak mate sanci uspet ji prodat. Jen tak z prdele jsem rozebral na octe vnitr plast kryt zadnich 5 dveri - nadhera , krasa vse jak nove suche krasne ciste ani prach. Mel jsem pred timto autickem formana - humus to byl - cumel jsem jak ty dvere mohou jeste drzet po hromade - mekej plech , rez, voda vlhko fuj... No takze jksem spokojeny s Octavkou. Ahoj vsem

Octávky taky hnijou, myslím na pandoře byly fotky, ale je to stejné jako u Fabii, spíš vyjímečně.

Ta fotky vypadá na špatně upravený plech, ještě před nanášením zinku, což se může klidně stát, od toho je tady záruka, v tomto případě ta tříletá, na lak. Že nebyla uznána, to je věc druhá, buď jsi přišel pozdě, nebo byla chyba na straně servisu, asi bych se obrátil na škodovku, přímo mailem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004
Takhle vypadají po zimě moje pravé zadní dveře,výroba 2/2002.Záruka neuznaná.

Panove, toto by neuznal nik, ziadna automobilka.

Toto je predsa jasne nedodrzanie zaruky na reklamaciu. Prist s tymto problemom trebalo hned ako sa objavil, a toto co je vidiet na fotke sa neobjavilo vcera ani predvcerom

Jednoznacna chyba je na strane uzivatela, nedodrzal podmienky, tj vzniknuty problem neriesil okamzite, ale az po case :angry::disgust::(<_<

Sam mam Fabku, a podmienky som si dobre precital, je tam jasne napisane, akykolvek naznak hrzde ci ineho poskodenia sa musi ihned bezpodminecne odstranit v autorizovanom servise (a necakat ako dotycny uzivat kym to zacne viacej hrdzaviet).

Ak by si bol prisiel s tymto problem skor, iste by to bolo na zaruku

co dodat :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle vypadají po zimě moje pravé zadní dveře,výroba 2/2002.Záruka neuznaná.

Panove, toto by neuznal nik, ziadna automobilka.

Toto je predsa jasne nedodrzanie zaruky na reklamaciu. Prist s tymto problemom trebalo hned ako sa objavil, a toto co je vidiet na fotke sa neobjavilo vcera ani predvcerom

Jednoznacna chyba je na strane uzivatela, nedodrzal podmienky, tj vzniknuty problem neriesil okamzite, ale az po case :angry::disgust::(<_<

Sam mam Fabku, a podmienky som si dobre precital, je tam jasne napisane, akykolvek naznak hrzde ci ineho poskodenia sa musi ihned bezpodminecne odstranit v autorizovanom servise (a necakat ako dotycny uzivat kym to zacne viacej hrdzaviet).

Ak by si bol prisiel s tymto problem skor, iste by to bolo na zaruku

co dodat :unsure:

vidíš tu barvu jak to je odloupný? mohlo to být celou dobu pod lakem , a ty jsis toho nemusel ani všimnout, každopádně s tvým názorem nesouhlasím, určitě se odlouplo celý najednou a ukázala se skvěle odvedená práce škodovky a pak se zachovala škodovka jako škodovka a neuznala to...Krom toho škodovka mi na tu předchozí reklamaci psala, že ONI jsou ti co lak pěčlivě při servisní kontrole kontrolují a uvedou pečlivý zápis do servisní knížky, takže kdyby servis stál za něco tak ten tvůj akýkolvek náznak museli najít i oni což se nestalo .. vty nejsi povinej kontrolovat rez před jízdou např. jako žárovky, a jestli jo na co je teda servis, takže to shrnu...ONi na to měli přijít a měli to uznat, jenže na to ještě nejsou boužel v boleslavi naučený když ještě nedávno dělali auta který rezli už v salónu, ale můžu tě ujistit že u forda by se ti to nestalo, už jenom proto to že neznají rez po 4letech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004
Takhle vypadají po zimě moje pravé zadní dveře,výroba 2/2002.Záruka neuznaná.

Panove, toto by neuznal nik, ziadna automobilka.

Toto je predsa jasne nedodrzanie zaruky na reklamaciu. Prist s tymto problemom trebalo hned ako sa objavil, a toto co je vidiet na fotke sa neobjavilo vcera ani predvcerom

Jednoznacna chyba je na strane uzivatela, nedodrzal podmienky, tj vzniknuty problem neriesil okamzite, ale az po case :angry::disgust::(<_<

Sam mam Fabku, a podmienky som si dobre precital, je tam jasne napisane, akykolvek naznak hrzde ci ineho poskodenia sa musi ihned bezpodminecne odstranit v autorizovanom servise (a necakat ako dotycny uzivat kym to zacne viacej hrdzaviet).

Ak by si bol prisiel s tymto problem skor, iste by to bolo na zaruku

co dodat :unsure:

najlepsie je umyvat casto auto, a navoskovat 2x do roka

Rady typu grazaovat ci v zime nejazdit ci nejazdit vobec neuvadzam.

Nemyslim si ze je az take obtiazne umyt auto podla potreby aj 2x do tyzdna, staci vodou, niekdy staci aj raz za mesiac, ale hlavne pred zimou a po zime (pred letom) navoskovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004

to HECKEER: niesom odbornik pres laky, ale jedno viem z fotky vycitat, o tento lak sa nik nestaral, ale to nieje podstatne.

Tazko nam amaterom urcit ako to bolo, ale ruku do ohna za to by som nedal.

Chcem tym povedat, ze tato zavada bola jednoznacne viditelna uz skor ako majitel zasiel do Skoda servisu. Tj. o napravu sa nepokusil bezodkladne :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to HECKEER: niesom odbornik pres laky, ale jedno viem z fotky vycitat, o tento lak sa nik nestaral, ale to nieje podstatne.

Tazko nam amaterom urcit ako to bolo, ale ruku do ohna za to by som nedal.

Chcem tym povedat, ze tato zavada bola jednoznacne viditelna uz skor ako majitel zasiel do Skoda servisu. Tj. o napravu sa nepokusil bezodkladne :(

V tomlhe případě ale vůbec nejde o lak, ale o špatnou ůpravu plechu dveří, že tam není lak, je jenom díky tomu, ani kdybys na ty dveře patlal voskem za 1000euro tak ti to nepomůže protože dříve či později by se ti třeba na vapce stalo to co je na obrázku, jednoznačně není vina na laku, kdyby byl špatný lak, tak tam vidíš krásně čistý plech, kterej nezrezne za měsíc pokud tam je ta pozink. ochrana co jim dává tu odvahu na 10 let záruky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak panove ja se taky pridam,dneska jsem byl v servisu s octavuli rezne to na patych dverich bez komentare vyfotili a rekli termin kdy na opravu samozrejme na zaruku...dneska jsem si vsiml ze mi na fabuli jakoby pod lakem kvete kyticka na pravych zadnich dverich (prichazi jaro) tak se obavam abych nedopadl jako tady kolega ale po dnesni zkusenosti s octavuli si myslim ze servis u nas s tim nebude mit problemy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_fabka2004
to HECKEER: niesom odbornik pres laky, ale jedno viem z fotky vycitat, o tento lak sa nik nestaral, ale to nieje podstatne.

Tazko nam amaterom urcit ako to bolo, ale ruku do ohna za to by som nedal.

Chcem tym povedat, ze tato zavada bola jednoznacne viditelna uz skor ako majitel zasiel do Skoda servisu. Tj. o napravu sa nepokusil bezodkladne :(

V tomlhe případě ale vůbec nejde o lak, ale o špatnou ůpravu plechu dveří, že tam není lak, je jenom díky tomu, ani kdybys na ty dveře patlal voskem za 1000euro tak ti to nepomůže protože dříve či později by se ti třeba na vapce stalo to co je na obrázku, jednoznačně není vina na laku, kdyby byl špatný lak, tak tam vidíš krásně čistý plech, kterej nezrezne za měsíc pokud tam je ta pozink. ochrana co jim dává tu odvahu na 10 let záruky..

to HECREEK: este raz, nepochopili sme sa.

Niesom odbornik na laky a z tejto fotky viem vycitat jedno a to ze o lak sa nik nestaral, ale to nieje podstatne.

Nechcem tym nic viacej povedat, nez to ze o lak nebolo starane. nehovorim ze ked sa clovek postara o lka , tak sa toto nestane.

Hovorim jasne ze tato zavada bola viditelna jednoznacne ovela skor nez dotycny navstivil servis

Zima, kamienky a sol spravia svoje caro, nepomoze ani pozinkovana karoseria,

sol je proste velmi agresivna chemikalia.

Tato zavada bola viditelna jednoznacne ovela skor nez dotycny navstivil servis, a zima sol vlhkost dokonali svoje dielo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není možný, prý je to výjímečný jev, jaký máš rok?... :D

Uvědom si, kolik chodí na forum lidí. Ozvali se tři, nebo čtyři co mají problém. Dalších, já nevím 200 co četlo tuto diskuzi nemá problém. Pořád si myslíš, že se nejedná o vyjímečný jev? Já myslím, že ano. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.....tak dnes jsem byl v servisu a po nafoceni me zavady na patych dverich mi bylo receno,ze se to opravi bez problemu na zaruku proreziveni karoserie... ;)

jen si technik ofotil servisni knizku,to ho zajimalo nejvice,zda je fabie pravidelne servisovana....coz moje samo je....

tak jsem si docela oddychl.... :)

odpoledne nafotim ten bobanek,co mam na tech dverich,je to primo pod sklem nad steracem......je o moc mensi nez ten co tady byl focen na te bile fabuli....

pak sem hodim foto.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...