Přejít na obsah

LED denni svetla


piskot

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Já bych se spíš díval na to jestli mají homologaci pro provoz. Aby jsi s nimi neměl nikdy problém a neosilňovaly ostatní..

 

Ale dle mého názoru jsou denní svícení k ničemu pokud nemáš xenony nebo drahé žárovky které moc nevydrží svítit.. třeba osram unlimited.. palivo ti to rozhodně neušetří jak se kdysi snažili obchodníci nakecat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Pořád nemá někdo z vás zkušenosti s těmi kombinovanými světly pro denní svícení s mlhovkami?

Tyhle se mi docela líbí: http://www.elcar.cz/led-denni-svetla/16079-mlhova-svetla-svetla-denniho-sviceni-homologace-drlfog77-8595128241371.html

Zajímala by mě účinnost těch ledkových mlhovek. Nejde mi o žádnou úsporu paliva, ale o to, že bych potom mohl do těch "skvělých" projektorů namontovat nějaký lepší žárovky s lepší svítivostí. Že bych potom třeba viděl v noci i za deště. Přece jen plýtvat drahými žárovkami s nižší životností svícením za dne je škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím, nedávno jsme domů pořídili Roomstera r.v. 07 a ani po rozleštění nejsem spokojen s halogenovými projektory. Jako nejrozumnější východisko mi přišla kombinace H7 Osram NB v hlavních světlech a kulaté LED denní světla k mlhovkám. Když jsem přemýšlel, jak ty LEDky vkusně umístit k mlhovkím, tak jsem náhodou narazil na parkovišti na Fábii s tímto zajímavým krytem. Sám jsem si chtěl něco podobného vyrobit, ale jestli se to vyrábí, je zbytečné se s tím pachtit. Bohužel se mi nepodařilo tento kryt nikde dohledat. Máte k tomu někdo nějaké informace??

 

Bohužel mi sem nejde vložit obrázek, jen odkaz.

http://www.rajce.net/f987387558

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 24. 5. 2013 at 17:05, Alias116 napsal:

roomster 2006  denní  svícení- zatím svítím  hlavníma světly  a to se mi  nechce     

nevím zdali se to tady  zobrazí  jsem  nováček , nadpis mám  nějaký  divný   .   Roomster  2006 -   Potřebuji  dobrý  denní  světla , aby svítili  a byl  viděn   , žádný  bludičky  jak  vídám  na  silnici  . Potřebuji je dát do  mřížky http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6y0853666fb41-kryt-mlhovky-pravy-oe-5649.html   vedle  kulatých mlhovek  , který chci  zachovat !  Proto se  ptám  máte  typy , zkušenosti   , pro  nejednoduší  montáž  ? Musí se  vyřezávat ty  lameli ?     nebo se to  dává  mezi ně  ? Líbí se mi  -  http://www.nejlepsiautozarovky.cz/svetla-pro-denni-sviceni/denni-sviceni-led-drl9-12831wledx1-philips?gclid=Cj0KEQiA7K7CBRCrwt26v5uHs98BEiQA0JzsZ_Y7duMIgH6IaVPpT2zqbiMFrwArrGvVjv9Miju7McIaAvdq8P8HAQ

ale  nevím  zdali by se mi to tam  vešlo  i když  vyřežu  lamely   . i když  v  seznamu  je  i    roomster   2006   . že to tam  jde ,ale  kam  myslí oni   .? 

 

Editováno: , autor: standa 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

už  je  to  dávno   co  jsem  tu  pdal   , ale  vracím  se  ke  světlům  https://www.bmshop.eu/p/led-12-24v-mlhova-svetla-denni-sviceni-kulata-90mm-ece?gclid=Cj0KCQjw_JrMBRDPARIsACis1HzUCs4rWdDtg8N6VI5_B3-ly_S5W9R-tblJ_xU2uhEA_1UHMYmRWPMaAmFkEALw_wcB  a  jak  to  dopadlo  martinkkk  , Nelíbí  se  mi ani  nic  nevidím  jak  se  seřizují   . Taky  potřebuji  denní  svícení  +  mlhovky    roomster  2006  čočky    s  lepšíma  žárovkama  a     kamarád  na  fabii  ll   to  taky  potřebuje   .  Mám  jen  mlhovky   kulatý   . Prosím  jak  svítí led-12-24v-mlhova-svetla-denni-svicen V POROVNÁNÍ  ORIGINÁL   ,  jak  se  seřizují  ,  nebo  jiný  nápad  jak  to  udělat    .    Škoda  ,  že tam  nejdou  do  nárazníku   mlhovky  + denní  svícení   po  roce  2011 . Jezdím dost a  na  podzim  využívám   často  mlhovky  , po  ránu   jsou  mlhy  . 

Editováno: , autor: standa 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Schema od roku 2006 ziadny medzikonektor nema

 

Screenshot_20200318_101913_com.adobe.reader.thumb.jpg.86e1a2a1b604f0355e3d96f1a570cf0f.jpg Screenshot_20200318_101926_com.adobe.reader.thumb.jpg.4d01df989e84f962ce6eac880b0965a7.jpg

 

Ani od roku 2010

 

Screenshot_20200318_102117_com.adobe.reader.thumb.jpg.d75b3f96ff5e89cc272c5021c4a2f346.jpg Screenshot_20200318_102145_com.adobe.reader.thumb.jpg.4dd91b96da4362ce948f9cfeaf482868.jpg

 

Od roku 2013 to je takmer totozne s 2010, tiez bez. Kable od BSG/BCM priamo k svetlam

 

@kablikar007 preco pouzivas schemy z F1??? Navyse ak si to spravne posunies, zvycajne mas konektory pomenovane

T11 a T12 su na priecnej stene - teda prechod interier-motor

 

Screenshot_20200318_102559_com.adobe.reader.thumb.jpg.b3d6fabff048ce83cd81e467b948c954.jpg

 

Pri F2 su svorkovnice T11 (tusim Bstlpik) a T12 (budiky ak dobre pamatam) uplne inde!!! 

 

Ale mozno mam len debilne schemy ?‍♂️

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mal si pravdu, mal som zlú schému, nieje tam nikde už žiadna svorkovnica, ale problém som už vyriešil, išlo mi totiž oto aby sa mi parkovačky zapli v predných svetlách až vedy ak budú svietiť aj stretávacie svetlá, ale pravdaže pri vypnutom klúčiku ich viem zapnúť aj samostatne, proste jednalo sa mi oto aby som cez deň svietil aj vzadu a v predu by mi svietilo denné svetlá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Caute, uz se to zde o par pater vys resilo, ale bez odpovedi.. Jde pouzit spinac denniho sviceni u pojistek na mlhovky? Mam tam misto nich ledky a vypada to blbe, kdyz sviti parkovacky a denni. Vzadu mi prijdou parkovacky fajn, aspon jsem videt, ale ve predu je to divny. Vim, ze u Okty to jde pres jednotku, volba nejake severske oblasti, ale u me jsme to nenasli. Ted zapinam klasicky predni "mlhy" pres parkovacky. Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, pokusím se trochu oživit téma, vzhledem k tomu že předchozí debata již není příliš poplatná době...

 

Řešil jste někdo nedávno náhradu klasických kulatých předFL mlhovek za kombinaci mlhovky + DRL? Nejvíc se mi líbila asi kombinace "čtyřočko", ale to už v dnešní době nejde sehnat. Rád bych tedy dal místo původní mlhovky svítilnu která zachovává tuto funkci, ale má navíc i homologované DRL. Existuje něco takového? Našel jsem třeba toto: <odkaz> 

Vypadá to, že je to celkem plug&play (stejný typ konektoru jako mlhovka), jen mi není jasné, zda budou pasovat? Co znamená "stejný úchyt, jako mlhovka Valeo"? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, na tyhle DL03 od Einparts jsem později taky narazil. Uvidíme, jestli v PL budou časem skladem. Přímo výrobce už je v nabídce nemá, ale jsou ještě skladem na některých českých E-Shopech, nicméně za 5 - 6 tis. Kč. Má je někdo? Zajímala by mne náročnost jejich instalace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Díky, tak DRL s mlhovkou od Einparts už mám, nicméně k instalaci jsem se ještě neodvážil. Zajímalo by mne, jak přesně funguje ten přepínač denního svícení u pojistek na F2. Kam vede vodič se spínanou fází od tohoto spínače, a za jakých podmínek jde napětí ke spínači? Řídicí modul těch DRL předpokládá na vstupu spínaných 12V od klíčku a pak ještě jakýsi žlutý vodič se 12V, což by mohlo být 12V k parkovačce, přičemž relé při indukci napětí na parkovačce vypne DRL.

 

Kam je vhodné umístit řídicí moduly těch DRL, a jak je tam uchytit? Kde jsou nejvhodnější místa či dráty k napojení na 12V, jak u klíčku, tak u parkovačky? 

Snažím se vymyslet, jak to zapojit tak, aby šlo nějak smysluplně využít ten spínač denního svícení, například k tomu, aby šlo v případě poruchy těch DRL přepnout denní svícení zpět do hlavních světlometů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...