Přejít na obsah

LED denni svetla


piskot

Doporučené příspěvky

a není lepší přikoupit origo mlhovky se svícením ?

Vdaka za odpovede, rad by som ich kupil, keby som v tych svetlach videl vyznam, okrem toho, ze vyjdu dokopy cca 100€, mi neprinesu neviem aky uzitok ( teda ak neratam hnusne zlte svetlusky naspodu auta ) nehovoriac o tom, ze tieto maju 2x21w a LED co tam chcem narvat ja maju 2x7w, tiez nikomu nechcem brat jeho nazor, ale podla mna su predne hmlove svetla k nicomu, mal som ich na Fabii I.gen., ale velky vyznam som im nikdy nepripisoval, pouzival som ich iba vtedy ked som musel mat zapnutu zadnu hmlovku kedze inak to neslo. Takze vyvalit za nieco viac ako 40€ naviac a mne osobne mi to neprinesie ziadny uzitok, mi nepride moc rozumne. Nehovoriac o tom, ze ak by som chcel spojazdnit aj tie hmlovky tak by som musel kupit asi aj novy kruhovy prepinac svetiel, inak by tam tie hmlovky boli fakt iba na okrasu. Montoval ste niekto denne svetla do priestoru, ktory je na fotke? Je tam na to priestor? Vdaka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ti nevím, mlhovky jsou u mě celkem znát. Dávám si je při jízdách v noci(samozřejmě bez zadní), abych lépe viděl do příkopů na případnou zvěř. Taky CORNER funkce se dost často hodí, i když mám otočné světlomety. Nehledě na to že se mi to denní svícení na autě hodně líbí :D To je čistě subjektivní věc, podle mě to co ty se tu snažíš vymyslet je pěkný bastl ;) Ale myslím že by se to vejít mělo, ten nosník neni tak široký, je hlavně v prostoru před chladiči. A i tak si myslím, že by se tam nějaké malé lampičky s LED vešly. Takže proti gustu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sory za OT, ale lidem s mlhovkama dávám vždy dálkový. Jestli něco nesnáším, tak mlhovky bez mlhy. Myslím, že z názvu mlhová světla plyne i způsob užívání. Ono když řídíte celou noc a za noc potkáte 20 bl..ů s mlhovkama, slušně to kouše do očí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zapnuté mlhovky se svítivostí třeba 60 % jako denní svícení se dají ještě tolerovat, to neobtěžuje. Ale má to pár hlavních nedostatků - první že to není povolené, protože to jsou pořád jen mlhovky a nejsou homologované pro denní svícení a pak druhý a větší - má to možná význam jako "frajeřina", ale vzhledem k ceně žárovek H8 se to naprosto nevyplatí. :) U halogenů určitě ne, u xenonů, které dokáží svítit tisíce hodin a nová výbojka stojí pár stovek už také moc ne...

Spíš jsem ale chtěl zareagovat na to pouštění dálkových - pokud na mě někdo rozsvítí dálková světla, tak hledám chybu u sebe, co mám špatně a vyřeším to, aby na mě už nemusel nikdo blikat. Jen ignorant by automaticky pustil dálkové zpátky, nic neřešil a takhle to opakoval na každého, kdo na něj blikne...

Tohle bylo jen napůl OT - denního svícení se to týkalo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pochybuju, že to někdo má seštelované na těch 60 %

no ono těch aut se špatným osvětlením po našich cestách jezdí dost, včera jsem to po očku sledoval na trase asi 160 km a bylo jich opravdu požehnaně

buď jim světla svítí až bůhví kam a ještě se strašně diví, že je někdo problikává, dále jsou to různé vychytávky s přídavnými světlomety až po ty již zmíněné "mlhovodenní" světla, o xenonech v parabole ani nemluvě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sory za OT, ale lidem s mlhovkama dávám vždy dálkový. Jestli něco nesnáším, tak mlhovky bez mlhy. Myslím, že z názvu mlhová světla plyne i způsob užívání. Ono když řídíte celou noc a za noc potkáte 20 bl..ů s mlhovkama, slušně to kouše do očí.

A jak poznáš z kabiny protijedoucího vozu,že se jedná o mlhovky a ne světla s dvojím režimem,denní ,která se po zapnutí parkovaček přepnou a intenzita se sníží a svítí jako obrysová???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak poznáš z kabiny protijedoucího vozu,že se jedná o mlhovky a ne světla s dvojím režimem,denní ,která se po zapnutí parkovaček přepnou a intenzita se sníží a svítí jako obrysová???

mam dojem že tuto funkci u fll ma jen Fll VRS ;) zbytek ma parkovačky v hlavich světlometech , Fll po fl ma dělene světlomety pro mlhovky a denni , dvě paraboly , dvě žarovky ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř, že to poznáš. Třeba některý fordy mají také obrysovky v mlhovkách, ale intenzita je podstatně jiná. Dál se k tomu vyjadřovat nemá cenu. Samozřejmě se to týká noci, jak jsem psal, přes den mi to nevadí.

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divil by jsi se,kolik lidí to nepozná.Mám denní kombinované s obrysovými a těch co na mně bliká je dost.Buď si myslí,že mám denní zapojené špatně a svítí mi společně s tlumenými,nebo je považují za mlhovky,vyjde to ale nastejno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte borci prisiel som si po radu :D. Chcel by som si namontovat na Fabiu II. LED denne svietenie, mam v aute sice modul, ktory mi po otoceni kluca zapne svetla, ale uz ma nebavi kazdu chvilu menit ziarovky v hlavnych svetlach a tiez sa mi LED-ky velmi pacia preto ich aj chcem :). Avsak jazdim dost spravim za mesiac cca 5tis. a po tom, co na cestach zazivam by som si rad dal denne svietenie takym stylom aby mi svietili aj zadne koncove svetla, vraj to bolo donedavna zakazane, no dodatocne to potom schvalili. Ide to nejak urobit ak by ste boli niekto taky dobry a hodili mi nejaky ten tip ako to spravit. Tiez by som sa chcel opytat ci by som mohol zvladnut sam montaz tychto svetiel, pre porovnanie sam som si namotoval a nakabloval parkovacie senzory, nebolo to nic strasne, len neviem ako je to s narocnostou u denneho svietenia. Mam vybavu bez hmloviek tak to chcem supnut pravdepodobne tam, najskor som, ale uvazoval nad LED-kami, ktore boli v tvare parkovacich senzorov a tie by som navrtal do predneho naraznika, vraj tak vsak nie je na to priestor :(. Vdaka za kazdu radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahojte potreboval by som poradit ohladne zapojenia LED dennych svetiel na Fabiu II. Moj problem spociva v tom, ze treti kabel na LED svetlach ( zlty ), ktory ma zabezpecit to, ze LED svetla po zapnuti parkovaciek zhasnu. Ked to zapojim na + pol parkovaciek tak svetla po prepnuti na parkovacky nezhasnu, ale zacnu preblikovat. Tak som zacal patrat kde by mohol byt problem. A zistili sme, ze do parkovaciek prudi cca o 2V menej ako napr. do stretavacich svetiel. Ked zlty kabel pripojim na stretavacky vsetko funguje a denne svetla zhasnu ( po zapnuti stretavaciek ), ale to uz vsak nie je zapojenie, ktore pozaduje vyhlaska, kde sa pise, ze denne svetla smu svietit na aute len samostatne. Nechapem ako je to mozne, ale na parkovackach za behu motora nameram 11,98V a inde napr. na stretavacich svetlach 14,1V. Do elektriky nie som ziadny borec, preto by som bol vdacny za kazdu radu. V poistkovej skrini som na poistke, na ktoru su napojene aj parkovacky nameral 14V cize ten utlm musi byt pravdepodobne asi niekde az za relatkom. Este raz vdaka za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Montoval jsem kamošovi LED denní svíceni na Fabii 2 1.4 63kw (benzin), vše je zapojene dle návodu, problém je v tom že když nastartuje a jede jen na denní svíceni tak při točení volantem světla začnou zhasínat.
Dala se i nová baterka (silnější), problém to nevyřešilo.
Nevíte někdo jak se tohoto problému zbavit?

+ od denních světel je zapojen na baterku, dva mínusy taky rovnou na baterku a jeden kabel zapojen na přívod k parkovačkám (jak říkam vše podle manuálu)

Editováno: , autor: Lu82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posilovač má opravdu dost velký odběr, vidím to v noci jak pohasínají hlavní světla, když zatočím nadoraz. A automatické denní svícení hodně citlivé. Vykašli se na automat s rozlišováním nabíjecího napětí a zapoj to s relátkem a diodou. Mezi zapalování (15) a obrysová světla (58). Svítit budou jen při zapnutém zapalování a zhasnutých obrysových světlech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...