Přejít na obsah

Velké pravé zrcátko


martikk

Doporučené příspěvky

Já mám taky malé zrcátko a pěkně mě to se*e. Naučil jsem se kvůli tomu při přejíždění z pruhu do pruhu v rychlosti ohlídnout přes rameno. Ale co, alespoň mi to jezdí rychleji, mám přece významně menší odpor vzduchu. A spotřeba je taky nižší nejméně o 0,00000000000000000000001 l/100km.  :D

no, ja by som stale rad vedel nejake logicke zdovodnenie preco vobec skodovka/vw zacali s malymi pravymi zrkadlami...

nechce sa mi verit, ze taku blbost by spravili koli zanedbatelne zlepsenej aerodynamike/spotrebe hlavne dnes, ked sa robia kriziacke vypravy za zlepsenie bezpecnosti na cestach a male prave zrkadlo moze podla mna kludne byt ako podstatna pricina par dopravnych nehod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me ma male prave jen jedinou vyhodu a to, ze kdyz najizdim do garaze. Velke bych pravdepodobne odrel, protoze mam ne moc dobre vyresenou zed vedle ramu vrat. Mam to hodne natesno, rozsireni do strany je az po pul metru a jeste najizdim jakoby z pravouhle zatacky do garaze, ne naprimo. Je to celkem slozite, posilovac dostava zabrat. Zrcatko bych mohl pred vjezdem sklopit, ale to bych potom zase nevidel vzdalenost mezi autem a zdi pri uplnem vjeti.

Jinak velke prave skodovka nabizi v provedeni bud s panoramatickym nebo asferickym zrcatkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeff: Mam neco podobneho, mozna i horsiho, s tou garazi. A taky jsem prave velke neodrel, chce to jen par cvicnych najezdu do garaze a pak uz je to v poho ;)

Najezdy budu nacvicovat :) , protoze to velke prave do budoucna urcite poridim, v nejhorsim pripade na zed v miste mozneho kontaktu nalepim pruznou penovou podlozku, kdyby nahodou ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeff: Mam neco podobneho, mozna i horsiho, s tou garazi. A taky jsem prave velke neodrel, chce to jen par cvicnych najezdu do garaze a pak uz je to v poho ;)

Chce to jen pár cvičných nájezdů a pak ještě nové zadní světlo a nárazník, viď Martine. Jo, dopředu to se to jezdí, ale dozadu to už holt chce fištróna. :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky malé zrcátko a pěkně mě to se*e. Naučil jsem se kvůli tomu při přejíždění z pruhu do pruhu v rychlosti ohlídnout přes rameno. Ale co, alespoň mi to jezdí rychleji, mám přece významně menší odpor vzduchu. A spotřeba je taky nižší nejméně o 0,00000000000000000000001 l/100km.  :D

no, ja by som stale rad vedel nejake logicke zdovodnenie preco vobec skodovka/vw zacali s malymi pravymi zrkadlami...

nechce sa mi verit, ze taku blbost by spravili koli zanedbatelne zlepsenej aerodynamike/spotrebe hlavne dnes, ked sa robia kriziacke vypravy za zlepsenie bezpecnosti na cestach a male prave zrkadlo moze podla mna kludne byt ako podstatna pricina par dopravnych nehod...

myslim ze vysvetlenie je uspora materialu. menej plastu, menej skla, menej priestoru na skladovanie, menej priesotru pri spedicii nahradnych dielov... atd. atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeff: Mam neco podobneho, mozna i horsiho, s tou garazi. A taky jsem prave velke neodrel, chce to jen par cvicnych najezdu do garaze a pak uz je to v poho ;)

Chce to jen pár cvičných nájezdů a pak ještě nové zadní světlo a nárazník, viď Martine. Jo, dopředu to se to jezdí, ale dozadu to už holt chce fištróna. :smich::smich::smich:

Vesničko má středisková...............viď Otíku.............co si dás.........ohlik :p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Presne tak, úspora materiálu a nákladov. Navyše sa to pravé predsa len podstatne menej využíva. Do ľavého sa pozerá pri odbočovaní vľavo, pri predbiehaní a pri cúvaní. To pravé len pri zaradení do pravého pruhu a cúvaní. A Fabia nie je kamión, tak to zaradeni nie je problém. Možno urobili nejaký výskum a v ňom vyšlo, že pravé sa používa o Y% menej často, než ľavé, tak zmenšili plochu pravého presne o Y% a bolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Může mi někdo věci znalý teda potvrdit, že kryt vlastního zrcátka Fabie je (kromě trojúhelníku uchycení) shodný s tím z Octavie I? Jestli jo tak zajedu na vrakáč a hotovo. Přehození uchycení (trojúhelníků) z Octavie na Fabii doufám tedy, jak někdo psal není problém...:unsure:

Jo a zrcátka z anglickejch verzí vřele nedoporučuju! Prodali mi ho na vrakecu omylem místo klasickýho velkýho (liší se snad jedním písmenkem v označení!) na Octávku a díky jinejm úhlům nastavení v něm nebylo nic vidět. :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a zrcátka z anglickejch verzí vřele nedoporučuju! Prodali mi ho na vrakecu omylem místo klasickýho velkýho (liší se snad jedním písmenkem v označení!) na Octávku a díky jinejm úhlům nastavení v něm nebylo nic vidět. :ph34r:

Podle toho co jsem slyšel, záleží na výšce řidiče. Já osobně jsem to velké zrcátko zkoušel a mě by vyhovovalo, ale bohužel ho na autě nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to COSBY: na Octavii jsem si zrcátko za velké taky vyměnil a protože se na Octávku jeden čas velké dělalo, tak to nebyl problém, s Fabií je to horší...

to FUGAS: možná jsem to špatně napsal, ale já zkoušel na Octavii pravé zrcátko z angl. verze Octavie. Je docela možný, že u Fabie je v zrcátku z angl. verze Fabie vidět o poznání lépe než u Octávky.

Nyní potřebuju vyřešit jak a jaké (velké) pravé zrcátko dostat na Fabii. Jestli to teda dobře chápu a pokud jsou shodné kryty u Fabie i Octávky, mělo by stačit koupit velké pravé zcátko z Octávky (to se vyrábělo) a prohodit trojúhelníky, je to tak? Nebo jste prohazovali něco z angl. verzí zrcátek? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...