Přejít na obsah

1.6 TDI CR (77KW)


jarda109283

Doporučené příspěvky

Octu mám docela krátce, asi týden. Prozatím bez závad. Spotřeba na pojížděčky podle DOT 4,9. Jak jsem již vzpomínal - motor má kultivovanější chod, svou charakteristikou se trochu přiblížil benzínu. Klasický turbo efekt známý z TDI se tady nekoná, lépe řečeno je méně výrazný. Motor po sešlápnutí při 1500 až 1800 chvíli váhá, probouzí se při 2200, pak ale jede do otáček velmi pružně, podle mého lépe než mé chipnuté TDI 66. Zrychlení z 80 na 120 na 4 stupeň je kolem 8,5 s. - je to dáno i převodovkou, která má jiné odstupňování jednotlivých přev. stupňů než u TDI 66.

Musím nalítat více kilometrů, abych to mohl posoudit, chystám se k načtení logů, ale VAG nechce komunikovat (je tam USD protokol).

Jinak dík za přání, doufejme, že "šlapat" bude... Tolik mé laické postřehy na počátek.

USD lze ! icon11.gifhttp://www.ross-tech.com/vcds/download/beta/current.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau lidi, mam dotaz proč tu tento motor ještě neni?? Na konfigurátoru škoda už je.... Máte někdo tento motor?? zkušenosti?díky

Čauky vespolek,

od včera jsem také majitelem Octy s 1.6TDI CR a v zásadě můžu jen souhasit s tím co psal KRYSIMLADE. Motor je v záběhu, zatím jezdím sotva na půl plynu a ne víc než 2500ot./ ALE co mě příjemně překvapilo je fakt, že na pětku točí při tachometrových 140 asi jen 2400ot., při spotřebě podle počítače 4.2l/100km na rovině!

Jinak se mi osobně zdá jednička taková jakoby se jí nechtělo do otáček nad 2 ticíce, až jakoby tomu bránila řídicí jednotka (obávám se, že to bude asi nějaká další EKO fíčura)

Jsem k dispozici ptejte se na cokoli!

P.S. auto jsem dostal s EKO pneu Goodyear Eagle NCT 5 a podle pneutestů je na tom dost špatně, asi mě čeká výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau lidi, mam dotaz proč tu tento motor ještě neni?? Na konfigurátoru škoda už je.... Máte někdo tento motor?? zkušenosti?díky

Tak prozatímní zkušenosti po ujetí cca. 920km v poctivě zajížděcím režimu tzn. ne plný plyn, ne přes 3000ot., co nejplynulejší akcelarace.

Dle PC průměrná rychlost 46km/h, prům. spotřeba 5.9l/100km. Nejkratší trasa 10km, nejdelší cca. 100 km, stále puštěný Climatronic v režimu AUTO a nastavena na 22 stupňů. Dálnice cca. polovinu trasy a po čtvrtinách okresky a město.

Při 3000ot. na dálnici mám tachometrových 160km/h při aktuální spotřebě dle PC 5.9, ale nejsem ji úplně jist, že to byla úplná rovina.

Celkově je jízda odlišná od 1.9TDi jak dynamicky tak zvuk. projevem. Motor opravdu táhne od 1500 otáček, turboefekt jen dost potlačen. Dunění atp. známé u PD se nekoná, ale odhlučnění jako u BMW a třeba i francouzských vozů nehledejte, stále je jasné, že pod kapotou je diesel.

Zatím jsem zklamán ale z aerodynamického hluku při rychlostech nad cca. 120, ale to může být obutím, vůz MB dodala na pneu Goodyear Eagle NCT 5, což nebude nej. pneu.

Dál se ptejte co Vás zajímá, rád odpovím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak prozatímní zkušenosti po ujetí cca. 920km v poctivě zajížděcím režimu tzn. ne plný plyn, ne přes 3000ot., co nejplynulejší akcelarace.

Dle PC průměrná rychlost 46km/h, prům. spotřeba 5.9l/100km. Nejkratší trasa 10km, nejdelší cca. 100 km, stále puštěný Climatronic v režimu AUTO a nastavena na 22 stupňů. Dálnice cca. polovinu trasy a po čtvrtinách okresky a město.

Při 3000ot. na dálnici mám tachometrových 160km/h při aktuální spotřebě dle PC 5.9, ale nejsem ji úplně jist, že to byla úplná rovina.

Celkově je jízda odlišná od 1.9TDi jak dynamicky tak zvuk. projevem. Motor opravdu táhne od 1500 otáček, turboefekt jen dost potlačen. Dunění atp. známé u PD se nekoná, ale odhlučnění jako u BMW a třeba i francouzských vozů nehledejte, stále je jasné, že pod kapotou je diesel.

Zatím jsem zklamán ale z aerodynamického hluku při rychlostech nad cca. 120, ale to může být obutím, vůz MB dodala na pneu Goodyear Eagle NCT 5, což nebude nej. pneu.

Dál se ptejte co Vás zajímá, rád odpovím!

To budou ty pneumatiky, já žádný nárůst aerohluku ve 120 nepociťuji - pneu Continental, R16/205. Jinak spotřeba po 2.000 km cca 5.1. Teď chystám delší trasu kolem 2000 po dálnici, tak uvidíme. Jinak já to nijak radikálně nešetřím, dnešním motorům již to tak nevadí. Nesmí se vytáčet na plný výkon tzn. do oblasti kolem 4000. Ta horší dynamika při zahájení akcelerace je zřejmě omezovač krout. momentu. Zkrátka to nepustí více paliva, a to kvůli emisím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to UDS ne USD. S komunikovat s tim bude problem. Kazdy data maji svuj UDS kontejner a kdyz mas spatny vyctes jen cislo dat a jednotky. Uz to nema klasicky mereny bloky 1-250 ale je to primo pojmenovany co je co. Napr teplota motoru atd ... kdyz mas spatny kontejner tak vyctes blbost.

Editováno: , autor: Mates_XIV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prozatímní zkušenosti po ujetí cca. 920km v poctivě zajížděcím režimu tzn. ne plný plyn, ne přes 3000ot., co nejplynulejší akcelarace.

Dle PC průměrná rychlost 46km/h, prům. spotřeba 5.9l/100km. Nejkratší trasa 10km, nejdelší cca. 100 km, stále puštěný Climatronic v režimu AUTO a nastavena na 22 stupňů. Dálnice cca. polovinu trasy a po čtvrtinách okresky a město.

Při 3000ot. na dálnici mám tachometrových 160km/h při aktuální spotřebě dle PC 5.9, ale nejsem ji úplně jist, že to byla úplná rovina.

Celkově je jízda odlišná od 1.9TDi jak dynamicky tak zvuk. projevem. Motor opravdu táhne od 1500 otáček, turboefekt jen dost potlačen. Dunění atp. známé u PD se nekoná, ale odhlučnění jako u BMW a třeba i francouzských vozů nehledejte, stále je jasné, že pod kapotou je diesel.

Zatím jsem zklamán ale z aerodynamického hluku při rychlostech nad cca. 120, ale to může být obutím, vůz MB dodala na pneu Goodyear Eagle NCT 5, což nebude nej. pneu.

Dál se ptejte co Vás zajímá, rád odpovím!

Pneu Goodyear Eagle NCT 5 jsem v MB také nafasoval a přijdou mi dost hlučný už od malé rychlosti. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prozatímní zkušenosti po ujetí cca. 920km v poctivě zajížděcím režimu tzn. ne plný plyn, ne přes 3000ot., co nejplynulejší akcelarace.

Dle PC průměrná rychlost 46km/h, prům. spotřeba 5.9l/100km. Nejkratší trasa 10km, nejdelší cca. 100 km, stále puštěný Climatronic v režimu AUTO a nastavena na 22 stupňů. Dálnice cca. polovinu trasy a po čtvrtinách okresky a město.

Při 3000ot. na dálnici mám tachometrových 160km/h při aktuální spotřebě dle PC 5.9, ale nejsem ji úplně jist, že to byla úplná rovina.

Celkově je jízda odlišná od 1.9TDi jak dynamicky tak zvuk. projevem. Motor opravdu táhne od 1500 otáček, turboefekt jen dost potlačen. Dunění atp. známé u PD se nekoná, ale odhlučnění jako u BMW a třeba i francouzských vozů nehledejte, stále je jasné, že pod kapotou je diesel.

Zatím jsem zklamán ale z aerodynamického hluku při rychlostech nad cca. 120, ale to může být obutím, vůz MB dodala na pneu Goodyear Eagle NCT 5, což nebude nej. pneu.

Dál se ptejte co Vás zajímá, rád odpovím!

.. těch tachometrových 160 je dle GPS 153-154, otáčky souhlasí. Je tam jiná převodovka než u starších verzí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě jaké ma ta 1.6 označení. 1.9 TDI, 2.0 TDI(červený I) a jak teda značej tu 1.6tku??

Označeni mám na kapotě jen TDI - z toho žádné písmenko není červené.

Jinak k doplnění po cca. 2200 km - prům. rychlost 50 km/h, prům. spotřeba 5.5l/100km, klima stále na auto 21stupňů. Na dálnici v Německu jsem se s ní ve dvou lidech dostal na max. 200km/h tachometrových tzn. cca. 3500 otáček. Pak už auto vůbec nereagovalo ani na plyn. pedál, ani přidávání na tempomatu nepomáhalo. Zkusil jsem německý ARAL ultimate diesel na prázdnou nádrž, ale prakticky žádný rozdíl jsem nezaznamenal. Včera jsem ale dolil Verva Diesel do půlky nádrže a dnes na volnoběh při studeném motoru celé auto vibrovalo a na poslech vynechával motor. Po zahřátí to úplně zmizelo. Tak nevím špatné palivo? Nesetkal se s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se firma konečně rozhodla poskytnout mi služební káru a volba padla na OII s tímto motorem (1,6 TDI CR). Po objednání byla dodací lhůta cca 6 týdnů, nicméně na začátku týdny se automobilka (resp. prodejce) ozval s tím, že termín dodání prodlužují o dvojnásobek!! Prý z důvodu vysokého zájmu o motorizaci této kategorie! :help:

Máte někdo podobné zkušenosti s takovým natahováním termínu? Docela mě to překvapilo, nemile překvapilo... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se firma konečně rozhodla poskytnout mi služební káru a volba padla na OII s tímto motorem (1,6 TDI CR). Po objednání byla dodací lhůta cca 6 týdnů, nicméně na začátku týdny se automobilka (resp. prodejce) ozval s tím, že termín dodání prodlužují o dvojnásobek!! Prý z důvodu vysokého zájmu o motorizaci této kategorie! :help:

Máte někdo podobné zkušenosti s takovým natahováním termínu? Docela mě to překvapilo, nemile překvapilo... :-(

Mám stejnou zkušenost s 1,4 TSI - čekal jsem 12 týdnů, ale vyplatilo se :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)

Tak se firma konečně rozhodla poskytnout mi služební káru a volba padla na OII s tímto motorem (1,6 TDI CR). Po objednání byla dodací lhůta cca 6 týdnů, nicméně na začátku týdny se automobilka (resp. prodejce) ozval s tím, že termín dodání prodlužují o dvojnásobek!! Prý z důvodu vysokého zájmu o motorizaci této kategorie! :help:

Máte někdo podobné zkušenosti s takovým natahováním termínu? Docela mě to překvapilo, nemile překvapilo... :-(

Můžu také potvrdit. 1,6ka TDI CR objednána 8. srpna a kochat jsem se mohl až 8. září. Zatím najeto cca 300 km, takže žádné velké závěry dělat nelze. Co se týká motoru, tak je fakt, že vyžaduje víc otáček (srovnávám s VW Golf 1.9 TDI 66 kW), takže se mi se tam stane, že musím znovu nastartovat. :) A co se týká pneu, tak já dostal Dunlop SP SPORT 01 (rozměr ale R17 225/45). Až jí trochu zajedu, určitě sem napíšu svoje dojmy, podotýkám, že velice laické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)

Můžu také potvrdit. 1,6ka TDI CR objednána 8. srpna a kochat jsem se mohl až 8. září. Zatím najeto cca 300 km, takže žádné velké závěry dělat nelze. Co se týká motoru, tak je fakt, že vyžaduje víc otáček (srovnávám s VW Golf 1.9 TDI 66 kW), takže se mi se tam stane, že musím znovu nastartovat. :) A co se týká pneu, tak já dostal Dunlop SP SPORT 01 (rozměr ale R17 225/45). Až jí trochu zajedu, určitě sem napíšu svoje dojmy, podotýkám, že velice laické.

Napiš, porovnáme... já mám prozatím najeto 3500km, předtím jsem měl OI,AGR, ale čipnutou. Prozatím si nemohu zvyknout na ty dlouhé prodlevy mezi "podlahou" a akcelerací - 2 až 4 s se mi zdá příliš. Dřívější auto reagovalo téměř okamžitě. Jinak spotřeba 5.1 při poměrně klidné a vyrovnané jízdě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak sa hlasim aj ja s novym prirastkom. OII Combi, v ambiente a hlavne novy 1,6 TDI CR motor. Fakt prijemny netraktorovy zvuk. Zatial zabieham (< 1000 km), takze uvidime, ako sa predvedie.

Bol som doteraz benzinak a tak sa mi celkom paci, ze nezakapava pri vyssich otackach. A neklepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tuto motorizaci půjčenou jako předváděčku . Proti 1.9 TDI je krásně tichá a táhne v širokém spektru otáček. Ovšem řekl bych , že 1.9 ač má stejný deklarovaný výkon , tak v reálu ho má vyšší. . Jako základ naftových motorizací se mi zdá jako ideální volba a tento motor si mě opravdu získal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...