Přejít na obsah

Špatný signál rádia


Doporučené příspěvky

Tiez mam mensi problem.

Mam v octavii radio kewood + neoriginalnu antenu. a tiez mi miestami blbne signal.

mam to zapojene takto : Z anteny mi ide koaxialny kabel ( signalovy) + jeden tenky na napajanie. - ten zapojeny nemam. ale dal som na antenny kabel fantomove napajanie bude mi to napajanie napajat antenu aj napriek tomu ze ten kablik na 12V z anteny nemam napojeny????

Alebo musim napojit ten kablik z anteny na 12 V a potom mozem vyhodit fantomove napajanie??? alebo musim zapojit aj ten kablik z anteny na 12V a nahat aj fantoma????????

Dakujem za vase rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...fantomové napájení se používá jen pro antény napájené po koaxiálním kabelu.Tvůj případ je jiný...

Fantom vydělej a zapoj napájecí kabel od antény na ISO konektor pozice č.5 napájecí část (černý) za pomocí tohoto pinu...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/21-1-Instalacni-material/149-3-ISO-konektory/5/697-ISO-konektor

...je oproti modrému kabelu ze starny autorádia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok dakujem takze fantom mi je zbytocny. :-)

A kadial pretiahnem napajaci kabel zo zadu k radiu???

Mohol by som ten napajaci kabel pripojit na + 12 V k wooferu??? - to sa iba tak pytam aby som nemusel napajaci kabel tahat od zadu az do predu k radiiu.

Editováno: , autor: kapo1222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto mam antenu a z nej ide signalovy vodic. + kablik na napajanie zosilovaca v antene. - ale ten kablik ma asi 15 cm a aby som ho pripojil do iso konektoru pozicia č.5 ako si pisal musel by som ho predlzit a potiahnut az k radiu. Dnes som ho predlzil a potiahol iba k subwooferu a tam ho napojil na + 12V - na modry kablik ktory ide z radia ktory som tahal az do zadu tusim ze z radia je to REMOTE. spoje som pre istotu pospajkoval. a pustil radio. A na moje prekvapenie nechytam len 3 - 4 radiostanice ale naladil som ich rovno 9 a to som v dedine. Tak som rad ze si mi pomohol stym zapojenim. Si fakt borec. lol:palec2:

VELKA VDAKA

Editováno: , autor: kapo1222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim a mel bych take dotaz.Mam Octavii combi 98.V autobazaru me do ni namontovali neorig.autoradio,ktere stoji cca 1700kc.Ma pouze iso konektor a vstup pro autoantenu.Na strese auta mam zraloci ploutev se zesilovacem.Signal oproti radiu Sony,co jsem mel v puvodnim aute je ponekud horsi.Jak zjistim,zda me jde do zesilovace napeti a jak popr.vytvorit lepsi signal?Diky za postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Taky jsem se potýkal s kvalitou příjmu FM vysílání. Mám Octavii I combi, r.v. 2001, původní rádio Symphony a měl jsem původní sklopnou anténu. Příjem stanic byl místy špatný, v jiné lokalitě to celkem šlo, někde to byla až tragédie. Příjem byl jako "zašuměný" a měl jsem pocit, že občas nefunguje RDS. Byl jsem líný anténu vyměnit, když jsem měl dole strop v době, kdy jsem auto celé odhlučňoval. Teď už to ale dospělo do stavu, když mě rádio začínalo "točit". Takže jsem chvíli četl, chytal rozumy a anténu vyměnil. Dával jsem na střechu tuto :

http://www.correct.c...vetvi=auto.aant.

Pokud si pořádně přečtete ten popis, je tam vysvětleno všechno. A hlavně : ta anténa FUNGUJE !!! S dopravou jsem za ní dával 1019,-Kč. Komunikace s firmou úplně luxus. Jen jsem si nechal na příplatek 40,-Kč vyměnit konektor. Na Octávie I. je potřeba mít na konci konektor RAKU2 (samici). Příjem nové antény je někde úplně jinde, než u té staré. O 100% lepší. Žádný šum, žádné ztrácení signálu, čisté stereo. Investice, která se fakt vyplatila. Výměna je úplně v pohodě, nová přesně pasuje na díru po staré. Rozdíl je jen v tom, že k povolení spodní matky té staré potřebujete klíč 22 a na novou je klíč 19. Sundaval jsem horní plast na hraně stropu, sloupky D a C a boční plasty v kufru s reprama (ty se musí sundat, aby šly sloupky C). Já ty C sundal, nechtěl jsem riskovat zlomení stropnice. Je to otázka pár minut. Novou anténu jsem podlepil housenkou z "medvědího hovna", abych měl jistotu, že mi do auta nepoteče.

No a ve finále jsem vyměnil prut. Nová anténa má menší sklon, než origo. Má 80 stupňů, původní má asi 60. Nezajel bych do garáže bez toho, abych anténu neohýbal. Dal jsem tuto :

http://www.obautodil...original-505004

Já jí kupoval od jednoho borce na AUKRO za 99,-Kč. A rozdíl v příjmu na dlouhý prut a na ten krátký není vůbec žádný. I na krátký je příjem suprový.

Takže kdo řešíte na Octavii I. problém s příjmem FM, mohu jen doporučit tuto anténu a firmu, která je v tom linku (možná bych porušil pravidla fóra, kdybych ji jmenoval).Mají skvělý přístup k zákazníkovi. Věřte, že ta investice se vyplatí. O tom se nedá jen psát, ten rozdíl se musí slyšet.

Editováno: , autor: Berry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím také přispěju mým problémem.

Když jsem auto koupil bylo tam origo radio, to šlo ale brzy pryč páč do něj nešla píchnout "fleška"

Nové rádio hrálo hrálo parádně pár dní a pak to začlo být každým dnem horší a horší. Zjistil jsem že mi nějakým záhadným zpusobem upadl vršek antény řekl bych že to byl ten vysílač a tak jsem tam dal novou anténu no signál sice je parádní ale jen když auto stojí jakmile se rozjedu tak radio začne šumět a konec je doposlouchané! Funguje mi tam jen jedna stanice která sídlí ve městě cca 20 km a ta mi hraje i v práci a songy tam furt opakujou a když už slyším po několikáté třeba takové "škouby a matice" i v autě cestou dom tak už mi to leze na nervy takže by to chtělo přeladit ale bohužel funguje jen jedna stanice.

Ještě takový postřeh. když chodím okolo auta tak je pár míst kdy i když auto stojí na místě tak v určitém místě signál zdechne. jako kdybych šlapal po tom signálu :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene radiem to nebude a kabel 100pro nemám vypadlej ani u radia a ani u antény páč sem měl radio vytahle o vikendu a anténu jsem vydělával včera, páč jedu na polep střechy. Tak jsem ji rozebral vystřikal kontaktolem a kontakty přejel šmirglem a uvidí se . Ale co me fakt zaráží že když stojím v určitém místě metr - dva od auta udělám krok rádio nehraje udělám krok z5 rádio hraje nebo sedím v autě a mám otevřené dveře - rádio nehraje chrčí zavřu dveře rádio chytlo signál a hraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi jo ale tak uvidíme dneska mi polep udělali tak jsem to složil řádně vše očistil a přetáhl šmirglem tak se uvidí. dřív mi ale chrčelo když jsem měl otevřené dveře od kufru a po vyčištění to hraje krásně a chodil jsem i okolo auta a rádio hrálo vesele dál takže jsem zvědavej co to udělá za jízdy. Pokud to bude OK tak budu šťastnej člověk !

Jinak jedna se tu pochlubím tím polepem, a jelikož ještě nemám svůj topic tak to hodím sem, snad se nikdo nebude zlobit!

Fotka toho moc neřekne ale ve skutečnosti to vypadá fakt super !

post-70407-0-51689800-1336671984_thumb.j

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pro DonnJarda

Moje zkušenost je ta, že většinou je problém v anténě, pak možná v kabelu a až naposledy v rádiu. Tak, jak to popisuješ, bych odhadoval, že pokud máš aktivní anténu, je problém v tom, že je špatně napájena, pokud je vůbec napájena.

V jednoduchosti je síla. Takže :

1. Půjč si někde pasivní anténu (bez zesilovače), vytáhni rádio, odpoj tvoji anténu, připoj tu pasivní, hoď jí na palubovku za okno a jdi to projet. S velmi velkou pravděpodobností ti to bude mnohem lépe hrát.

2. Vezmi obyčejnou zkoušečku a proměř si kabel, který ti vede z rádia do antény, jestli není někde profláknutý. Pravděpodobnost je ale malá.

3. Zkontroluj si, zda máš funkční napájení antény - tato závada není až tak neobvyklá. Nech si zkontrolovat výstupní napájení na rádiu.

Pokud budeš mít tohle všechno v pořádku, vyměň anténu. Na 99% je pryč. Opravdu je to většinou anténou, kde něco urezne nebo odejde zesilovač a nebo je to tím napájením antény. To může být i tvůj případ. Nenapájený zesilovač antény je neprůchozí. Na místě rádio hraje, ale jak se rozjedeš, šumí a ztrácí signál. To je klasika :-) Stejně tak, jako když nenapájené aktivní anténě zastíníš příjem - někam si stoupneš, otevřeš dveře kufru nahoru apod.

Začni jednoduchými věcmi, není to nic těžkého. O něco víš, jsem psal o stejném problému na mém autě. Pokud zjistíš, že je to tvojí anténou, doporučuji ti tu, kterou jsem dal já. Něco stojí, ale fakt je super.

Pro tebe a i pro ostatní chci ještě k té anténě Correct Aa8.3 - LUXIII doplnit, že je potřeba k ní natáhnout zepředu od rádia napájení. Už jsem měl 2 maily s dotazem, proč jim rádio s touhle anténou nejde. V původním příspěvku jsem o tom nepsal, protože mi to nějak vypadlo. Já jsem si také původně myslel, že bude napájena po anténním kabelu ze Symphony jako origo anténa. Teprve, když jsem měl špatný signál, mi došlo, že tahle anténa má oproti origo anténě vyvedený bokem drát pro napájení. Což origo antény nemají. Hned mi došlo, že ta anténa Correct Aa8.3 - LUXIII neumí ve stavu, jak je prodávána, vzít napájení po anténním kabelu. Určitě by to šlo nějak v té anténě přepojit. Já ji mám v záruce, takže jsem natáhl kabel a anténa šlape jak hodiny. Za rádiem jsem se napojit na drát vedoucí z ISO konektoru. Už nevím, na jaké byl pozici. Myslím, že byl oranžový. Jinak se to snadno zjistí pomocí zkoušečky, je to napájení "po klíčku".

Editováno: , autor: Berry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím také přispěju mým problémem.

Když jsem auto koupil bylo tam origo radio, to šlo ale brzy pryč páč do něj nešla píchnout "fleška"

Nové rádio hrálo hrálo parádně pár dní a pak to začlo být každým dnem horší a horší. Zjistil jsem že mi nějakým záhadným zpusobem upadl vršek antény řekl bych že to byl ten vysílač a tak jsem tam dal novou anténu no signál sice je parádní ale jen když auto stojí jakmile se rozjedu tak radio začne šumět a konec je doposlouchané! Funguje mi tam jen jedna stanice která sídlí ve městě cca 20 km a ta mi hraje i v práci a songy tam furt opakujou a když už slyším po několikáté třeba takové "škouby a matice" i v autě cestou dom tak už mi to leze na nervy takže by to chtělo přeladit ale bohužel funguje jen jedna stanice.

Ještě takový postřeh. když chodím okolo auta tak je pár míst kdy i když auto stojí na místě tak v určitém místě signál zdechne. jako kdybych šlapal po tom signálu :kol-44:

Netuším co to je "Nové rádio", ale pokud nelze zjistit, zda má napájení antény pomocí koaxiálního kabelu, pak je pomoc velice jednoduchá. Stačí si k originální anténě a neorigo rádiu (bez napájení) dokoupit cca za 150,- Kč tzv. Fantomové napájení a je po problému a signál je dostatečně silný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rádio tam bylo origo Symphony ale jen na cd což mi nevyhovovalo tak tam mám nějaký sencor ale jak píšu rádia šlapaly jak to symp.. tak ten sencor a pak postupem času se to začinalo zhoršovat a zhoršovat! Ale zkusím to napětí jestli někde kabel není provalený proměřím jaký to má odpor a pokud bude vše sedet tak ještě zkusím druhou anténu. Přesně tak jak tu pro mě psal BERRY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to stejně jako PROCHY603 a jak už jsem to psal. Problém je skutečně ve většině případů v aktivní anténě, která prostě doslouží. Včera za mnou přijel známý, že mu odešel tuner na Symphony, tak si pořídil Kenwood KDC-5751SD. Prý super rádio se super tunerem. Napojil ho a .... jasně, rádio nešlo. Tak přijel a co s tím. Zkouška se starou anténou z Feldy a Kenwood se rozběhl na 100% (jinak výbavu a ladění zvuku to rádio má skvělé). Pak zkouška jeho "nefunkční" Symphony a rázem věděl, že vyhodil 3.500,-Kč zbytečně. Prý ho sehnal v akci někde v Praze, jinak stojí skoro bůra. No a ve finále stejně mění anténu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady popisoval, že si takovou anténu sám konstruoval a prý mu chodí. Najdi si to a zkus mu napsat. Já osobně říkám :kol-124: :kol-124: :kol-124: . Přečti si, co o tom píše výrobce dobrých antén : http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Shark.LUXIII&odvetvi=auto.aant . Drahá auta mají na střeše ploutev, ale anténu pro příjem rádia mají ve skle. Proč asi? Proč jsou ploutve na jiných autech doplněny montáží prutu? Do ploutve se schová příjem gps nebo telefonu, tam je to zřejmě jedno. Na svém autě jsem to nikdy neměl, takže osobní zkušenost nemám. Ale byl bych s tím hodně opatrný, než bych něco takového koupil. Určitě ne ploutev ze supermarketu za 200,-Kč. Rozhodně bych si takovou anténu nejdříve na svém autě vyzkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...