Přejít na obsah

Vytlumení dveří


Doli

Doporučené příspěvky

sám ze svý zkušenosti můžu říct, že do předchozího auta jsem nechával montovat středobasy Focal polykevlar K2, repraky dost kvalitní, ale do cvíle, než se udělaly MDF podložky a vytlumily se dveře, tak hrály tak nějak normálně, to co v nich opravdu bylo se ukázalo až po vytlumení a instalaci podložek, aby měly dost místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sám ze svý zkušenosti můžu říct, že do předchozího auta jsem nechával montovat středobasy Focal polykevlar K2, repraky dost kvalitní, ale do cvíle, než se udělaly MDF podložky a vytlumily se dveře, tak hrály tak nějak normálně, to co v nich opravdu bylo se ukázalo až po vytlumení a instalaci podložek, aby měly dost místa.

Prave tak to je, ze bez dalsich uprav to bude hrat stejne jako ty seriove! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dneska jsem poradne otestoval vytlumeni dveri (jeste ted jsem trosku nahluchlej :D ) a je to bezchybny. I pri max. hlasitosti nic nerezonuje, parada. Konecne jsem s muzikou spokojenej! :) Pro dalsi lidi co vahaji a maji s tim problemy, muzu jen doporucit!! :palec2: Naklady na pouzite prostredky kolem 1500Kc.

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem poradne otestoval vytlumeni dveri (jeste ted jsem trosku nahluchlej :D ) a je to bezchybny. I pri max. hlasitosti nic nerezonuje, parada. Konecne jsem s muzikou spokojenej! :) Pro dalsi lidi co vahaji a maji s tim problemy, muzu jen doporucit!! :palec2: Naklady na pouzite prostredky kolem 1500Kc.

Ahoj, kde jsi nakupoval ty věci na vytlumení ?? Koukám, že jsi to urychlil od té doby co jsme se o tom bavili v Plzni.. Jak se povedlo sundat ty tapecy ?? Neutrhal jsi si ty držáky na ty špunty ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kde jsi nakupoval ty věci na vytlumení ?? Koukám, že jsi to urychlil od té doby co jsme se o tom bavili v Plzni.. Jak se povedlo sundat ty tapecy ?? Neutrhal jsi si ty držáky na ty špunty ??

Ahoj, obejdnal jsem na www.ahifi.cz a tapecy mi sundali a nacvakli v servisu. :)

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

zdravím....já teď řešil na scoutíku při cca 5000 km šílené drnčení tapecu zadních dveří......v servise samozřejmě chtěli cpát molitan zvenčí....tak jsem se na..al a doma šel tapec dolů...bohužel byly kaput při demontáži i 2 plastové trny, které drží tapec na dveřích. No a právě tyto trny jsou příčinou drnčení.....trny jsou navlečeny do třmínků v tapecu a pak přes gumovou podložku nacvaknuty do dveří...a právě v místě, kde je trn navlečen v tapecu je taková vůle, že ikdyž trn drží ve dveřích jako hrom, tak tapec je na těch plastových čepech volný a drnčí.....tak jsem navlékl na ty čepy do vibrání pro třmeny z tapecu takové malé gumové o-kroužky a pak teprve navlékl čepy na tapec...a je nádherný klid....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych technický dotaz..jak jsi nakonec vyndal ty dva poškozené trny? Předpokládám, že v díře v plechu sedí jak přibyté.

ahoj.....tak do trnů jsem navrtal aku vrtačkou dírku průměr 3 mm - vrták namaž vazelinou, aby ti nepadaly plastové šponky dovnitř dveří, hlavně tedy před dovrtáním...no a pak stačí vzít vrut /nebo malý závitník/ našroubovat do zalomeného plastového trnu a kleštěmi pak trn vytáhneš ven.....nepoužívej větší vrták, to pak dojde k roztažení těch rozpěrek a nepůjde ti to ze dveří vytáhnout....nový trn stojí ve škodovce 6 CZK včetně gumové podložky.

Jelikož jsem ale nesehnal další malinké o-kroužky /totálně jsem v práci vybral servisáky :) /, "vylepšil jsem metodu.

Koupil jsem tenkou oboustranou lepící pásku PATTEX SUPER FIX - takové obdélníčky 20 x 40 mm, v balení 10 ks, stačí na oboje zadní dveře. Páska v Baumaxu za cca 77 CZK.

Obdélníčky rozstřihnout na polovinu-tj. 20 x 20 mm, doprostřed čtverce vyděrovat kancelářskou děrovačkou otvor, pak nastřihnout od kraje čtverečku k díře dva střihy, vznikne pak drážka a je to takový tvar podkovy. Z pásky sundat z jedné strany ochrannou fólii, na druhé straně jsem ji ponechal. Pak nalepit na třmen v tapecírunku, zachovat směr drážky i na lepící pásce a navléknout plastový trn přes tu lepící pásku - nejlépe je nasouvat a přitom pootáčet plastový trn doleva doprava, lépe tam zajede. Drží to jako přibité, vůle v čepu je vymezena a páska je dostatečně poddajná, aby tuto vůli vymezila-je měkká, není to tvrdý plast na tvrdý plast a tapecírunk nevibruje ani po pořádném crosu po kostkách.

O víkendu to budu ještě dělat na jednom autě, tak to případně vyblejsknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, me drnci operka riky calounena v PP dverich :( hlavne na nerovnostech a to jsou jenom mensi, jak mile se o to opru loknem tak uz to nedela takze by to chtel necim vyztuzit :( poradite mi nekdo jak rozebrat tapecirung prosim? do servisu nechci drnci pravy predni vyskovy reprak a rikaj ze to dela jenom pri nejakych pisnickach a ze ji nak nic neslysej .

to je ochoa sakra :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepodělil by se někdo se zkušenostmi, jak vytlumit přední dveře v O2? Mám koupené 4 desky Vibraflexu SPX 25 a repro DLS RS6 od prohifi.cz a potřebuju to vestavět. Před rokem jsem něco podobného řešil ve fabii, ale tam byl plech stahovačky přichycen šrouby. O2 to má prý už nýtované. Po odvrtání jste dali opět nýty nebo existují nějaké možnosti, jak to přišroubovat? Nemáte někdo fotky z montáže?

Kdyz jsem viděl tloušťku kabelů a velikost výhybek, tak jsem myslel, že se převrátím. Kam se to do těch dveří vejde? Jak jste vyměnili kabeláž?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem s kamaradem provedl vytlumeni dveri a osazeni novymi reproduktory. Zatim to mam na original radio Stream MP3. Zvuk se zlepsil ve vsech smerech - podstatne presnejsi bassy (uz nejsou rozplizle a stale stejne), cinkavejsi vysky, zlepseni frekv. charky stredu (originaly mely malo nizsich stredu a hodne vyssich stredu), celkove je zvuk daleko vernejsi.

Celkem jsem spotreboval 4 desky Vibraflex SXP 25, umelohmotnou redukci pro basaky, 3m Neotech Sound Stream 2x2 mm², par vidlicek pod sroubky Sinus Live a jednu sadu DLS RS6 :).

Pridavam fotky vytlumenych dveri, stahovacku odstrojenou i zatlumenou s vyhybkou a repro a vyskacu, ktere jsme dali na trojuhelnicky vyfuku ventilace.

Jinak poznatky z prace:

S vibraflexem SXP 25 se pracuje paradne, na slunicku nahraty se skvele tvaruje. Pomoci muze taky horkovzdusna pistole. Umelohmotne redukce na repro jsme museli trochu orezat, aby se vesly. Kabel byl hrozne tlusty, ale v pohode se vesel. Stahovacku jsem se snazil pokryt celou a vyrezal jsem do ni dirky kolem otvoru a motorku. Celkove je to prace pro 2 lidi na cely den - zalezi na zkusenostech. Tapecirung jsem nepolepoval nicim. V zavislosti na typu hudby dokazu i nova repra "rozchrchlat", ale to pricitam spis omezenemu vykonu radia - originaly koncily na stejne hlasitosti (nad cca volume 20 pri bass +2).

post-18216-1245017125_thumb.jpg

post-18216-1245017151_thumb.jpg

post-18216-1245017170_thumb.jpg

post-18216-1245017182_thumb.jpg

post-18216-1245017213_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, pekná práca klobúk dole. Snád aj ja na to nájdem raz dost odvahy. Zatial len pár otázok:

Malo zmysel premiestnit výškač? poznáš to na zvuku?

Z 20 cm stredobasákov si si nevedel vybrat?

Neuvažoval si o Dynamat Extrem?

Predpokladám že v Elegancke si mal seriové repro v predných aj zadných dverách. Vytlmil si oboje? v prípade že nie tak sa to asi nepriaznivo prejavilo na zvuku no nie?

ešte raz klobúk dole ,že si sa do toho pustil.

a diki za odpovede.

Ferino

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pekná práca klobúk dole. Snád aj ja na to nájdem raz dost odvahy. Zatial len pár otázok:

Malo zmysel premiestnit výškač? poznáš to na zvuku?

Z 20 cm stredobasákov si si nevedel vybrat?

Neuvažoval si o Dynamat Extrem?

Predpokladám že v Elegancke si mal seriové repro v predných aj zadných dverách. Vytlmil si oboje? v prípade že nie tak sa to asi nepriaznivo prejavilo na zvuku no nie?

ešte raz klobúk dole ,že si sa do toho pustil.

a diki za odpovede.

Ferino

Ahoj, diky za uznani :)

- vyskac jsem premistil proto, ze by se do originalniho prostoru nevesel - ma velky vrchlik s pevnou mrizkou (nejde oddelat)

- soucasne umisteni je urcite lepsi, protoze se reproduktor necha do urcite miry nasmerovat a neni nad nim ta husta mrizka, ktera by mohla smerove vysky omezovat. Nemam ale prakticky porovnane zvuky z obou mist - viz. predchozi bod

- o 20cm repro jsem neuvazoval a nejsem si jisty, jak jednoduse by tam sly zabudovat

- volbu tlumiciho materialu jsem konzultoval s Milanem Rychtrem z prohifi.cz, ktery mi doporucil toto. Navic mi nabidl rozumne ceny, tak nebylo co badat. A s materialem se pracuje vyborne....

- zadni dvere jsem ztlumil, takze nehrajou vubec. Neni to problem, lepsi dobre podani vpredu nez rozhuhlane z kombinace. Je to dost poznat, kdyz pustim i zadek, tak basy prestanou byt presne (zadni huci a duni) a cistota prednesu ve stredech a vyskach je fuc. Ovsem, ac maji DLS docela dobrou citlivost, tak hraji mene hlasite nez originaly (mozna ztrata na vyhybce, ktera je u originalu tristni). Takze me zesilovac nemine a to i na predek. Original radio se brzy dostane na sve limity a zacne zkreslovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nakoľko ma čaká kompletné rozoberanie dverí a následné vytlmenie s výmenou repro tak by som mal dve otázky: 1. Akú hrúbku (priemer) vrtaku je potrebné na odvrtanie sťahovačky od dverí?

2. Čim je najlepšie prichytiť sťahovačku späť do dverí nity, skrutky (a aké)?

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Nakoľko ma čaká kompletné rozoberanie dverí a následné vytlmenie s výmenou repro tak by som mal dve otázky: 1. Akú hrúbku (priemer) vrtaku je potrebné na odvrtanie sťahovačky od dverí?

2. Čim je najlepšie prichytiť sťahovačku späť do dverí nity, skrutky (a aké)?

Dík.

1) vrtak na zelezo, prumer podle citu - to poznas

2) viz obrazky v priloze

post-18216-1256337276_thumb.jpg

post-18216-1256337309_thumb.jpg

post-18216-1256337322_thumb.jpg

post-18216-1256337352_thumb.jpg

post-18216-1256337363_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...