Přejít na obsah

Tempomat - poruchy, závady


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak si tak dneska tempomatím po zmáčknutí tlačítka SET. Poté chci posuvným tlačítkem + přidat rychlost (posuvným tlačítkem úplně doleva), ta se sice přidá, ale po puštění tlačítka začnou otáčky i rychlost padat, rychlost zkrátka není zaaretovaná. Zkouším ještě jednu věc, jestli se mi to nezdálo, při 50km/hod zmáčknu SET a rychlost drží. Jednou brnku do polohy + a zase to spadne, jako kdybych to resetoval. Toto se přeci stane, jen když se posuvné tlačítko lehce zmáčkne doprava (ne doleva).

Tak jsem tempomat posuvným tlačítkem úplně doprava vypnul, poté zapnul a vyzkoušel zase to předchozí a už to chodilo jak má. Setkal jste se s tím už někdo? Jinak nemám kolíbku, ale tlačítka.

post-34-1151593112.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naprosto presne to same... taky jsem dal na off a pak cajk... ze by dodavatelem :o

jeste se mi stava kdyz jedu za deste a mam zapnute predni i zadni sterace, ze tempomat vypadne uplne, ale to je tim, ze komfortni ridici elektronika pri poklesu napeti odpoji zarizeni, ktere nepotrebuje (asi by to chtelo silnejsi alternator)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nechal jsem si před nějakým měsícem dát tempomat do svojí O1. Páčku jsem koupil přes net (elerte.cz), namontovat jsem si ji nechal ve značkovém servisu (tuším cca. 1300,-).

Ze začátku to jezdilo suprově, ale teď se občas stává, že nejde tempomat zapnout (zmáčknu SET aby si to zamapatovalo rychlost a pustím plyn, a místo aby to jelo dál stejnou rychlostí, začne to zpomalovat). Někdy pomůže, když to úplně vypnu na OFF a zase zapnu, ale většinou to nepomůže. Jednou se mi stalo že to nešlo a po nějakých 20km jsem to zkusil znovu a najednou to šlo.

Taky se teď tempomat vypíná při použití blinkru. Nejsem si úplně 100% jistý, jestli to nedělalo od začátku, ale mám pocit že ne, myslím že ze začátku jsem běžně na dálnici předjížděl a při tom blikal a jelo to pořád. Teď se dotknu blinkru a okamžitě to "sundá nohu z plynu".

Nevíte čím by to mohlo být? Mohl jsem koupit nějakou aušusovou páčku ve které se třeba takhle brzo přelámaly drátky od těch tlačítek? Nebo by to mohla být spíš nějaká softwarová chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš oirigo (zezadu páčky jde nahmatat vylisované číslo) a nebo PLR ?

jestli PLR tak se mohly vytlačit kontakty od konektoru tempomatu. Montoval jsem ho (si ho sám sehnal) a když jksem zašunul konektor tak vytlačil piny ven. Trvalo mi 1 a 1/2 hodiny než jsem na to přišel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je PLR? Myslím že origo to bohužel asi není (má jiný povrch než měla ta origo bez tempomatu, ostřejší hrany, ..., a celkově na mě působí jako hůř udělaná - trošku "kvedlá", při přepínání blinkrů dělá úplně jiný zvuk než ta původní).

Pokud se vytlačily kontakty, jdou zatlačit zpátky a bude to zas fungovat tak jak má, anebo mám páčku vyhodit a koupit si originální? Jestli jdou zatlačit, je potřeba kvůli tomu zase sundávat volant?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to ta od Elerte za 820,- nebo za kolik... tak se nedivím že to nejde... objednal sem si jí taky ale když sem jí viděl, poslal sem jí ji zase zpátky, páč to bych si dfo auta nikdy nedal... raději sem koupil od firmy Molpir originální... Ale to se dá od Elerte taky, jen je potřeba se na to optat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kolega z prace ma problem

Ma Octavii 1,6i /100ps s elektronickym plynem EPC

- zakoupil si tedy packu tempomatu s prislusnou kabelazi,nechal si to namontovat v autorizovanem servise

- tak mu to namontovaly,ale nakonec zjistili ze tempomat nefunguje ,protoze ma jednotku ktera to nepodporuje...Tak nevim jestli ma nejakou jinou jednotku komfortu,nebo jednotku motoru

Dotaz tedy zni: co s tim?

Co je potreba sehnat a vymenit,aby se tempomat rozhybal?

Nebo to lze treba nejak nakodovat v komfortce?

Jinak z vybavy tam ma 2x el okna,central(bez dalky)

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delali mi to kluci, co se v tom dost vyznali a co mi bylo receno, tak tempomat na zrovna tento motor s elektronickym plynem jde namontovat a uvest ve funkcnost, neexistuje zpusob ze by to nepodporovalo, neni to mozna pripravene, ale dodelat to musi jit... Nevim vice, jen toto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel packu tempomatu i s kabelazi,vypadalo to presne jako svazek kabliku ktery je soucasti packy ktera byla videt i nabizena zde na fotkach.

A predpokladam ze pokud to instaluje autorizovany servis Skoda tak by asi meli vedet co a jak,jestli je svazek mezi R.J. motoru a kabinou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A predpokladam ze pokud to instaluje autorizovany servis Skoda tak by asi meli vedet co a jak,jestli je svazek mezi R.J. motoru a kabinou...

no autor. servis má dost podkladů pro to aby nemontoval páčku do auta ktery to podle nich nepodporuje

a né namontovat a pak říct že nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska mluvil po tel. s tim elektrikarem co to zkousel zapojovat a rekl mi,ze vse probihalo standardne,az na to ze pak pri tom prizpusobovani to snad nejak nechtelo jit aktivovat.

Ted nevim jestli rikal,ze to psalo ze to nema odezvu nebo to nemel vubec v nabidce

Prej je to R.J. motoru,uz se s tim pry parkrat setkal i u Fabie,jednotka motoru to pry nepodporuje, i kdyz ma auto elektronicky plyn

Tak nevim

Snad jedine sehnat jinou R.J. motoru?

Editováno: , autor: kemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u motorů 1,8 je i jiná jednotka, aby to podporovalo tempomat, ale u 1,6 stačí vyměnit škrtíci klapku, to platí pro vozidla s plynovým lankem. U aut s elektronickým plynem by neměl být žádný problém tempomat namontovat. U naftových verzí je kabeláž předchystaná od ŘJ motoru do meziprostoru, u benzínových verzí je ve schématu namalováno, že ta kabeláž od ŘJ chybí a je nutný ji do dělat až k jednotce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Hello

Potreboval by som pomoc.. niekedy mi tempomat zareaguje az na druhy, treti krat.. to sa da prehliadnut..ale zacal mi blbnut, ako keby sa zasekaval a dokonca..ked idem na tempomat napr na dialnici a dam blinker..alebo sa trosku dotknem packy tak auto strati vykon, ako keby sa tempomat vyradil... tak som to skusal aj bez tempomatu a urobilo mi to tiez.. cize zoslapnuty plyn, ides plynule a vyhodis blinker..vtedy auto strati na chvilku vykon aj ked je stale rovnako zosliapnuty pedal... po sekunde dvoch.. zase normal.. nerobi to stale... skusal som to dnes celu cestu po dialnici..asi 40 km.. a chvilu sa to prejavilo, chvilu nie... v com to moze byt???ma s tym niekto skusenosti??? Moze byt nejako zaseknuta ta packa??

Este doplnok..mam octaviu 1.6i 2003 75Kw Dik

Hello tak nikto nevie??? Dnes sa to zhorsilo..akonahle dam blinker doprava tak auto brzdi...

proste som sa potreboval rychlo zaradit..plny plyn na trojke potom blinker doprava a auto zacalo brzdit motorom, ako ked sa po pridani plynu pri tempomate a jeho opetovnom uvolneni snazi dostat na predoslu nastavenu rychlost... proste uz sa bojim davat blinkre, lebo vtedy auto robi blbosti. ked nemusim tak neblikam a vtedy vsetko ok.. je tam nejaky zly kontakt na tej packe??

Editováno: , autor: Dodo11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hello hello

to sa s tym vazne nikto nestretol??????

robi to cim dalej tym viac... je chybna ta packa, alebo nieco ine????

Podle toho co popisuješ to vypadá na páčku, dělá to i když tempomat vypneš? Zkusil bych ho nějak úplně zneprovoznit, třeba pojistkou, nebo někdo poradí jak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hello hello

robi to cim dalej tym viac.. aj ked nie je zapnuty tempomat..a zacina byt nebezpecne s tym jazdit.. pri predbiehani, ked potrebujes akceleraciu tak to ide, ked nedas blinker..ked das, tak auto ide na dve tri sekundy do sraciek... proste namiesto pridavania brzdi.. hrozne.. podla mna to hodi do systemu chybove hlasky a ten je z toho magor.. dokonca mi zasvietilo EPC..chyba elektroniky motora... po opatovnom nastartovani to zmizlo...na vag neukazuje ziadnu chybu.. v piatok som odparkoval do garaze a pozeram, ze mi svieti tretie brzdove svetlo..ale iba to jedno... tie bocne nesvietili....iba to vrchne.. ale nie tak ako ked brzdis, ale len tak jemne svietilo... nijako sa to nedalo vypnut az po par minutach zhaslo samo...proste vyzera to tak, ze ta packa ma nejaky stres a posiela to do celeho systemu..asi by som ju mal cim skorej vymenit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello..

no neviem, ci je to tou packou.. trosku som to skusal...robi to vzdy pri nahlom prudovom odbere... cize ked dam blinker, alebo ked zapnem vystrazny trojuholnik, alebo ked zapnem svetla a podobne...

Nikto sa s tym nestretol??? Nikto nevie poradit??? Uz je to tu tyzden a nic... :-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...