Přejít na obsah

Klepanie motora za studena


bobocop

Doporučené příspěvky

Ahojte. Mám Octaviu 1,6 55kW. V poslednej dobe po naštartovaní počuť od motora klepot, ktorý zintenzívnie pri pridaní otáčok. Ako uberem otáčky motora aj klepot z motora je pomalší. Akonáhle sa motor zohreje klepot prestane. Používam plne syntetický olej Valvoline a motor má najazdených okolo 99,700 km. Prosím o radu, o akú závadu môže ísť v tomto prípade ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Dussič

Ahoj, vypadá to opravdu na hydrošteli. Moje octa. má najeto 111000Km a už jsou

hydrošteli hlučnější a tak asi jeden nebo dva si pocvakávají. Tak je budu muset nechat vyměnit. :o

Octavia 66KW r.2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Dussič
Ahoj, vypadá to opravdu na hydrošteli. Moje octa. má najeto 111000Km a už jsou

hydrošteli hlučnější a tak asi jeden nebo dva si pocvakávají. Tak je budu muset nechat vyměnit. :o

                  Octavia 66KW r.2000

na kolik ta sranda prijde?

Jeden hydroštel asi okolo 800Kč v servisu PORSHE Č.B.,ale prý se dají sehnat i levnější. Jimak je to pěkná darda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čagos,sundej klín.řemen,rozdělej řemenici na klice,sundej plast.kryty rozvod.řemene,povol nap.kladku,sundej rozvody,řemenici stáhni z vačky,sundej ventil.víko,sundej rozdělovač a můžeš rozdělat vačku.Nejdřív povol pánev u rozdělovače,pak na druhý straně u roz.kola,pak prostřední,a pak křížem zbylý dvě(vačka ráda praská).Sundáš vačku a můžeš tahat hydroštosy.Jestli chceš měnit jen ty špatný,tak je většinou poznáš tak,že jsou oproti dobrejm spadlý níž. Montáž je jasná,přesně obráceně.Akorát bacha při utahování vačky,utáhni nejdřív druhou pánev z leva,pak druhou z prava na 6Nm,pak prostřední,levou a pravou,taky na 6Nm,pak to celý přitáhni o 90 stupňů a je to. Nechci to okecávat,ale myslím,že to sfoukneš. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus měnil sem si teďka hydroštely( na tdi) doma v garáži čistého času to trvalo tak 14 h dělal sem to poprvé a můžu ti vřele doporučit jestli nevíš jak na to tak to hoď radši do servisu dá se posrat spousta věcí, hlavně bacha na natočení vačky a kliky (základní nastavení ) sežeň si aspoň DP tam je to krásně popsané, některé nářadí si musíš zbastlit sám, když tak ukecej někoho kdo to už dělal ať ti to aspoň skoukne než to pak spustíš hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám šťastie na autá, inak sa dá povedať, že 1 a 1/2 roka po kúpe auta je to moja prvá závada. Už sa len modlím aby ma to nevyšlo draho. U nás jeden hydroštel vyjde asi na 400,-SK. Rád by som ich vymenil všetkých 8, ale nemám toľko lóve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vypadá to opravdu na hydrošteli. Moje octa. má najeto 111000Km a už jsou

hydrošteli hlučnější a tak asi jeden nebo dva si pocvakávají. Tak je budu muset nechat vyměnit. :o

                  Octavia 66KW r.2000

na kolik ta sranda prijde?

Já jsem to nechal dělat na mým autě před rokem a stálo mě to 5 500 kč.Nebyl to ale autorizovaný servis,tam to bude asi masnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...