Přejít na obsah

Kontrolka mazání / oleje


dj.gets

Doporučené příspěvky

Zdárek, rozsvítila se mi kontrolka oleje a já na to cca 20km ještě dojel. Když jsem dorazil domů, tak ho tam v pohodě dolívám, páč olej byl na spodní risce, možná malinko pod ní. Dorazil ke mně otec a když jsem toto řekl, tak mi vynadal, že jsem to mohl zadřít. Ptám se tedy, je nutné při rozsvícení kontrolky olej ihned (myslím tím sofort :-) ) vyměnit? Nebo těch 20km je ještě v pohodě? Jinak motor mám 1,6 75kw. Díky za info.

Editováno: , autor: Triskos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne ta červena zasvieti raz za čas neviem vystopovat chybu .Raz sa ozve potom dlho nič.Predtym toho bolo viac ,ale po vymene oleja sa to skludnilo.Neviete čo by to mohlo byt tak nahodov nejake zakladne veci ktore treba skontrolovat.

mal som to iste, casom to doslo do takeho stadia ze cervena kontrolka svietila v kuse spociatku iba blikala, prblem bol v cerpadle rozdrtsa vzajomne, nebol tlak pomohla vymena,

ps: bez tlaku som najazdil cca 200km a nesetril som ho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som to iste, casom to doslo do takeho stadia ze cervena kontrolka svietila v kuse spociatku iba blikala, prblem bol v cerpadle rozdrtsa vzajomne, nebol tlak pomohla vymena,

ps: bez tlaku som najazdil cca 200km a nesetril som ho

mysliš vymena celeho olejoveho čerpadla nemaš prehlad čo stalo nove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

adryk. Najprv si daj skontrolovat tlak oleja na kolko ti tlaci ol.cerpadlo. Mozno mas len zle cidlo . ;)

tlak oleja zmeram jedine v servise rozmyšlam spravne

to čidlo som už skoro menil pri vymene oleja ale ten tupec v autoservise my predal zle,potom som sa dozvedel že su dva druhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

no páni opýtam sa aj ja vás... dnes večer... Octavia 1.6/55kW, rv 99, mi počas cesty zasvietila kontrolka červená a 3x píplo... ale hned aj zhasla... došiel som s tým do mesta...vypol motor odišiel som a ked som sa vrátil k autz tak cesta z mesta potom domov(ale to neblikla)... tipujem 15km cca nabehal... čo to znamená? ak by bolo málo oleja... nemala by svietiť stále? resp. nebolo to len nejaké zblbnutie? :) zajtra ráno sa pozriem na stav oleja... potom to tu poprípade doplním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Zdárek, rozsvítila se mi kontrolka oleje a já na to cca 20km ještě dojel. Když jsem dorazil domů, tak ho tam v pohodě dolívám, páč olej byl na spodní risce, možná malinko pod ní. Dorazil ke mně otec a když jsem toto řekl, tak mi vynadal, že jsem to mohl zadřít. Ptám se tedy, je nutné při rozsvícení kontrolky olej ihned (myslím tím sofort :-) ) vyměnit? Nebo těch 20km je ještě v pohodě? Jinak motor mám 1,6 75kw. Díky za info.

Ještě teda všeobecně. Oranžová kontrolka je hladina oleje a červená je tlak oleje. Takže při rozsvícení oranžové ještě není panika, ale zpravidla stačí dolít olej (oranžová svítí když je olej na spodní rysce). Při rozsvícení červené už nesaje čerpadlo a potom bych se pídil po špinavých sítkách a vadných čidlech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Som tu od dnes novy a chcel by som sa tiez s vami podelit o svoju skusenost, kedze aj toto forum mi pomohlo moj problem odstranit, aj ked som este nebol zaregistrovany :-).

Mam dovezenu Octavia I 1,6i 75 kW, prerobená na LPG.

Jedneho dna, bolo to este pred Vianocami som isiel po dialnici BA-SC a z nicoho nic mi 3x zapipala a zacala blikat cervena kontrolka tlaku oleja - olejnicka. Kedze nebolo kde okamzite zastavit, isiel som dalej a asi po 1 km kontrolka prestala blikat.

Lenze na druhy den sa stalo presne to iste, tak som siel k do servisu v RK, kedze som tam bol na dovolenke a tam mi povedali, ze je to chybne cidlo a aj mi ho vymenili. Lenze...

Asi po 300 - 400 km sa to zacalo opakovat znova a v castejsich intervaloch, takze dalsia navsteva servisu, ale uz som siel do osvedceneho, kde chodievam pravidelne a mozem odporucat - Autobors, Novy Zivot - Vojtechovice, okr. DS.

Tam mi navrhli, ze by v prvom rade vycistili sitko/saci kos v olejovej vani. A nemylili sa, sitko bolo zanesene karbonom a inymi necistotami, takze ho vycistili a vyzera, ze by to malo byt v poriadku, teda aspon zatial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Kontrolka mazání / oleje

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...