Přejít na obsah

Kontrolka mazání / oleje


dj.gets

Doporučené příspěvky

mám tento motor, při 90.000km jsem měnil olej, před tím tam byl esso 5w 40, vždy se tam dával tento, teď jsem dával CASTROL RS Formula, a teď při 101000km tedy po 11000km, mi palubká hlasí oranžové světlo, málo oleje, kde může být chyba?diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to problikávalo taky, nechal jsem vyměnit olej a kontrolka problikávala dál.

Pak přišli na to, že zlobí hladinový čidlo oleje.

olej se nikde nestráci, jako že by někde tekl, ale určitě někde se ztráce, protože na rysce je vidět že je ho tam učitě málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej zpatky 5W40 a bude to nejspis ok, 5W40 tomuhle motoru sedi jak <|> na <--B  ;)

taky bych řekl že mu neprospěla změna olejíku...nevím zas tak se v tom nevyznám třeba bude řidší a motör ho pomalu schroustal??

jo jo, ridši určitě je.asi dam zpatky ten 5W 40, chci ale tam dávat kvalitní olej, co by ste doporučili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej zpatky 5W40 a bude to nejspis ok, 5W40 tomuhle motoru sedi jak <|> na <--B  ;)

taky bych řekl že mu neprospěla změna olejíku...nevím zas tak se v tom nevyznám třeba bude řidší a motör ho pomalu schroustal??

jo jo, ridši určitě je.asi dam zpatky ten 5W 40, chci ale tam dávat kvalitní olej, co by ste doporučili?

Ja davam uz nekolik let 5W40 Castrol TXT softec nebo Magnatec a spokojenost. V zime parada a spotreba sla dolu. 0W40 je opravdu ridsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Hello.

Mam najazdene na sucasnom oleji cca 11000 km. asi pred tyzdnom som kontroloval hladinu a zistil som, ze je nizko. tak som tam dolial skoro 1l noveho oleja. dnes mi pri jazde zacala svietit kontrolka oleja a ja som zistil ze je zase nizko. Mam 1.6 75kW rok vyroby 2003 najazdene 86000km Nezda sa mi, ze by olej niekde vytekal, teda aspon doteraz som si to nevsimol. Je mozne, ze by to malo taku spotrebu??? A este jedna otazka.. mam tam castrol softec txt 5w40 ale dnes som tam dolial softec 5w30. dufam, ze som tym nic nepokazil... taky som mal v kufri ako rezervu...Dik za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby to zralo tolik oleje, bylo by to urcite citit a mozna i videt jinak výrobce udává že na 1000 km se může dolít až litr ! Já osobně teda za 15.000 km nedoleju vubec nic, ta by me to asi taky vydesilo, ale zkontroluj gufera na klice, nech si premerit tlaky a uvidíš na čem jsi. Pokud by olej někde utíkal, muselo by to bít při obhlídce vidět, pokud nikde nic, pak to bude ten olej asi žrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám dotaz. Za jízdy se mi rosvítila kontrolka oleje, ale oranžově. V příručce jsem vyčetl že by mělo jít o nízký stav oleje. Zastavil jsem, vypnul motor, potom znova nastartoval a kontrolka svítila zase. Dojel jsem do garáže a zkontroloval jsem olej. Bylo ho tam trochu pod půlkou mezi ryskami, tak jsem tam tak 0,2 l dolil. Nastartoval jsem a kontrolka uš nesvítila. Je to ale zvláštní, že by to hlásilo nízký stav oleje když ho tam bylo mezi ryskami. Nemůže být problém někde jinde ? 1,6 75kw 2001.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz. Za jízdy se mi rosvítila kontrolka oleje, ale oranžově. V příručce jsem vyčetl že by mělo jít o nízký stav oleje. Zastavil jsem, vypnul motor, potom znova nastartoval a kontrolka svítila zase. Dojel jsem do garáže a zkontroloval jsem olej. Bylo ho tam trochu pod půlkou mezi ryskami, tak jsem tam tak 0,2 l dolil. Nastartoval jsem a kontrolka uš nesvítila. Je to ale zvláštní, že by to hlásilo nízký stav oleje když ho tam bylo mezi ryskami. Nemůže být problém někde jinde ? 1,6 75kw 2001.

Pokud kontroluješ olej u teplého motoru vždycky bude hladina na měrce výše než je skutečný stav oleje. Proto tě to hlásilo "olej" i když na měrce byl mezi ryskama, olej po zahřátí vzlíná a mírně nabide na objemu . Olej se měří u studeného motoru. Nic se neděje, dolil jsi trochu oleje a jezdíš dál. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Kontrolka mazání / oleje

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...