Jump to content
Jozinko1

Kontrolka oleje

Recommended Posts

tak to už asi nebude v poriadku, to by ťa už malo upozorniť, že máš málo oleja ;)

takže bude treba niekde hladať chybu, snímač, alebo elektronika,...

Zdarec chlapi mam iny problem. Po prejdeni 3-4 km Mi zasvieti kontrolka oleja zapipa to a motor shasne.Chvilu pockam nastartujem a vsetko O.k Teda aspon dufam..Oleja mam dost bol som na vag no nic nehlasi moze to byt cidlo/spinac tlaku oleja/???Stava sa to ked zoslapnem pedal spojky pred krizovatkou a otacky klesnu .Stalo sa to uz tri krat..dakujem za odpovede

Zdarec chlapi mam iny problem. Po prejdeni 3-4 km Mi zasvieti kontrolka oleja zapipa to a motor shasne.Chvilu pockam nastartujem a vsetko O.k Teda aspon dufam..Oleja mam dost bol som na vag no nic nehlasi moze to byt cidlo/spinac tlaku oleja/???Stava sa to ked zoslapnem pedal spojky pred krizovatkou a otacky klesnu .Stalo sa to uz tri krat..dakujem za odpovede

Zacal by som asi VAG-om,...

ked to robi v nizkych otackach moze to byt skutocne problem s cerpadlom (male otacky = nizky tlak, aj ked mas dost oleja z nejakeho dovodu cerpadlo nevivinie dostatocny tlak oleja - necistoty vo vani,... alebo vadny snimac tlaku oleja za cerpadlom). Ale to je len spekulovanie, daj to na diagnostiku a budes mudrejsi,...

Ale nepodcenoval by som to!!! Inak motor ma aky chod ked svieti ta kontrolka? Nie je hlucnejsi???

Edited by Ferino83

Zacal by som asi VAG-om,...

ked to robi v nizkych otackach moze to byt skutocne problem s cerpadlom (male otacky = nizky tlak, aj ked mas dost oleja z nejakeho dovodu cerpadlo nevivinie dostatocny tlak oleja - necistoty vo vani,... alebo vadny snimac tlaku oleja za cerpadlom). Ale to je len spekulovanie, daj to na diagnostiku a budes mudrejsi,...

Ale nepodcenoval by som to!!! Inak motor ma aky chod ked svieti ta kontrolka? Nie je hlucnejsi???

Na vagu som bol nic nehlasi.Deje sa to takto:Studeny motor-prejdem cca 3-4km ,pred krizovatkou spomalim sliapnem na spojku a motor zdochne pipa a blika pri tom kontrolka oleja.Chvilu pockam opat nastartujem a motor ide normalne za jazdy to vobec neblika ani pri zohriatom motore.Je to 1.9 TDI 66kw.Motor ma normalny chod nehuci netrha..Pozeral som na olejove cidlo je uplne suche.Je hned pod filtrom.pises ze vadny snimac tlaku oleja za cerpadlom??To znamena ze su dva?Ako vyzera to za cerpadlom?

Este ma napadlo ze mi kvapka olej spod alebo z chladica oleja ale len trosku nic brutalne taka mala kvapka pod autom kazdy den,moze to byt preto???

Mám dotaz. Za jízdy se mi rosvítila kontrolka oleje, ale oranžově. V příručce jsem vyčetl že by mělo jít o nízký stav oleje. Zastavil jsem, vypnul motor, potom znova nastartoval a kontrolka svítila zase. Dojel jsem do garáže a zkontroloval jsem olej. Bylo ho tam trochu pod půlkou mezi ryskami, tak jsem tam tak 0,2 l dolil. Nastartoval jsem a kontrolka uš nesvítila. Je to ale zvláštní, že by to hlásilo nízký stav oleje když ho tam bylo mezi ryskami. Nemůže být problém někde jinde ? 1,6 75kw 2001.

Zdarec chlapi mam iny problem. Po prejdeni 3-4 km Mi zasvieti kontrolka oleja zapipa to a motor shasne.Chvilu pockam nastartujem a vsetko O.k Teda aspon dufam..Oleja mam dost bol som na vag no nic nehlasi moze to byt cidlo/spinac tlaku oleja/???Stava sa to ked zoslapnem pedal spojky pred krizovatkou a otacky klesnu .Stalo sa to uz 4 krat..

Na vagu som bol nic nehlasi.Deje sa to takto:Studeny motor-prejdem cca 3-4km ,pred krizovatkou spomalim sliapnem na spojku a motor zdochne pipa a blika pri tom kontrolka oleja.Chvilu pockam opat nastartujem a motor ide normalne za jazdy to vobec neblika ani pri zohriatom motore.Je to 1.9 TDI 66kw.Motor ma normalny chod nehuci netrha..Pozeral som na olejove cidlo je uplne suche.Je hned pod filtrom.Este ma napadlo ze mi kvapka olej spod alebo z chladica oleja ale len trosku nic brutalne taka mala kvapka pod autom kazdy den,moze to byt preto??? ..dakujem za odpovede

Zdárek, rozsvítila se mi kontrolka oleje a já na to cca 20km ještě dojel. Když jsem dorazil domů, tak ho tam v pohodě dolívám, páč olej byl na spodní risce, možná malinko pod ní. Dorazil ke mně otec a když jsem toto řekl, tak mi vynadal, že jsem to mohl zadřít. Ptám se tedy, je nutné při rozsvícení kontrolky olej ihned (myslím tím sofort :-) ) vyměnit? Nebo těch 20km je ještě v pohodě? Jinak motor mám 1,6 75kw. Díky za info.

Edited by Triskos

Bud v klidu u O II jsem se svítící kontrolkou najel daleko více než 20km ;)

Starosti nejsou na místě, až s červenou kontrolkou bych nedoporučil ani těch 20km..

Ale on právě vůbec nepíše, jestli to byla kontrolka oranžová nebo červená. Což je dosti důležité.

Zdárek, díky za info, vůbec jsem netušil, že jsou ty kontrolky dvě. Svítila ta oranžová, takže je to v richtiku :-)

Mne ta červena zasvieti raz za čas neviem vystopovat chybu .Raz sa ozve potom dlho nič.Predtym toho bolo viac ,ale po vymene oleja sa to skludnilo.Neviete čo by to mohlo byt tak nahodov nejake zakladne veci ktore treba skontrolovat.

1,6 maže ještě s cca 1l oleje, nedávno jsem podobné auto servisoval, majiteli ani ta kontrolka moc nevadila lol

Mne ta červena zasvieti raz za čas neviem vystopovat chybu .Raz sa ozve potom dlho nič.Predtym toho bolo viac ,ale po vymene oleja sa to skludnilo.Neviete čo by to mohlo byt tak nahodov nejake zakladne veci ktore treba skontrolovat.

mal som to iste, casom to doslo do takeho stadia ze cervena kontrolka svietila v kuse spociatku iba blikala, prblem bol v cerpadle rozdrtsa vzajomne, nebol tlak pomohla vymena,

ps: bez tlaku som najazdil cca 200km a nesetril som ho

mal som to iste, casom to doslo do takeho stadia ze cervena kontrolka svietila v kuse spociatku iba blikala, prblem bol v cerpadle rozdrtsa vzajomne, nebol tlak pomohla vymena,

ps: bez tlaku som najazdil cca 200km a nesetril som ho

mysliš vymena celeho olejoveho čerpadla nemaš prehlad čo stalo nove

adryk. Najprv si daj skontrolovat tlak oleja na kolko ti tlaci ol.cerpadlo. Mozno mas len zle cidlo . ;)

tlak oleja zmeram jedine v servise rozmyšlam spravne

to čidlo som už skoro menil pri vymene oleja ale ten tupec v autoservise my predal zle,potom som sa dozvedel že su dva druhy

mysliš vymena celeho olejoveho čerpadla nemaš prehlad čo stalo nove

uz ani neveim presn e nieco okolo 400eur daval som to na firmu tak neviem ci s dph alebo bez

Na nejakom fore som ešte čital o nejakom site v olejovej vani je tam nejake?

Že vraj môže byt zanesene karbonom

Edited by adryk

14.-je sací koš oleje a na dně je sítko,které se může zanést.

1-je olejové čerpadlo.

post-33563-1245331672_thumb.png

Edited by Jirka21

Bud v klidu naposledy sem na konvicku na maxiku dojel 2000 km nez sem se dostal k memu oleji ;)

no páni opýtam sa aj ja vás... dnes večer... Octavia 1.6/55kW, rv 99, mi počas cesty zasvietila kontrolka červená a 3x píplo... ale hned aj zhasla... došiel som s tým do mesta...vypol motor odišiel som a ked som sa vrátil k autz tak cesta z mesta potom domov(ale to neblikla)... tipujem 15km cca nabehal... čo to znamená? ak by bolo málo oleja... nemala by svietiť stále? resp. nebolo to len nejaké zblbnutie? :) zajtra ráno sa pozriem na stav oleja... potom to tu poprípade doplním...

zblbnutí.. může ti někde hnít nějaký kablík nebo tak něco..

Dal bych to na vag, tam se určitě zapsala i závada s přesnějším popisem, než že jen blikla červená kontrolka..

Zdárek, rozsvítila se mi kontrolka oleje a já na to cca 20km ještě dojel. Když jsem dorazil domů, tak ho tam v pohodě dolívám, páč olej byl na spodní risce, možná malinko pod ní. Dorazil ke mně otec a když jsem toto řekl, tak mi vynadal, že jsem to mohl zadřít. Ptám se tedy, je nutné při rozsvícení kontrolky olej ihned (myslím tím sofort :-) ) vyměnit? Nebo těch 20km je ještě v pohodě? Jinak motor mám 1,6 75kw. Díky za info.

Ještě teda všeobecně. Oranžová kontrolka je hladina oleje a červená je tlak oleje. Takže při rozsvícení oranžové ještě není panika, ale zpravidla stačí dolít olej (oranžová svítí když je olej na spodní rysce). Při rozsvícení červené už nesaje čerpadlo a potom bych se pídil po špinavých sítkách a vadných čidlech.