Přejít na obsah

velice tupý náběh brzd-posilovač???


knopis

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém...O1 Classic bez ABS,r.v. 02, 1.6 75kW 127tis. km brzdí velice špatně, tupý náběh brzd,na rovině na suché silnici při jakékoliv rychlosti dupnu na pedál a nepodaří se mi vůbec zablokovat kola...pouze zpomaluju. Jinak: nové kotouče, destičky, brzdovka, odvzdušněno, zadní bubny vyčištěny,brzdy odmaštěny komplet, nic neteče.

Když nastartuju se sešláplým pedálem brzdy, tak se propadne stejně rychle jako u druhé-uplně nové O1 1.6 . Ale když sednu do té nové oktyny a šlápnu na brzdu tak jak jsem ted už zvyklý, tak se málem přizabiju jak to brzdí. Mám pocit že ten posilovač asi už nebude posilovat, protože taky strašně trvá než to začne brzdit- ted myslím délku chodu pedálu naprázdno... 3cm nic..a pak jen zpomaluju s vytřeštěnýma očima. Když zase sednu do té nové oktyny, tak tam stačí ťuknout na pedál a už to hamuje. Takže prosím o radu, jestli by to mohl být posilovač a popřípadě jak to poznám... jen pro informaci hadička podtlaku je OK a posilovač viditelně nikde nefouká a vydává stejný zvuky jako na té nové oktyně... díky moc za rady a tipy. Knopiš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
Tak to mám úplně stejný problém.. Octavia 1.6 rv.97 :aggressive: strašně tuhé brzdy !! Brzdím především očima a spolujezdec mi prošlapuje podlahu lol

ja měl ten samý problém na 1.9 TDI a bylo to prasklou plastovou trubičkou mezi posilovačem a podtlak.čerpadlem(nebylo to vidět na první pohled ,byla prasklá ve spojích) .origo byla drahá tak jsem ji nahradil hrubostěnou hadičkou a brzdí jako za mlada . ale nevím jestli je to stéjné i benzín.motoru. když tak pisni jak jsi dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téma s podobnym problemem je tu uz parkat..ma mto taky...zaclo to delat po vymene desek,kotoucu, KAPALINOVKY.

Nekdo tady na foru radil,pry je to zanesenym brzd. valcem, pry pri vymene brzdove kapaliny se tam dostane nejaky bordel a ta membrana prestane fungovat...takze muj rpvni krok pujde po brzd. valci...

posliovaci nic nebude. Nebo to bude nejaka hadicka..ale ti co davali nove veci na podvozek,tak tipuju ze to bude tim brzd. valcem...

Daniel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja mam tez 1,6 74 kW 98 rok, vse uz vymenene a podtlak hadicka ok, brzdy jako nove od pruzinek az po pakny, odvzdusneno a stejne pedal jde ztuha - zablokovat kola tak se musim oprit do pedalu.

Druha octa co je doma - tak tam jen prilozim nohu na brzd pedal a brzdim az do smyku bez nejakeho extremniho tlaceni - proste staci dat jen nohu a jemne pritlacit.

Uz si nevim rady - podtlak drzi v poho az do druheho dne, v zime auto pri brzdeni nikam netahne takze taky vse ok. Ja tusim ze to bude posilko ucinkem - proste podtlak bud slabej z motoru, nebo nebo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Téma s podobnym problemem je tu uz parkat..ma mto taky...zaclo to delat po vymene desek,kotoucu, KAPALINOVKY.

Nekdo tady na foru radil,pry je to zanesenym brzd. valcem, pry pri vymene brzdove kapaliny se tam dostane nejaky bordel a ta membrana prestane fungovat...takze muj rpvni krok pujde po brzd. valci...

posliovaci nic nebude. Nebo to bude nejaka hadicka..ale ti co davali nove veci na podvozek,tak tipuju ze to bude tim brzd. valcem...

Daniel

taky jsem mnel tento problem po vymene kotoucu desek a bubnu na1.6 74kw.ale poujeti cca.2000 km si brzdy sedly a vse je us v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...