Přejít na obsah

Jaký výfuk na OI


sr5

Doporučené příspěvky

V poho :) Já jen, že už teď uvažuju o každé větší podobné investici do auta. Deset let svoji octu mít už určitě nebudu, proto investice do výfuku, který by reprezentoval více jak desetinu hodnoty ojetiny se mi nechce, tak ty levný snad taky udělají svojí službu. Jinak s reklamacema snad nikde problém nedělají, vrátí kus za kus dodavateli a je to. Střeďák mám už za poslední tři roky třetí Bosal, vždy na reklamaci a vždy uhnité v místě sváru. Říkal mi i servisák, že Bosal strašně pohoršil, že mají výrobu v Jihoafrické republice, kde jim to vyrábí za suchý z nosu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se rozhodl pro středový díl s dynamizérem od firmy Laityng za 2310Kč. Tak jsem zvědavý jak to bude valit. Příští měsíc budu od této firmy nejspíš kupovat i koncák. Po dodání balíku a namontování sem hodim další informace. Jinak spojky atp. koupim tady u nás v kamenym obchodě, jelikož to jsou stovkové položky tak to nebude oproti netu takový rozdíl ;-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko,

Tak jsem tady pro vás s pár fotečkama a dojmam s nového středního dílu.

Takže koupil jsem výše zmiňovaný Laityng s dynamizérem(origo pro škodovku) za 2500Kč i s dopravou. Plus ještě u nás(ještě, že jsem to nebral na netu :) ) jednu spojku s označením265-459, která kupodivu příjde na zadní část výfuku. A potom jedno takový účku(stahovací část) na příjde na přední část kde je trubka střdového dílu rozříznutá a vsazuje se do ní trubka od katíku. Bohužel zapoměl jsem fotit montáž a mám pouze středovej díl. Ale alespoň něco  ;)

Jinak zvuk to má velice decentní. Ještě uvidíme jak se to projeví po nainstalování zadního dílu výfuku a trošku delšim zajetí.

post-33534-1246873102_thumb.jpg

post-33534-1246873112_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

takže, opýtam sa vás odborníkov, kedže ja tomu akosi nechápem, dnes som dal zavariť strednú časť výfuku, na Octavi 1.6 55kW, r.v 99... a chalan mi povedal že nech rovno kupim aj novy vyfuk lebo že tento to už dlho nevydrží, veľa prehrdzavenia. No a k veci... bol som v shope u nás v ZA kde predávaju veci na skodovky, a proste ked som sa spýtal na cenu stredneho vyfuku Octavie, ten predajca mi povedal že je to Bosal za 25€, čo aj ked som akokoľvek hľadal som takú "super" cenu nenašiel, je možné aby bol tak lacný ten stredný diel? ved tam je aj tlmič... tak nechápem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si včera dovezl na svoji originál od škodovky. Na můj motor to není s originálem taková hrůza. Střed za 2100 a zadní za 2500 :palec2: + svorky 2x230

Přední díl s lépe vyřešeným vlnovcem jsem vzal od Tyllu a když porovnám materiál a sílu stěny trubek, tak vám můžu říct, že originál je festovní kousek železa oproti tomu Tyllu. Tím ale neříkám že Tyll je špatný. Kdybych nevzal originál, tak bych šel do Tyllu. Bosal - podle referencí bych - vyškrtl jako první ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A tak na mě taky došlo s výfukem. Začal mi prdět, tak jsem mrknul pod auto, a zjistil jsem, že prostřední díl uhnil u kraje svorky na prvním díle. Prostřední a zadní díl byl už měněn kolegou přede mnou, ale jsou to neoriginální díly (značku jsem nezjistil), které se vsunuju do sebe. Ten první díl originální je proti těm ostatním kus železa, ty neorigo jsou jak papír. Nechce se mi zatím kupovat prostřední díl nový, i když mě to asi nemine, ale rád bych to smontoval do sebe, protože ten prostřední díl ještě asi 2-3 cm je zasunut na prvním dílu. Asi to přemostím tou originální dlouhou sponou, anebo to mám přemostit tou obyč svorkou, která je na na zasouvací výfuky Tyll? Tady jsem našel prostřední origoš díl (aspoň si myslím) http://www.cc-autodily.cz/vyfuk-str-dil-1-6-55kw.html za 905,- Kč, což není mnoho. Karsit bude znamenat výrobce. Tak nevím, co to bude za kvalitu. Vkládám sem i fota celého mého výfuku.

post-30270-1252936918_thumb.jpg

post-30270-1252936939_thumb.jpg

post-30270-1252936956_thumb.jpg

post-30270-1252936967_thumb.jpg

post-30270-1252936986_thumb.jpg

post-30270-1252937003_thumb.jpg

post-30270-1252937019_thumb.jpg

post-30270-1252937030_thumb.jpg

post-30270-1252937044_thumb.jpg

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc bych je k sobě nepřitahoval násilím. Jinak pak nevydržíš ten kravál od vlnovce. Výfuk musí být uložen naprosto volně bez pnutí.

Jestli je uhnilá ta zadní trubka, tak TYLL prodává i nástavné trubky, které mají na jedné straně rozšíření. Sice by to bylo proti proudu plynů, ale stačila by tady ta nástavná trubka s Tyláckou svorkou a ta origo svorka.

Jinak já jezdím stále na ten starý a vypadá to že si ještě zajezdí dlouho. Nový koplet je uložený v suchu a čistotě. Z Tyllu se mi tenkrát na tu přírubu ozval někdo, ale řekl že zjistí co a jak. No a nakonec se nikdo potom už neozval. Jsou to idioti. Výfuk prodali a dál už nás zákazníku nezajímáš. :aggressive: :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná hloupý, ale přesto - k čemu slouží dynamizér?

Zdravíčko,

Tak jsem tady pro vás s pár fotečkama a dojmam s nového středního dílu.

Takže koupil jsem výše zmiňovaný Laityng s dynamizérem(origo pro škodovku) za 2500Kč i s dopravou. Plus ještě u nás(ještě, že jsem to nebral na netu :) ) jednu spojku s označením265-459, která kupodivu příjde na zadní část výfuku. A potom jedno takový účku(stahovací část) na příjde na přední část kde je trubka střdového dílu rozříznutá a vsazuje se do ní trubka od katíku. Bohužel zapoměl jsem fotit montáž a mám pouze středovej díl. Ale alespoň něco  ;)

Jinak zvuk to má velice decentní. Ještě uvidíme jak se to projeví po nainstalování zadního dílu výfuku a trošku delšim zajetí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nakonec jsem koupil tu originální trubkovou svorku, ale nedal jsem ji tam, protože tam nepasovala, byla moc úzká, musel bych uříznout tu část středního výfuku, do které se zasouvá ta první část. Nakonec jsem výfuk zasunul do sebe a přemostil svorkou. Těsní to dobře, nikde nic neutíká. Nicméně výfuk je trošku ve stavu pnutí (byl tak smontován i předtím), při rozjezdu to troškou zaklepe, ale pak už ne ani při jízdě po hrbolech. Nějakou chvíli to vydrží a pak koupím origoš prostřední díl, stojí 2100 ve škodovce se čtyřletou zárukou. Němáte někdo zkušenosti s výfukama Karsit ? http://www.cc-autodily.cz/vyfuk-str-dil-1-6-55kw.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

No je to zvláštní, ale já ze svého vyčetl 1J0 119D a pod tímto číslem je 8326. Jde mi o to, že můžu mít výfuk 1J0 119G a pod číslem 8330. Nevím, zda je to na tuto motorizaci. Prodávající sice uvádí že ano, ale vím jak to je, když se člověk chce něčeho zbavit. Nerad bych, abych koupil opět něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

pardon ze to davam sem,ale nechci delat new topic.

mel uz nekdo kuchnutý stredovy tlumic vyfuku-orig. díl???

jestli jsou tam nejake přepážky,atd. nebo je to jen derovana trubka,okolo ktere je dratenka a okolo ni plášť.

protoze sem si obednal z tadyka

http://www.bezvavyfuky.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=46_1665_1685&products_id=4618

ten stř. tlumic. chlapek me rikal ze je to delane presne podle originalu- prepazky atd.

ale kdyz sem si posvitil dovnitř. tak sem videl derovanu trubku- volně pruchozi a v prostredu prerusenu. viz foto:

http://img443.imageshack.us/img443/5528/dsc00826x.jpg

http://img203.imageshack.us/img203/624/dsc00827v.jpg

http://img294.imageshack.us/img294/8906/dsc00828x.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdarec přátelé, máte s někdo zkušenosti s náhražkami origo výfuků __ Myslím tím originální tvar třeba u Dvoulitru benzín, nebo TDI nahradit oválem. Myslím tím zadní díl. Ten ovál nabízejí až o polovinu levněji, i se zárukou, ale jaké jsou s ním zkušenosti?? Martin

Editováno: , autor: vinos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zdravím,potřebuju na OKT.1,8Tur.20V vyměnit výfuk,tj.střední i zadní díl,jakou značku použít aby hlučnost byla jako u nového vozu,mám zkušenosti že různé ty verze laciných výfuků nestojí za nic.Půjde výfuk bez problémů namontovat?Není nejlepší originál škoda?Slyšel jsem že oba díly prodávají v celku a tudíž bez demontáže zad.nápravy nejde namontovat.

Editováno: , autor: baxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dobrý den,vlastním Octávii 1,8-20V r.v.1998 a mám následující problém:Před dvěma roky jsem měnil výfuk(střední a zadní díl)-ten původní sice ještě nebyl děravý,ale zdál se mě hlučný,zvlášť ve vyšších otáčkách.Na tomto fóru jsem četl,že značka Tyll je dobrá volba a tak jsem koupil tento.Hluk se avšak oproti tomu starému téměř nezměnil a navíc po dvou letech odešel střední díl do věčných lovišť a to tak,že uhnily čela tlumiče,ostatní vypadalo celkem zánovně.Co se dělo uvnitř nevím.Rozhodl jsem se tentokrát pro originální výfuk namontovaný ve značkovém servisu,jelikož na tyto výfuky je záruka čtyři roky a mě se nehce opět po dvou letech opět měnit jiný.A teď ten problém.Auto se trochu ztišilo ve vyšších otáčkách,ale dunivý zvuk zůstal i když ne tak velký,jen začíná už od nižších otáček-cca 2200.Vlezl jem proto pod auto a koukal jak namontovali tu sponu mezi katem a středním dílem.Zjistil jsem,že spona končí asi tak 1 cm před ryskou "A". Může to mít nějaký vliv na zvuk výfuku,nebo je to tím,že mám teď střední díl originál a zadní díl od Tylla?

S pozdravem P.M.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravím,

 

Myslíte, že tento výfuk lze namontovat na O1 RS ?

 

Jdem mi konkrétně o tu druhou část, jestli tam vleze kvůli rezervě apod. Jinak co se týče te levé strany, kde je tlumič, tam si myslím, že by neměl být problém ale řeším právě tu druhou stranu.

 

Máte někdo zkušenosti s výfuky na obou stranách ? Nikde jsem na netu nic nenašel.

 

http://auto.bazos.cz/inzerat/39051900/SPORTOVNI-VYFUK-RAID-HP-DUPLEX-NA-OCTAVIA-RS-18T.php

 

Za každý info předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj lidi, potřebuji se informovat. Zadní díl výfuku mi prorezl a já se chystám o víkendu namontovat druhý. Jde o Octavii 1.9 tdi, rok výroby 2002. Když jsem si to v obchodě dal do vyhledávání, našlo mi to Starline a Bosal. Cena je rozdílná, takže bych potřeboval vaše zkušenosti.. Viz http://www.carsshop.cz/skoda/octavia-kombi/1-9-tdi-95/zadni-dily-vyfuku-7234. Starline má samozřejmě lepší cenu, avšak nevím, co se týče kvality provedení.

 

Máte někdo zkušenost, nejlépe s oběma dvěma výfuky, a můžete mi něco doporučit? Čím dřív, tím líp. Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj,

tak jsem koupil z layitingu středový díl bez tlumiče. Akorát jsem narazil na problém - nemohl jsem ani za boha ten zadní díl vyndat, kroutil jsem s ním, tahal, ale prostě přes tu pojebanou nápravu to nešlo. Jinak jsem to rozřízl na autě a řekl bych. Jak jsem to hodinu nemohl vyndat tak jsem po kouskách řezal, až se mi ho podařilo vytáhnout, podle mě jsem to řízl víc o cca 7cm, než jsem měl - přišel jsem jinak na zajímavý poznatek, jak je ten díl v jednom kuse, je na výfuku vyraženo 6 důlčíků - 3 a 3. mezi nimi by se to mělo říznout.. A já to uřízl více.

 

Napadá mě, že bych koupil nový zadní díl - viděl jsem někde na 1.8T zadní díl, kde není takový obrovský tlumič jako jsem měl já, ale menší - v čem se to liší ? Myslím, že by se to lépe na auto nasazovalo. Druhá možnost - hodit tam dvě spojky - tzn., větší kus, který jsem odřezal od zadního dílu, tak jej tam takto připevnit zpět - je to rozumné, nebo ne ?

Přikládám foto toho výfuku.

 

IMG-64e16310921ab7d1165177ec00dc6fab-V.j

 

Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...