Přejít na obsah

1.8T divný zvuk za studena


waclaw

Doporučené příspěvky

Zdravím.

U Octavie 1.8T (rv. 2001, 140tis.) se mi nedávno náhle ze dne na den objevil divný syčící/klapavý/vrzavý zvuk, který se ozývá pouze za studena několik vteřin po nastartování a trvá až do vypnutí sytiče. Zvuk se ozývá z motorového prostoru pouze při volnoběžných otáčkách 1100, pokud přidám plyn, zvuk zmizí. Původně jsem si myslel že zvuk vydávají ventily, v autorizovaném servisu mi řekli, že by to mohli dělat vstřiky a že mi je můžou za cca 20000 vyměnit, s tím že to nemusí přestat. To jsem odmítl. Zkusil jsem ještě jiný benzin (Shell V-Power Racing, běžně jezdím ja 95 od Benziny), ovšem bez úspěchu. Problém má pouze zvukový efekt, jinak auto jede bez problémů, ani se neobjevila žádná chyba na diagnostice. Tenhle zvuk mě ale dost štve, rád bych se zeptal, jestli neměl někdo podobné zkušenosti nebo nemůže poradit co s tím.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to len EGR? Aj mne to pri nastartovani hvizda ako stihacka pri starte, ale potom prestane... Robi ti to zakazdym, pretoze ked je uz motor nahriaty a vypnes ho a po chvili nastartujes, nemalo by to uz robit.

EGR nemam, ale spis nez hvizdani to je takovej cvrkot. Zkusim ten zvuk nahrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud kludny, presne tak to ma zniet... Je tam ku koncu jasne pocut, ako utichne ten ventilator a to cvakanie tiez. A sekundarny vzduch a velntil sekundarneho vzduchu su presne EGR... privod vyfukovych spalin do motora, koli uprave emisii. TAKZE KLUD, je to OK :palec2:

A ked nechces ten "orchester" , hore som ti postol link na navod od Jakuba, ako ho vymontovat z auta ;-)

Editováno: , autor: ywes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud kludny, presne tak to ma zniet... Je tam ku koncu jasne pocut, ako utichne ten ventilator a to cvakanie tiez. A sekundarny vzduch a velntil sekundarneho vzduchu su presne EGR... privod vyfukovych spalin do motora, koli uprave emisii. TAKZE KLUD, je to OK :palec2:

A ked nechces ten "orchester" , hore som ti postol link na navod od Jakuba, ako ho vymontovat z auta ;-)

Ale presne takhle to jeste pred par tydny neznelo. Zadne cvakani, ktere je tam slyset ted, tam nebylo. Neco se tam porouchalo a ja se marne snazim prijit co :(

Kazdopadne diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem pozorně poslouchal odkud se zvuk bere. Nevypadá to ani na ventily ani na vstřiky, ale spíš z pravé strany motoru. Je tam takový stříbrný ventil, našel jsem že to je tlakový regulační ventil pro odvětrávání skříně klikového hřídele. Je možné že by to způsoboval on? Kolik tahle součástka stojí?

EDIT: Ten stribrny ventil je samozrejme na sekundarni vzduch a prave odtamtud se ozyva ten zvuk.

ywes: Diky za pomoc. Pravdepodobne to bude ono. Mozna je ten ventil vadny, pri pristi navsteve servisu to necham prohlednout.

Editováno: , autor: waclaw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak záhada cvrkotu vyřešena. Když jsem kontroloval těsnost filtru po výměně oleje, tak se mi zdálo že ten divný zvuk vychází z čerpadla sekundárního vzduchu. Po jeho odmontování jsem zjistil že na čerpadle praskly dva nýty (nevím kdo tuhle konstrukci vymyslel) a docházelo k úniku vzduchu. Místo prasklých nýtů jsem dal šroubky a ty hnusný zvuky přestaly. Jen se divím, že na to v autorizovaném servisu nepřišli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...