Přejít na obsah

Pomoc - flek pod autem


Sarka11

Doporučené příspěvky

Koukala jsem dnes , ze mam asi flek pod autem, tedy predtim v garazi, myslim, zadny nebyl. Byl asi tak 3x3cm a kapalina takova pruhledna jakoby olejova. nekdy cca pod predni kapotou uprostred spis vlevo pred ridicem - je to olej ? Uz mi jednou olej tekl - pred rokem menili vanu na olej - ale to bylo takove hnede olejove fleky. Co muze byt tohle ? A cim je to zpusobene ? Fabia 1,4MPI, 50KW, RV 2000, najeto cca 65tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kondenzat z klimy? ostrekovac? servo olej? chladic?

No ja prave nevim, co ma za barvu treba kapalinu v servu ? Klimu to nema a ostrikovace poznam. Tak nevim, jestli to muze byt zas olej, ale ze je treba uplne cistej a tim padem nazloutej a pruhlednej. A v chladici, jakou to ma konzistenci ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měla by být žlutá, našla jsi tu nádobku? Jestli jo, tak povol vičko a podivej se :)

Nadobku jsem nasla takova uprostred spis k ridici pod oknem se zlutym vickem, ale je takova hodne zastrcena a ja parkuju v garazich, kde tam absolutne neni videt pri zvednute kapote , tak si musim zitra donest do prace baterku :-) a pak budu vypadat jako blazen :) , ze koukam s baterkou do motoru. Nechci s tim jet, dokud nezjistim, ze by to mohla byt ta brzdovka, aby auto treba neprestalo brzdit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukala jsem dnes , ze mam asi flek pod autem, tedy predtim v garazi, myslim, zadny nebyl. Byl asi tak 3x3cm a kapalina takova pruhledna jakoby olejova. nekdy cca pod predni kapotou uprostred spis vlevo pred ridicem - je to olej ? Uz mi jednou olej tekl - pred rokem menili vanu na olej - ale to bylo takove hnede olejove fleky. Co muze byt tohle ? A cim je to zpusobene ? Fabia 1,4MPI, 50KW, RV 2000, najeto cca 65tis.

Nejlepší bude pokud nechceš jet do servisu, když pod auto dáš papír a podle místa odhadneš odkud to kape. Chce to ale dělat to někde kde budeš dobře vidět, s baterkou asi moc vidět nebudeš. Ptom pokud to neuvidíš, tak zkusit rukou omakávat kde je místo, které je mokré od té kapaliny. Ale musíš brát ohled na to, že kapalina může stékat po ledasčem tak najít primární zdroj. Ať se Ti zadaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukala jsem dnes , ze mam asi flek pod autem, tedy predtim v garazi, myslim, zadny nebyl. Byl asi tak 3x3cm a kapalina takova pruhledna jakoby olejova. nekdy cca pod predni kapotou uprostred spis vlevo pred ridicem - je to olej ? Uz mi jednou olej tekl - pred rokem menili vanu na olej - ale to bylo takove hnede olejove fleky. Co muze byt tohle ? A cim je to zpusobene ? Fabia 1,4MPI, 50KW, RV 2000, najeto cca 65tis.

Ještě jedna věc. Na tom parkovacím stání parkuješ jenom Ty? Zkusil bych to s tím papírem ať máš jistotu, že je to z Tvého auta. S tím autem můžeš opatrně jet, brzdit by to mělo, když tak máš ručku. Ale myslím si že kdyby to byl velký únik brzdové kapaliny tak Ti to bude signalizovat ( Fabii neznám, ale nová auta to umí snad všechna). Zkus to přeparkovat jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš než ten papír (on to propustí) zkus nějakou folii třeba EURO desky (jak jsou do šanonu).

Pak i přesně uvidíš bez zbarvení o co jde. Fachmani tu kapalinu i ochutnají, ale nedoporučuju, protože brzdovka je i mírná žiravina.

Pokud by to byla brzdová kapalina a bylo jí málo, tak to bude i signalizovat palubka....

Mrkni i na tu nádobku jak píšou jiní výše.

Pak už Ti nezbývá nic jiného než nějaký borec či servis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tipy ;) Koukala jsem se na tu brzdovku, a ta v nadobce je. A i by to mela signalizovat palubka - to jsem zas vycetla v navodu k autu ;) a tam taky nic nesviti. Tedy nevim, kolik te brzdovky ma byt, ale k vicku ji chybi jen cca centimetr. Jak jsem to pod tim autem utrela, tak druhy den tam nic nebylo - je mozny, ze to bylo z jinyho auta nebo ja nevim. Zitra pojedu zas do prace autem, tak najdu nejaky cistejsi misto a uvidim ;) . Kdyz neco kape, tak to pak asi kape porad, ze jo? Auto zatim brzdi, nastesti.

Jak se vubec projevuje ten ubytek brzdovy kapaliny ? To zacne auto cim dal tim vic hur brzdit, az prestane brzdit uplne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak Šárko píšeš, měla by to signalizovat palubka. Také při starovacím testu ty kontrolky všechny probliknou (ověření funkce).

A jak by se to eventuelně projevilo? Zavzdušnil by se brzdový systém, takže by to začalo brzdit dost špatně (šlapala by jsi na brzdu na prázdno-to jsou takové ty vražedné nehody v kriminálních filmech).

Ruční parkovací brzda funguje nezávisle a tou eventuelně by jsi brzdila.

Touto variantou Tě ale nechci strašit, protože stav kapaliny je OK

Spíš to vypadá, že to byl někdo před Tebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...