Přejít na obsah

Volnoběh - spotřeba u 20V


dufado

Doporučené příspěvky

Čau,

Můj názor je tento: (jestli se pletu tak mě opravte a nekamenujte)  :palec2::palec2:

Aktuální spotřebu na volnoběh(pokud myslíš,když stojíš na místě) nemůžeš brát v úvahu, protože spotřeba se počítá na ujeté kilometry a pár dalších hodnot(nevím přesně jak se to počítá), takže v klidu to ukazuje poslední známou spotřebu.

Pokud jsem pouze špatně pochopil tak zajízdy na vyřazeno: podle toho jestli mám studenej motor(nevim jestli to neni kravina :kuk: ), ale myslim +-3l/100.

Zejtra otestuju a zapamatuju si to,abych nekecal  :p:p

Jsem jenom člověk a dosti často plácám kraviny  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Jak to mám já: když stojím a na volnoběh, tak se to přepne na L za hod., protože spotřeba L/km když stojíš je nesmyslná.

Proto to je jako motohodiny. Ono obě hodnoty vypovídají v podstatě o ničem.

Důležitá je denní a dlouhodobá spotřeba.

Navíc spotřebu při volnoběhu budeš mít zkreslenou podle elektrické-mechanické zátěže: světla, klima apod. Mají i na to vliv pasivní odpory (tření) motoru (za tepla a za studena je sakra rozdíl!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ale na toto se odpovědět normálně dá, pokud máte face model s novější PC který ukazuje l/hod

nechápu proč se tu rozepisujete jak to je k ničemu, záleží na kde čem atd a nedáte konkrétní číslo na které se ptal

já mám na PC nastavenou okamžitou spotřebu a kdykoli zastavím tak vidím kolik to ukazuje.

- 1.6 75kW volnoběh 0,6-0,7l/hod se zapnutýma světlama, když je vypnu tak se nestane vůbec nic, ty altík až tak nezatíží

- 1.8 92k,110W odhaduje 0,7-0,9l/hod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale na toto se odpovědět normálně dá, pokud máte face model s novější PC který ukazuje l/hod

nechápu proč se tu rozepisujete jak to je k ničemu, záleží na kde čem atd a nedáte konkrétní číslo na které se ptal

já mám na PC nastavenou okamžitou spotřebu a kdykoli zastavím tak vidím kolik to ukazuje.

- 1.6 75kW volnoběh 0,6-0,7l/hod se zapnutýma světlama, když je vypnu tak se nestane vůbec nic, ty altík až tak nezatíží

- 1.8 92k,110W odhaduje 0,7-0,9l/hod

0,6 L, se spotřebičema ( ventilátor, světla, vyhřívání zad. skla a klima ) 0,9L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...