Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.Rád bych vás požádal o Vaše zkušenosti a rady.Chtěl bych si koupit octavii,1.9 tdi,od r.v.2003.Rád bych věděl,jestli volit slabší-66kw,nebo silnější verzi 88 kw.Zajímá mě především,jaký je rozdíl ve spotřebě paliva a na co si dát při koupi pozor.Nabízí se taky možnost koupě verze 4*4 ,ta má tuším nějakých 76 kw,ale o pohonu 4*4 opravdu moc nevím.Rád bych taky věděl při kolika km se u jednotlivých verzí mění rozvody.Do teď jsem měl pouze auta s benzínovým motorem.Díky všem za Vaše rady a tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Rád bych vás požádal o Vaše zkušenosti a rady.Chtěl bych si koupit octavii,1.9 tdi,od r.v.2003.Rád bych věděl,jestli volit slabší-66kw,nebo silnější verzi 88 kw.Zajímá mě především,jaký je rozdíl ve spotřebě paliva a na co si dát při koupi pozor.Nabízí se taky možnost koupě verze 4*4 ,ta má tuším nějakých 76 kw,ale o pohonu 4*4 opravdu moc nevím.Rád bych taky věděl při kolika km se u jednotlivých verzí mění rozvody.Do teď jsem měl pouze auta s benzínovým motorem.Díky všem za Vaše rady a tipy.

No ptak se v blbym tematu, tady je sekce vase octavia a tohle je OT..

..lepsi volit 81kw bude mit kotouce vzadu.. po 2001 se lisi motory 66/81kw jen tryskama... 74kw Tdi PD 4x4 bude zrat vice ale zase ma lepsi zadni napravu a kompenzuje to 6tikvaltem.. pokud mas vetsi rozpocet tak shanej radsi 96kw TDi PD dobre tahne a ma taky 6g.. PDcka budou zrat vic ale zase to kompenuzuji 6tikvaltem coz je nenahraditelny na dalnici.. (pokud neberu 74kw FWD od 2005 - Tour tu bych nebral)

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar lidi, mám octu 2001 1,6 74kw a jsem moc spokojen, ale potřebuji kvůli denímu dojíždění tdi,chtěl bych poprosit o radu jaké tdi?Kolik kw?Jaké mají octy v tdi závady a kolik stojí opravy.A hlavně jak poznám kolik to tdi má skutečně naběháno.Ještě dotaz jak poznám že je turbo v pořádku a není zadrhlé jak sem se tady kdesi dočetl.Děkuji moc za rady.

Editováno: , autor: Mopachi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zvažoval jedině 81kW verzi. Nejlepší poměr cena/výkon u OI v dieslu.

Ale na druhou stranu bych pečlivě vážil, jestli mi ty 2 litry spotřeby stojí za to, měnit sice staré, ale spolehlivé a odzkoušené auto za něco nejistého. Pokud se bavíme o nájezdu do 30tkm, tak bych to vůbec neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vitězslav: lišty nalepíš nazpět oboustranou lepící páskou - dobrý zkušeosti se značkou 3M ;) Podklad důkladně očistíš a odmastíš, na lišty si nalepíš potřebnou délku oboustranyky a pak už jen nalepíš jak potřebuješ ;) Drží to jak židovská víra :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

potřeboval bych poradit od zkušenějších. Mám cca půl roku fabii combi SDI. Jsem s tím spokojenej, ikdyž víc výkonu by neškodilo.

Teď mám nabídku na OI 05 TDI 66kw combi climatronic za cca 135 tis... Tak k pořád zvažuju jestli to vyměnit nebo ne..

Auto je to bezpochyby lepší ale teď šla fungl nová na nějakých 320, což bude určitě znamenat i pohyb cen ojetin...

Myslíte že má cenu jít teď do OI nebo rači počkat třeba rok na OII?? každopádně nechci do auta cpát zbytečně moc peněz.. Nadruhou stranu ve fabii nemám ani klimu což mě dost štve.

Autem jezdím denně 40km do prace, sem tam nějaká delší cesta cca 500km...

Díky za názor

Dá se někde zjistit servisní historie dle VIN? Nebo pouze v servisu kde to prováděli? Musím být majitel aby mi to rekli?

Editováno: , autor: sprg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar, zvažuji zakoupení Octavie nejlépe Combi, někdy od r. 1998 tak do 120.000Kč...

Doslechl jsem se, že nejlepší výkon motoru - spotřeba atd..., je 81Kw

Zajímá mne spolehlivost vozu a "opravdová" spotřeba...

Jsem zvyklej ne 4x4 /mám, zatím Grand Cherokee/, jak funguje ASR a který modely je maj ?

Případně vaše nabídky / odpočet DPH vítán - velmi :palec2: /

Dík M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

81kW je asi nej. Dobrý je 66kW ALH po faceliftu, protože má taky naklápěcí turbo.

Reálná spotřeba? 4-10, stačí? Jezdím do práce 50km lesem, kopce, dědiny. V létě při ideálních podmínkách bez větru a traktorů, při max. 90km/h a civění na okamžitou spotřebu to zajedu za 4. Když to hodně prasím, tak max. 6l po okreskách. Dálnice při 160+ je za 7l, 130 za 5,5l, při 220 tacho 13l. Spolehlivost je celkem dobrá, ale hlavně je zde na fóru spousta šikovných lidí a zdrojů dílů, takže opravy lze zvládnout za pár šlupek. Můj tacho říká 250tkm a motoru jsem preventivně dopřál nové trysky a pár koní navrch, jinak nic. Podvozek vyměněn dvakrát dokola.

ASR mají snad všechny TDI. Je to elektronická uzávěrka dif. Prostě to chroupne a točí se obě kola.

Editováno: , autor: Rada81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci tady delat chytryho,ale jediny co ASR dela je ze pri prokluzu kola ubere vykon ("pribrzdi") !! ale jinak s tebou musim souhlasit, mam TDI 66kW ALH po faceliftu + chip a spokojenost. Mam i ESP a zkusenost v zime je takova, ze kdyz jsem se potreboval rozjet do kopce, ci kopec tzv "prohrabat" ESP jsem vypinal, pac jedine co delalo je ze me brzdilo az k temer uplnemu zastaveni. :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...